27 Nisan , 2024, 19:39:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

acil yardım lütfen

Başlatan seda..., 13 Ocak , 2013, 03:15:48

« önceki - sonraki »

seda...

merhabalar hatırladığınız üzre kızım 4 ayını doldurdurdu ve ben 4 aydır günde 3   4 saat uykuyla yaşıyoprum.geceleri hıc uyumuyor.sabaha karsı 4  5 gıbı uyuyor.yanı gece değil gündüz uyuyor.artık bıktım dayanamıyorum takatim kalmıyor şu an saat gecenın 03:17si.daha ne kadar oturururz bılmıyorum.nolursunuz bu kızımı nasıl uyutabılırım gecerli önerileriniz var mı yardım edın artık zar zor dayanıyorum

ayy

canım bi ben varım bu satte benimde bebiş yok ama herkesten duydugumu uygulanarı yazayım :opucuk: :opucuk: :opucuk:

tatlım çocuk gece ve gündüzü ayırmalı bence.
geceleri ışık yok denecek kadar sönük olsun odası çok ışık olmasın yani :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ama sanırım uzun sürmez bu düzensizliği ..
Allah kolaylık versin :amin: :opucuk: :opucuk:

bnsroni

Emziriyorsan şayet memede uyuması gerekıyor normal şartlarda..
Sanırım gece gündüz ayırımının fakında değil paptya çayı önerebilirim akşam üzeri..
Yada şu sallayan zımbırtılatdan alabilirsin mayıştırır..
Gündüzde olabildiği kadar uyutmamaya çalış engel olmak zorundasın şu dönemi atlatana kadar..

asya81

benım kızda o aylarda zor uyurdu 11den 1e kadar salıncak kurmuştuk 2 yada 3 saat ayagıma baglardım salıncagın ıpını salla babam salla :cildir: tavandan besıkler var onu dene bıde aksam 6dan sonra uyutma genelde o aylarda bebekler uykusuzluga 2 saat dayanabılır ancak neden oyle yapıyor kı yasadığın çok zor anlayabılıyorum

seda...

gece 4.30 da uyudu.bende uykusuzluktan bayılmıs gıbı uyumusum.bugun hamak aldık artık duvarları delip hamak kurcaz İnşallah fayda eder.cevaplarınız için tesekkurler.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

biz daha beterdik sabah 7de uyudugum günleri hic unutmam  :sleepy1: :sleepy1: benimkide gündüz uyurdu aksam 6da kalkardi sabaha kadar durmazdi hep aglardi arabaylan disari cikardik tur atardik uyurdu yada hastaneye götürürdük yolda uyurdu geri gelirdik  :ehi: :ehi: ama sükür 5.aydan sonra düzene girdi  :amin: :nazar:  sende biraz sabret kendilinden düzelcektir  :opucuk:
:nazar: :nazar:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: seda... - 13 Ocak , 2013, 12:28:09
gece 4.30 da uyudu.bende uykusuzluktan bayılmıs gıbı uyumusum.bugun hamak aldık artık duvarları delip hamak kurcaz İnşallah fayda eder.cevaplarınız için tesekkurler.
bence sallamaya alistirma sonrasinda hep alisir kendilinden uyumaz ben kizimi hic sallamadim salincak gibi yatagi var kullanmadim alismasin diye simdide sükür kendilinden yataga koyuyom biraz agliyo sonra uyuyo

Bidulcuse

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 13 Ocak , 2013, 14:13:48
bence sallamaya alistirma sonrasinda hep alisir kendilinden uyumaz ben kizimi hic sallamadim salincak gibi yatagi var kullanmadim alismasin diye simdide sükür kendilinden yataga koyuyom biraz agliyo sonra uyuyo

Sallamaya alışmasın diyorsun doğruda sölüyorsundur fakat kadıncağız 4 aydır bu şekilde devam ediyor buna takat dayanır mı. bazı doktorlara göre sallamanın faydası bile varmış orta kulak için hatta sallanan çocuklar endorfin yani mutluluk hormonu salgılıyorlarmış..ama hafif bi ritimle ve özellikle kucakta annenin kokusunu alarak.. Bence Alışırsa alışsın yeterki düzenli uyusun, annenin sağlığıda çok önemli güç bulması gerek sonuçta.  Başka bir yere gitmesi gerekiyorsa da ayağında sallar. Benim oğlumda ilk 2 ay uyumuyordu ben her çeşidi denedim fakat sonra kendi kendine düzene girdi uykuları.

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Bidulcuse - 13 Ocak , 2013, 19:36:45

Sallamaya alışmasın diyorsun doğruda sölüyorsundur fakat kadıncağız 4 aydır bu şekilde devam ediyor buna takat dayanır mı. bazı doktorlara göre sallamanın faydası bile varmış orta kulak için hatta sallanan çocuklar endorfin yani mutluluk hormonu salgılıyorlarmış..ama hafif bi ritimle ve özellikle kucakta annenin kokusunu alarak.. Bence Alışırsa alışsın yeterki düzenli uyusun, annenin sağlığıda çok önemli güç bulması gerek sonuçta.  Başka bir yere gitmesi gerekiyorsa da ayağında sallar. Benim oğlumda ilk 2 ay uyumuyordu ben her çeşidi denedim fakat sonra kendi kendine düzene girdi uykuları.
o yollardan bende gectim benim kizim 7de uyuyodu ben genede dayandim cektim sallamadim ben hic bi yerde yararini duymadim hatta Almanyadaki doktorlar sallamayin beyni sarsilir ilerde beyinlen ilgili sorunlar cikabilir diyolar.. tabi kolaya kacip sallarsaniz ilerdede öyle devam gider heryerde ayakta sallayarak uyur.ilerde kendi rahatini istiyosan benim dedigim daha mantikli  ;) tabi herkesin kendi fikri

Bidulcuse

14 Ocak , 2013, 22:30:51 #9 Son düzenlenme: 14 Ocak , 2013, 22:34:12 Bidulcuse
Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 13 Ocak , 2013, 23:52:40
Alıntı yapılan: Bidulcuse - 13 Ocak , 2013, 19:36:45

o yollardan bende gectim benim kizim 7de uyuyodu ben genede dayandim cektim sallamadim ben hic bi yerde yararini duymadim hatta Almanyadaki doktorlar sallamayin beyni sarsilir ilerde beyinlen ilgili sorunlar cikabilir diyolar.. tabi kolaya kacip sallarsaniz ilerdede öyle devam gider heryerde ayakta sallayarak uyur.ilerde kendi rahatini istiyosan benim dedigim daha mantikli  ;) tabi herkesin kendi fikri

tabii ki herkesin kendi fikri ve doğrusu. herkes yaşadıkça öğreniyor bazı şeyleri ve de Yolları! Haklısındır mutlaka.. Alman doktorlar ne diyor bilmiyorum ben türk doktorların söylemcisiyim. Bebek olduktan sonra rahatlık değil sağlık önemli her zaman bence hem annenin hem bebeğin. Eminim ki %90 çocuk da sallanarak büyüyor . Beşikte sallanıyor ana kucağında sallanıyor kucakta , hamakta bir şekilde sallanıyor. benim fikrimce de herhangi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum..