27 Nisan , 2024, 15:50:59

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kızımı sütten kesiyorum

Başlatan xxcansuxx, 28 Ocak , 2013, 13:20:28

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

kızlar kızım sadece geceleri 2 kez emiyordu etrafdan baskı gördüm hamilesin zaten yaramaz kes artık diye aile hekimi 2 ay kadar emzir demişti çocuk dr aradım kesin içeriği değişir kusar bebek dedi... benimkinde kusmada yok neyse bırakmaya karar verdim...

önceki gün akşam üzeri emdi en son... dün hiç vermedim gece babayla yatıyor 2 gecedir ben zaten grip olduğum için...
sadece sol göğsümü alıyordu dünden beri acayip şiş ve ağrı var göğsümde taş gibi kolumu kaldıramıyorum bu ne zaman geçer biliyor musunuz çok canım acıyor  :sad1: :sad1: :sad1:

muhribe

canım Allah kolaylık versin şimdiden  :amin:
keşke nasibi daha uzun olsaydı kızının, doya doya emebilseydi ama hayırlısı böyleymiş
ben hala emziriyorum ama burda sorduğum arkadaşlar ilk bikaç gün pompayla az az sağmak göğsü rahatlatmak gerektiğini söylediler. zamanla süt çekiliyormuş
bilen arkadaşlar daha detaylı anlatırlar sana  :opucuk:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: ..PaşaZadem.. - 28 Ocak , 2013, 13:22:22
canım Allah kolaylık versin şimdiden  :amin:
keşke nasibi daha uzun olsaydı kızının, doya doya emebilseydi ama hayırlısı böyleymiş
ben hala emziriyorum ama burda sorduğum arkadaşlar ilk bikaç gün pompayla az az sağmak göğsü rahatlatmak gerektiğini söylediler. zamanla süt çekiliyormuş
bilen arkadaşlar daha detaylı anlatırlar sana  :opucuk:
canım zaten memeye düşkün değildi benim zorumla yaşına girdi emerek yoksa 3 aylıktı memeyi reddetmeye başladı hep uykuda emzirdim onun için... hiç üstüme gelmez emmek için gören hayret ediyor 10 aylıktan sonra üstüne düşer dediler hiçde öyle olmadı

hiçde sağmadım akşm 6 olsa 48 saat olcak
inş. birşey olmaz beze vs olmasından korkuyorum

laracroftt

canancım 3aylıktı tamamen gıttı sutum emmedı asya :sad1:
Pompa olayı dogru
Sabah kalktıgında, bıde aksam yatmadan sag
Cıkanı ıster ıcır ıster dok sen bılırsın
En cok 1ay surer,hem bezede olmaz can yakmaz. Sagdıkca mıktarın gıderek azalacagını goreceksın zaten

xxcansuxx

Alıntı yapılan: malkoçoğlu - 29 Ocak , 2013, 13:45:19
canancım 3aylıktı tamamen gıttı sutum emmedı asya :sad1:
Pompa olayı dogru
Sabah kalktıgında, bıde aksam yatmadan sag
Cıkanı ıster ıcır ıster dok sen bılırsın
En cok 1ay surer,hem bezede olmaz can yakmaz. Sagdıkca mıktarın gıderek azalacagını goreceksın zaten
hayırlısı olsun ya bazıları böyle emmeye düşkün olmuyor...
dün çok ağrım vardı sağdım biraz taş gibi olmuştu
gecede kendi akmış biraz acısada iyiyim dünden çok şükür...netten baktım 1 hafta sürüyormuş acı  :dontknow: :dontknow:

asya81

Canim benimde bol sutum varken zilli emmedi.3.ay komple bitti benim sutumu bitiren pompa oldu gunde 2 kez sagardim sonunda 10 cckadar dustu bitti.sisme agri olmadi.hayirlisi olsun zaten masallah bir yasina kadar emmis faydasida yok zaten o zamandan sonra anne sutunun.arkadasim emziriyordu artik sadeceanne sutu aliyordu 9 ayi gecti biseyde yemiyordu doktor kizdi yemek yedir artik sutunun besleyiciligi yok diye.demem o ki ben sadece 3 ay verebildim masallah almis alacagini kuzu

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 29 Ocak , 2013, 19:10:02
Canim benimde bol sutum varken zilli emmedi.3.ay komple bitti benim sutumu bitiren pompa oldu gunde 2 kez sagardim sonunda 10 cckadar dustu bitti.sisme agri olmadi.hayirlisi olsun zaten masallah bir yasina kadar emmis faydasida yok zaten o zamandan sonra anne sutunun.arkadasim emziriyordu artik sadeceanne sutu aliyordu 9 ayi gecti biseyde yemiyordu doktor kizdi yemek yedir artik sutunun besleyiciligi yok diye.demem o ki ben sadece 3 ay verebildim masallah almis alacagini kuzu
canım evet 1 yaşına kadar emdi zorda olsa bende zaten son 1 aydır sadece geceleri veriyordum uyandığında bile emzirmedim dr yemediği için tamamen kesecekti anne sütünü anne sütü almazsa yer mutlaka dedi ama çok emmiyor deyince o zamn sadece gece emzir dedi gece 2 kez rutin emiyordu çok şükür 5 gün oldu hiç zorlamadı buğlem üzerime gelmedi bile...

göğsümün şişliği geçti sadece elime gelen sertlikler var öyle acımıyorda  :basardim: :basardim: :basardim:

GELSQMİNQ

canımmm hamilemisin çok sevindimmm yaa ben bayadır takılamıyorum buraya :) kızlarımız yaşları eşit neredeyse benimkide şubat 8 de 1 yaşına gircek zaten emmiş canım strese girme nasibi bu kadarmış öyle düşün rabbim sağ sağlim kucağına almayı nasip etsin çok sevindim

°•.ℓανιηуα.•°

canancım pompayla haledersin onu canım. oofff sen anlattıkça sanki bana bişiler oldu.  :'(

bilirim göğüs acısı berbat bişi...

ben de hala emziriyorum. nasıl bırakıcaz süt nasıl gidecek çok merak ediyorum. ayrıca uzmanlar 24 ay emzirin diyorlarsa vardır bi bildikleri. ben anne sütünün 1 yaşından sonra yaramadığını düşünmüyorum. hem sadece süt için değil,anne ile olan bağ açısından da emzirmek önemli. ama emmediyse,zorla emdiyse zaten yapılacak bişi yok. bazen bizi çocuklarımız yönlendiriyor.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: °•.ℓανιηуα.•° - 06 Mart , 2013, 13:50:42
canancım pompayla haledersin onu canım. oofff sen anlattıkça sanki bana bişiler oldu.  :'(

bilirim göğüs acısı berbat bişi...

ben de hala emziriyorum. nasıl bırakıcaz süt nasıl gidecek çok merak ediyorum. ayrıca uzmanlar 24 ay emzirin diyorlarsa vardır bi bildikleri. ben anne sütünün 1 yaşından sonra yaramadığını düşünmüyorum. hem sadece süt için değil,anne ile olan bağ açısından da emzirmek önemli. ama emmediyse,zorla emdiyse zaten yapılacak bişi yok. bazen bizi çocuklarımız yönlendiriyor.

canım ya eğer bebek isteyerek emiyorsa ne güzel o bağı koparmaya anne yüreği dayanmaz zaten ama inan ben hiç emzirirken o tadı alamadım ben bu çocuğun anası değil miyim neden beni isteksiz emiyor diye sorguladığım oldu dra dert yandım hep bu durumdaan bazı bebekler böyleymiş aklı erince 10 aylık sonrası değişir dediler biz yine aynı isteksiz gece gece emiyordu uyurken gündüz bir bebek annenin kıyafetine asılmaz mı açıktım diye hiç olmadı  :'( :'( 1 yaşına kadar benim zorumla emdi arkadaşlarım görüyordu biz olsak bu kadar uğraşmazdık dediler düşün... bıraktırdım emmeyi hani şöyle zor böylele zorluk çektik derler ya benim kız hiç ağlamadı meme diye 3 gün içinde inek sütüne alıştı lıkır lıkır içiyor şimdi  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Lă_Tăhzen!

Ben  Aseli memeye cok bagliyken 14 aylikken mecburiyeten biraktirmistim ilac kullanmam lazimdi cok zor oluyor hala icim sizliyor

Sen simdi bide hamilelikle goguslerim hassastir sut de dolu zor olur aci hissettikce dus al canim ilik ve goguslerine masaj yap rahatlatiyor