29 Nisan , 2024, 03:28:34

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

gebelikte hurma tüketimi

Başlatan elfo, 08 Ocak , 2013, 11:16:14

« önceki - sonraki »

elfo

hurmayla alakalı yazılar okuyorum gebelikte çok faydalı olduğu yazıyor ama bazı yerlerde de sancıyı arttıran hormon salgılattığı da yazıyor çok severim kararsız kaldım tüketip tüketmeme konusunda. kasılmalara sebep olur felan diye
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

elifcim hurma rahim kaslarını gevşetiyor, doğum sürecini hızlandırıyor
tüketeceksen doğuma 1-2 hafta kalaya kadar beklemeni tavsiye ederim
çok yazı okumuştum hamilelik sürecinde
çok canın çekerse 1-2 tane ye ama fazlasınından uzak dur derim

elfo

bende aynısını düşündüm çok değil de günde 1-2 tane yenmesinde sakınca yoktur herhalde. bugün başlasam cumartesi kontrolüm var doktoruma da sorarım. istanbuldan tanıştığım doktor herşeyi yiyebilirsin ama asla aşırıya kaçmadan demişti

ZAHİR

hac hurmasını diyosun dimi elif... hurmanın süt yaptığını biliorm doğum yyapan arkdşlara tavsye ediyorum hep.. hurmanın besin değeri yüksek oldupundan iyiymiş ama sancılarla ilgili bişey duymadım hiç...
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

elfo

bildiğimiz hurma çerezcilerde felan satılıyor ya. hac hurması oluyor herhalde. günde 1-2 tane yemeyi düşünüyorum

ZAHİR

bebişi ilk öğrendiğimde yedim 3 ay kadar sonra bıraktım gerçi aldım evde duruyo paketi.. günde 2 tane yiyodum ben hem şeker ihtiycını karşlıyo hem de daha çok su içiyodum :)

xxcansuxx

bende doğuma 1 ay kala falan hurma yemeye başlamıştım doğumu kolaylaştırıyormuş diye okumuştum meryem süresinde geçiyor ya hz m eryem doğum sancısı çekiyor hurma ağacının altında dur bak burada meal paylaşayım

23 - Sonra doğum sancısı onu bir hurma dalına tutunup dayanmaya zorladı. "Keşke bundan önce ölseydim de unutulup gitseydim" dedi.

24 - Melek, Meryem'e, aşağı tarafından şöyle seslendi. "Sakın üzülme, Rabbin alt tarafında bir ırmak akıttı."

25 - "Hurma dalını kendine doğru silkele, üzerine devşirilmiş taze hurmalar dökülsün."

içindeki oksitosin hormonu kasları gevşetip doğumu kolaylaaştırıyor bu ayetide buna delil gösteriyorlar...

bende 5-6 tane yerdim sen canın istediğindee 1-2 tane yesen zararı olmaz ama çok abartma daha erken...
birde doğumdan sonrada bol tüket acayip süt yapıyor emzirdikçe için çekilir gibi oluyor hurma hemen dengeliyor bu durumu  :opucuk:

elfo

dün akşam 2 tane bu sabah 1 tane yedim. bugünlük başka yemeyi düşünmüyorum. yarın sabahtan itibaren günde 2 tanelere başlarım inş.

ZAHİR

unutmayayımda bende getireyim  evde boş boş duruyo

elfo

günde 2 den fazla yeme her defasında şifa niyetine de besmeleyle ye. inş. çok faydasını görürüz  :amin:

iklima

sütü arttiricı etkisi de varmış hurmanin
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!