ikili test ?

Başlatan ♣ ђคtเςє ♣, 07 Ocak , 2013, 16:21:46

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

yarında devlet hastanesinde vardı 2li tarama orayada gideceğim.2 hastaneye birden gidiyorm.doğum için karar veremedim

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

iklima

Alıntı yapılan: goncik - 18 Eylül , 2013, 15:48:51
Evet çok doğru, kızım geceleri hiç tekmelemezdi , gerçekten de doğduktan sonra hep gündüz uyanık gece uyurdu  :aferin: Artık ne diyelim kısmet  ;D

ben yanmisim ozaman kızlar
benim kızım.günduz de hareketli.gecede ikisi de eşit
uykusu babasina benzesin istiyorum ama bakalım görücez
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

ponçik

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 18 Eylül , 2013, 17:10:19
yarında devlet hastanesinde vardı 2li tarama orayada gideceğim.2 hastaneye birden gidiyorm.doğum için karar veremedim

Karar veremedim derken devlet mi daha ağır basıyor yoksa özel mi  :dontknow:
Açıkçası bebek yoğun bakım ünitesi olan hastaneleri tercih etmekte yarar var.
Eğer ünite yoksa en yakın devlet hastanesine ya da doğum hastanesine yönlendiriyorlar , inşallah bu tür durumlara ihtiyacımız kalmaz  :amin:
Ben de işyerinden hangi gün izin alabilirsem p.tesi ya da salı gideceğim ikili test için
Yalnız bizim müdürün eşi de 35i geçmişti amniyosentezi kesin isterler diyor  :-\  acaba benden de isterler mi , şuan 35 yaşındayım, isterlerse yaptırmak zorunda mıyım acaba? Çünkü o sıvıyı alırken bir sürü kağıt imzalatıyorlarmış , şimdiden stress yaptım üfff  :k02:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım aminosentezde düşük tehlikesi var. inşallah gerek kalmaz.

nelss

Alıntı yapılan: goncik - 18 Eylül , 2013, 14:14:05
Amin inşallah  :amin: içim rahat  :love9: olumlu şeyler düşünüp kendimi rahatlatmaya çalışıyorum, bu işlerde stress en büyük düşman maalesef  :y25:
Testi radyoloji uzmanı yapıyormuş, acaba normal ultrasonda mı bakıyor yoksa farklı bir cihaz mı kullanılıyor
Ben de özele gidiyorum
ultrasonda bebeğin burun kemiğine ve ense kalınlığına bakılıyor sonrada kan tahlili yaptırılorsun

nelss

Alıntı yapılan: goncik - 19 Eylül , 2013, 10:20:31

Eğer ünite yoksa en yakın devlet hastanesine ya da doğum hastanesine yönlendiriyorlar , inşallah bu tür durumlara ihtiyacımız kalmaz  :amin:
Ben de işyerinden hangi gün izin alabilirsem p.tesi ya da salı gideceğim ikili test için
Yalnız bizim müdürün eşi de 35i geçmişti amniyosentezi kesin isterler diyor  :-\  acaba benden de isterler mi , şuan 35 yaşındayım, isterlerse yaptırmak zorunda mıyım acaba? Çünkü o sıvıyı alırken bir sürü kağıt imzalatıyorlarmış , şimdiden stress yaptım üfff  :k02:
2 li testin normal çıksada çıkmasada 3 lü testte var hemen yaptırma  bence amniyosentezi Allah korusun biri yaptırms iğne bebeğin basına gelmis  :icon_pale: :icon_pale:
testlerede çok itibar etme kaç kişiden duydum ben çoçuğuna doktorlar mongol kesin aldırmalısn demsler aldırmamslar çokta sağlıklılarms
arkadasm ve teyzem 36-38 de doğum yaptı çokta sağlıklılar bebekleri  :nazar:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: goncik - 19 Eylül , 2013, 10:20:31

devlet hastanesin de doğum yapmaktan korkuyorum.çevremden duyduklarıma bakılırsa insan gibi davranmıyorlarmıs.aslında şahısla da iligili..ama korkuyor insan iste.bide oğlumda özel doğum yapınca terettüt ettim...devlet hastanesi benim evimin yanında.burda bi doktorum olsun bi sıkıntı oldumu rahatca giderim diyerek devlette de basladım doktora.doktorda çok ilgili.her sorduğuna cevap veriyor.aslında eskisi gibi değilmiş.sonuçta özelde bile birsey olduğunda devlet hastanesine yönlendiriyorlar.asılnda her yönden devlet hastanesi iyi.ama muayane olurken girdiğinle çıktığın bir oluyor.mesela demin doktordan geldim ikili test yaptı...baktı ense kalınlığı normal bi sıkıntı yok dedi.ekranda bebeğe bakıyor ama bana göstermiyor.tamam bi sorun yok hersey iyi diyor yolluyor..ama dün oğlumda doğum yaptığım hep gittiğim özel hastaneye gittim.orda da ikili tarama yapıldı20 dakika ilgilendi.ayakları parmakları başı idrar torbası vs.hepsini gösterdi.....ne bileyim herkz can tasıyor,..doğum paralarıda çok yükselmiş.sonuçta doğum bi kere yaptım.herkez devlette nasıl doğuruyor.en azından aletleri vs.seyleri hazır bi sorun olsa orda yapayım diyorm.ama bi yandanda da kararsız kalıyorm iste. :'( :'( :'( siz olsaydınız ne yapardınız..sonuçta sancıyı yine ben çeiyorm bi doğum anına gelince doktorun gücü varlığı önemli.. ???

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

ponçik

Sonuçlarımı değerlendirme şansınız var mı arkadaşlar

Papp-A                        3,52
Trisomy 13/18          <1:10000
f-BHCG                      20,8

bi arkadaşım f-BHCG 20'den büyükse cinsiyeti kız, küçükse erkek demişti
bebeği erkek olanlar zahmet olmazsa sonuçlarınıza bi bakar mısınız merak ettim  ;D

nelss

hep attım canım ben sonuçlarımı yoksa bakardım
ama 2li test sonucundan cinsiyet tahmini yapılmıyor ki ilk defa duydum bunu
burun yapısı ense kalınlığına baktı doktor 1 tüpte kan verdim normal degerleri n demsti

zen_s

ben hamile kalırsam ikili falan hiçbir test yaptırmayı düşünmüyorum valla
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

nelss

Alıntı yapılan: zen_s - 04 Ekim , 2013, 15:42:30
ben hamile kalırsam ikili falan hiçbir test yaptırmayı düşünmüyorum valla
bencede gerek yok aslında  :icon_thumright: :icon_thumright:
olasılığa bakıyor doktorlar çoğuna mongol deyipte sağlıklı olanları çomk duydum bze 3 lü test yaptırırmsnz ble demedi elimize verdi kağıdı gidin test yaptırın dedi mecburmus gibi hepsi para tuzağı  :caca: :caca:

zen_s

Aynen ya Allah korusun bende çok duydum down sendromlu denen çocukların sağlıkla doğduğunu ya birde öyle bişey olsa çocuk sana bağlanmış anneliği tatmışsın daha ilk karnına düştüğünde ne yapacaksın o zaman akıl baştan gider en iyisi Allaha sığınıp sağlıklı olmaları için dua etmek mevlam neylerse güzel eyler ondan gelen her şey hoştur aklımı bulandırmaya hiç niyetim yok  :occasion5:
rabbim hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle gönlümdekini hakkımda hayırlı eyle

nelss

eskiden test mi varmış smdi yok kilolu yok bilmem ne deyip erkenden sezeryanla alıyorlar  :violent1: :violent1:
bana geçen haftaki kontrolde gelisimi 1 hafta önde 39 da alırz dedi  :caca: 1 haftalk gelismden nolcak 50-100 gr arası bse yani k.v. 4500 gr doğurms hemde normal
işin koluyına kaçmak istiyorlar malesef

zen_s

neden alacakmış ki bir hafta daha dursa ne olurmuş hayret bişey her şeyi doğallıktan çıkardılar bunlar. bebeğinin ve senin sağlığını etkileyen bişey yoksa normal doğumdan şaşma derim ben temiz iş valla  :occasion14: hem sezeryanda göbek daha çok kalıyor normal doğumda toparlanması kolay oluyor.

nelss

benimde istediğim normal insallah öyle olur