29 Nisan , 2024, 02:49:16

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

doğum yapan tecrübeli arkadaşlar bilginize ihtiyacım var

Başlatan öykükıvanç, 29 Ocak , 2013, 09:49:25

« önceki - sonraki »

öykükıvanç

kızlar ben henüz 4 aylık hamileyim ama şimdiden doğum hakkında bilgi merak ediyorum. ilk olarak ben normal doğum istiyorum fakat boyum 1.50 ve boyuma göre daha şimdiden kilom var. boyu kısa olup kilolu olan bayanlara doktor sezeryan diyormuş. normal doğumu denesem bebeğimin hayatı tehlikeye girer mi böyle birşey yaşayan var mı? bir de ben sezeryanın sonrasını düşünüyorum sürekli ağrısınız sızınız oluyor mu? keşke normal doğum yapıp hemen kurtulsam diyorum. çünkü sezeryanda sonradan acısını çekiyorsun. ne olur tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?

muhribe

ortopedik bir rahatsızlığın yoksa boyun kısalığını çok önemsemiyorlar doktorlar. tabi bunun için bi çatı muayenesi ve kemik yapını incelemeleri gerekiyor. kilom var demişsin kaç kilosun?
165 civarıyım 76 kiloyla doğuma gittim
doktorum çatı muayenesinde fena değil ama rahat bir normal doğum yapamazsın demişti. inatla sezeryana yönlendirdi inatla normal istedim. biraz zor olsa da normal doğumla oğlumu kucağıma aldım. doğuma kadar yaz kış her gün günde 1 saat yürüyüş yaptım, doğum egzesizi yaptım, sürekli hareket halindeydim vücudumu esnetmeye çalıştım. bunlar doğumu kolaylaştıran çok önemli şeyler.
sezeryandan oldum olası çok korktum, iyi ki normal yapmışım diyorum
doğumdan sonra sadece 2 tane ağrı kesici içtim sonrasında hiç ağrım olmadı  :nazar: eve geldik 2. günümde etrafı toparladım cam sildim  :nazar: bebeğimle kendim ilgilendim şükür hiç sıkıntım olmadı
kesinlikle imkanın varsa normali tavsiye ederim

öykükıvanç

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 29 Ocak , 2013, 09:55:21
ortopedik bir rahatsızlığın yoksa boyun kısalığını çok önemsemiyorlar doktorlar. tabi bunun için bi çatı muayenesi ve kemik yapını incelemeleri gerekiyor. kilom var demişsin kaç kilosun?
165 civarıyım 76 kiloyla doğuma gittim
doktorum çatı muayenesinde fena değil ama rahat bir normal doğum yapamazsın demişti. inatla sezeryana yönlendirdi inatla normal istedim. biraz zor olsa da normal doğumla oğlumu kucağıma aldım. doğuma kadar yaz kış her gün günde 1 saat yürüyüş yaptım, doğum egzesizi yaptım, sürekli hareket halindeydim vücudumu esnetmeye çalıştım. bunlar doğumu kolaylaştıran çok önemli şeyler.
sezeryandan oldum olası çok korktum, iyi ki normal yapmışım diyorum
doğumdan sonra sadece 2 tane ağrı kesici içtim sonrasında hiç ağrım olmadı  :nazar: eve geldik 2. günümde etrafı toparladım cam sildim  :nazar: bebeğimle kendim ilgilendim şükür hiç sıkıntım olmadı
kesinlikle imkanın varsa normali tavsiye ederim

sağol canım kilom şuanda 63 ve düşün 9 aylık olana kadar daha alacağım. işte şimdiden böyle duyunca biraz moralim bozuldu. inşallah doktor normal doğumu önerir. bir de doktorlar kısa sürüp kurtulmak için sezeryana yönlendiriyor bence. doğum sonrasını düşünüyorum bende çünkü doğumda belki birkaç saat sıkıntı çekip sonrasında rahat ediyorsun ama sezeryanda günlerce ağrın oluyor ve rahatca bebeğinle bile ilgilenemiyorsun

asya81

Canim buyun kisa die sezeryana almazlar.yok oyle bisey onun icin aksi bir durumgerekir oda doktorun insiyatifi. Bazi doktorlar hic ugrasmak istemes pat sezeryan der.catin cok dardir bebegi riske at ak istemes yapar sezeryandan sonra cok agri olacak diyede birsey yok.mesela ben bebegin boynuna kordon dolandigi halde suni sanciyla normal dogurdum 10cm aalttan kesik atildi ve 15gun acidan uyuyamadim oturamadim bile.normal oluncada kurtulunmuyor yani.demem o ki takilma herseye herkesin farkli sekilde gelisiyor kimi sezeryandan memnun kalir kimi normal dogumdan hepdoktorla alakali diyedusunuyorum.doktorunu iyi sec

ยรlคภ๓คz göภlüm

annemin de boyu kısa doğumları hep kolay olmuş... sana tavsiyem her gün en az yarım saat yürüyüş yap, hamilelik egzersizlerin sana uygun olan aylara göre yap... hamilelikte yaptığınegzersiz ve yürüyüş doğum sonrası için  bile çok faydalı daha çabuk ayağa kalkıyorsun...

__nil__

bencede önemli olan çatı muayenen vs. boya çok takılma.
bunun dışında rabbim her türlü kolaylığını veriyor.
ben sezeryan yaptım çok da rahat geçti sonrasındada ağrım sızım yok denecek kadar azdı.doğumdan sonra zaten en zor ilk gecedir ondada hastanede devamlı ağrı kesici yaptıklarından hiç sorun olmuo.
rahat ol bunları düşünmek için daha çok erken.dr lar bile son aya girmeden doğumdan bahsetmez rahat ol hamileliğin tadını çıkar özlüceksin bugünleri