çocuk odası için öneriler

Başlatan muhribe, 30 Ocak , 2013, 16:10:41

« önceki - sonraki »

muhribe

arkadaşlar, oğlum için bahara doğru güzel bir oda yaptırmayı düşünüyorum
1.5 yaşını geçmiş olacak çok bebeksi olsun istemiyorum
şimdiden büyük bir gardrobu var
beşik ve komodin yaptırıcam büyük boylardan, beşik sonradan normal yatak olanlardan seçicem
çok eşyaya boğmak istemiyorum odasını
sade, oynayabileceği bir alanı olsun istiyorum
aynı zamanda eğitici şeyler eklemek istiyorum
fikirlerinize ihtiyacım var

mesela ilk planda aklıma gelen bir yazı panosu asmak
marker kalemlerle resim çizebilir, bişeyler karalayabilir
bir resim panosu koyucam, kendi çizdiği resimlerden haftanın resimini seçip asabiliriz,hem hoş olur ilersi için arşiv yaparız hem resim konusunda motive olur

bunun gibi daha neler yapabilirim  :icon_scratch: :opucuk:

asya81

Cok guzel dusunmussun canim.bende surgulu aynali kahve beyaz dolap aldim elbiseleri icin simdilik park yatakta 2yasina dogru dolaba uygun bir yatak alcam nasipse.simdilik ustunde sek sek olan hali aldim sek sek oynasin :toothy10: :toothy10:bende ahsaptan buyuk bir abakus yaptiricam bulamassam malum hem eglenceli hem sayi sayariz kizimla,buyukce oyuncak sepeti kucuk sandalye ve masa alicam belki 2 yasini gecince hosuna gider orada oturup cizim yapmak.oyun hamurlari icin bir kose boya kalemleri kagitlari...bakalim allah nasip ederse bende boyle cdudunuyorum

muhribe

masa sandalye de güzel fikir  :icon_thumright:
hafta sonu ikea'ya gidip çocuk koltuğu alıcaz tekli bulabilirsek  :)
boya yapması için masa da şart tabi
oyun çadırı almıştım onu da koyarım
ama çok büyük çok yer kaplıyor  :dontknow:
bi de kitaplık istiyorum ama şimdilik tehlikeli
ev bizim değil duvara sabitleyemeyiz diğer türlü de ben korkarım çeker düşürür

asya81

Eet ikeada var o tarz sirin masa sandalye simdi bile benimki odasini bilir gecen sene migrostan bi keci almistim karnindan acinca yer halisi post gibi oluyor onuda serdim pek bi seviyor.bide gordukce kucuk sevimli yapiskanlar aliyorum bocekli kuslu bebekli bunlari odullendirme icin verecem.bide kedili duvar stickeri aldim kediyi pek sever ama yapistiramadim badana istiyor ev yaza artik.guzel bir sarkit avize gordum bauhausda 250tl idi yoksa aliccaktim harikaydi.yine daha uygun bulursam alicam tabi

huzur

bi arkadaşta görmüştüm. renkli minik sandalyeler ve masa çocuğuna oyun odası yapmıştı. ozamanlar hamile değildim ama çok heveslnemiştim.  inş çocuğuma alırım o güzel şeylerden.

...ŞehzadEfe...

ıkeada çok güzel odalar var eltişim tam istedigin gibi orada varsa bak istersen  ;)
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

muhribe

biz daha odasına pek cicili şeyler almadığımız için bilmiyor odasını
park yatağında bizim odada yatıyor, emiyor bi de o yüzden bana kolaylık oluyor gece uyanınca alıp emzirmesi
evde de ya validem oluyor ya annem, misafir odasında onlar oluyor, yiğit için ayırdığımız oda bi şekilde kullanılmak durumunda kalıyor yani
neyse, bahara doğru ev bize kalacak tekrar  :amin: :k06:
şimdiden bişeyler düşünüyoruz bakalım
arkadaşlar sakın avize almayın biz alıcaz dediler o yüzden hiç bakmadım avizelere
ama 250 lira da çokmuş  :honk:
duvarını kağıt yaptırabilirim aslında
ev sahibi ne der bilmiyorum gerçi  :-\

muhribe

Alıntı yapılan: Gümüşşş - 30 Ocak , 2013, 16:30:38
bi arkadaşta görmüştüm. renkli minik sandalyeler ve masa çocuğuna oyun odası yapmıştı. ozamanlar hamile değildim ama çok heveslnemiştim.  inş çocuğuma alırım o güzel şeylerden.
onları biliyorum canım, avm'lerde çocuk eğlence merkezlerinde oluyor
ç.ok güzel gerçekten ama bayağı büyük odası için  :dontknow:

muhribe

Alıntı yapılan: ...ŞehzadEfe... - 30 Ocak , 2013, 16:31:07
ıkeada çok güzel odalar var eltişim tam istedigin gibi orada varsa bak istersen  ;)
iyi fikir canım zaten ctesi gidicez ikeaya bi bakalım  :icon_thumright:

asya81

Haklisin duvar kagidi  iyi fikir evsahibimiz pamik gibi evi yiksak sesi cikmas saolsun :ehi:Benim kiz40i cikti koydum odasina odasinda uyur sukur :amin: emzirme olmadigi icin bende.sen haklisin emziren yanina almali bebesini.
İnsallah eviniz ferahlar kafana gore guzel oda yaparsin pasana hakikaten odalarini benimsiyorlar

...ŞehzadEfe...

bide bahçelievlerde gördüm belediyenin orda sanırım çocuk odaları var iki katlı çadırıda var odanın içinde köşede küçük masa ik tanede sandalye tavana ışıklı aydınlatma çok hoş duruyordu
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

asya81

İkeaninbazi tasari lari harika bazisi asiri pahali ve malzeme kotu.gorsel olarak iyi tasarliyorlar alirken dikkatli bakin ucuz malzeme kullaniyorlar bazen

muhribe

ikeadan beğendiğim olursa tasarımını foto çeker marangoza yaptırırım zaten
benimki beğenmez hazır şeyleri illa kendi yaptıracak  :k06:

gümüşcüm benim dediğimin aynısı canım, avm'lerdeki 8-10 sandalyeli büyük tabi
ama tekli alacaksan çok iyi fikir
ya da 2li olabilir bi arkadaşı/kardeşi olursa birlikte kullanırlar

asya81

Bende busandaleyi diyordum ikea mammut sandalye 35civariydi en son gordugumde bide buna masa cok sirin olur