hamilelik dönemi bebek alışveriş önerisi..

Başlatan beynâ, 18 Ocak , 2013, 22:14:50

« önceki - sonraki »

beynâ

18 Ocak , 2013, 22:14:50 Son düzenlenme: 19 Ocak , 2013, 11:36:22 beynâ
işin zevkli yanı.. :occasion14:

hanımlar daha yarısındayım hamişliğin ama yavaş yavaş da başlayayım istiyorum birşeyler almaya..son aylara büyük şeyleri bırakmak istiyorum sadece.. nelerden başlayayım.. neler alayım.. tecrübeliler bi geri dönüş yapın da tavsiye verin bize:) şunu kesin al bulundur dediğiniz şeyler de olabilir..

Aşkk

aynen katılıyorum evet tecrübeli arkadaşlar yazsın da bilelim  :muzz: :muzz:

♣ ђคtเςє ♣

ben bi 3 ay daha bekliyip öyle başlıym diyorum 6. ayını doldursun diye geç mi olur zorlanır mıyım ki

Aşkk

bende henüz hiçbişi almadım çok erken diye  :dontknow:
ama hatçem 6. ayda çok geç olur neden biliyomusun masraf artacak yaaa daha ağır olmazmı  :icon_scratch:

♣ ђคtเςє ♣

masraftanda değilde ceylanım ne bilim insanın içinde bi korku oluyo Allaha emanetler de yinede bişeyler alıpta sonra üzülmekten korkuyorum off :y25: psikolojik heralde üst komşum var bnle yaşıt geçen doğuma diye gittiler bebek ölmüş karnında gitmeden 2 gün önce   :y25: onun psikolojisini atlatamadım hala Rabbim korusun yavrularımızı  :y25:

Aşkk

Allah korusun canım  :amin: :amin:
bende senin gibiyim o yüzden bende henüz bir iğne bile almadım  :dontknow:
böyle düşünmeyelim iyi düşünelim Allahın izniyle bişi olmayacak  :amin: :amin:
hem Allah korusun doğduğun da bişi olursa  :y25: :y25: :y25:
böle düşünürsek bişi yapmayalım  :dontknow:

♣ ђคtเςє ♣

orasıda öyle tabi amann ne bilim bu ara duygusal olarak alışveriş modda değilim  :honk:

Biraz daha geçsinde hayırlısıyla herşeyini alırız bebişlerimiz bizim için daha erken ceylanım

Aşkk

aynen canım aynen daha çok erken  :hıhı:
hakkımız da herşeyin hayırlısı inş  :amin:

♣ ђคtเςє ♣

beynâ

en azından cinsiyetini öğrenene kadar bekleyin kızlar :opucuk ;D: en son aya birşey bırakmak istemiyorum zaten ağırlaşmış olacağım,kaldı 3 ayım ;D bi yerden başlamak lazım kuzuma.. en son ay mevlüt hazırlıkları ile uğraşırım..şekerlerini,süslemelerini ben yapacağım inşallah..  :binkybaby: :binkybaby: erken doğum ihtimalini de göz önünde bulundurmak lazım,dursunlar köşede hazır hazır,ben son ana iş bırakmayı sevmem..rahat rahat bakayım şimdiden herşeye.. :occasion14: :occasion14:

asya81

arkadaşlar ben 20.hafta başladım uygun düşürdükçe almaya al al bitmedi 22.hafta herşey yıkandı ütülendi kaldırıldı :toothy10: doğumdan sonra o kadar almama rağmen bi ton eksik çıktı :-ooo yok emzirme yastığı yok popomun altına basur yastğı doğumda oldu :y25: yok sterilazatör pompa vs vs..yanı demem o ki uygun buldukça alın takmayın erkeni allaha emanetler :amin: iyiki erken yapmışım dedim 6.aydan sonra insan en ufak işte tıkanıyor

beynâ

doğru diyorsun asya,uygun buldukça almak lazım..ben 10 sonra filan eminönüne gdeceğim.. en azından havlusudur,zıbınlarıdır almak istiyorum.. ama nasıl şeyler almam lazım öneri bekliyorum yaz başında doğacak çünkü kuzum inşallah..

emzirme yastığı çok kullanışlı birşeymiş ya,listemde var.. ben sadece emzirme ve 4-5 aylarında bebişe destek yastığı olarak düşünüyordum ama şimdi girdim baktım,hamileliğin son aylarında uyrken karnı destekleme adına da faydalıymış..

asya81

Alıntı yapılan: beynâ - 19 Ocak , 2013, 11:50:17
doğru diyorsun asya,uygun buldukça almak lazım..ben 10 sonra filan eminönüne gdeceğim.. en azından havlusudur,zıbınlarıdır almak istiyorum.. ama nasıl şeyler almam lazım öneri bekliyorum yaz başında doğacak çünkü kuzum inşallah..

emzirme yastığı çok kullanışlı birşeymiş ya,listemde var.. ben sadece emzirme ve 4-5 aylarında bebişe destek yastığı olarak düşünüyordum ama şimdi girdim baktım,hamileliğin son aylarında uyrken karnı destekleme adına da faydalıymış..
canım ozaman bol bol kısakol iç zıbın al ben tulum hiç sevmedim bebek kıpır kıpır oluyor çıtçıtlamak işkence sen 1-2tulum al gerisi alt üst takım al hani patikli gibi olanlardan bahsediyorum.beli açılır derler ama içine sokuyordum donunun  üstüne mis gibi.bol çorap al.güvenli yatış yastığı al internette yaz çıkar.bebek kusarsa felan allah korusun yan yatırmak lazım bu yastık o işe yarar.penye battaniye çok kullanılıyor yaz kış malum kusma çok oluyor başlarda.aklıma daha geldikçe yazarım

beynâ

önerilerin için çok sağol canım :opucuk: kısa kollu mu alayım iç zıbını..yaza doğacak ama üşütme filan ihtimaline karşı yine kat kat giydiriyorlar ya çocuğu :icon_scratch: hiç yaz bebeği görmemişim sanırım :k06:

evet yazarsan sevinirm,güzel bir liste çıkarayım...

asya81

bebekte olsa oda terler yazık :y25: sen 2-3 uzun kollu tulum al bikaçta kısa kollu penye battaniyeye sararsın zaten başlarda ister istemez kundak yapılıyor çünkü bebek uyurken ellrini yüzüne değdirip kendini uyandırıyor kundak güvende hissettiriyor ben karşıydım başta baktım kundaklayınca mışıl mşıl uyudu ve 5 ay kundakladım.zıbınıda kısa kol uzun kol 2-3 tane al zaten bir hafta sonra ihtiyaca göre alırsın yada hediye çok geliyor :laughing7: ben çogu şeyi giydiremedim ilk 2 ay hemen büyüyorlar.0-3 az al 3-6 biraz daha fazla al.hediye getirenin yakınlarınsa onlarada 6-9 ay kışlık aldır :laughing7: