kızımı sadece uyurken besleyebiliyorum

Başlatan doruk38, 04 Ocak , 2013, 13:49:32

« önceki - sonraki »

doruk38

kızlar bizde 6 aylık olduk. yaklaşık 3 aydır kızmı sadece uykuda besleye biliyorum. mamayıda memeyide reddediyo. gögsüme yatırınca çok alıyo almak istemiyo. biberon veriyorum. biberonuda istemiyo. 10 saat beslemesem açlık belirtisi vermiyo. bir gün gün boyu aç bıraktım. bana mısın demedi. hiç ağlamadı. kaşıkla bişiler vermeye çalıştım onuda almadı. ne yapmalıyım bilemedim. sadece uykuda biberonla besleye biliyorum. ek gidaya geçmekte çok zorlanıyorum. dr piskolojik olduğunu söyledi. tıp fakültesindeki dr lar özeldekiler hepsinden yardım istedim ama hepside piskolojik dediler. bunu nasıl yenebilirim. okul için aldığım ücretsiz iznim şubatta bitecek. kızımın beslenme sorunu varken okulada dönemiyorum.. her şeyden vaz geçtim tek kızım beslenmeye başlasın ben her şeye razıyım. saatlerce gözümün önünde aç duruyo. zorla kaşıkla verdiğimde yutmuyo. yutsada kusuyo.  çok iştahsız ne yapacağımı bilemedim

asya81

Canim benim kizida yaklaşık 8-9 ay uykuda besledim uyanikken asla almiyordu mamasini :cildir:daha sonra 10 aylik olunca kesti uykuda yeme ve gece beslenmesini.azcik zaman ve sabır .

doruk38

yani dr luk bir durumu yok öyle mi ? çokk sabır istiyoo. yemek yemeye bebeğin bakımı çok zor

asya81

Alıntı yapılan: doruk38 - 04 Ocak , 2013, 14:36:07
yani dr luk bir durumu yok öyle mi ? çokk sabır istiyoo. yemek yemeye bebeğin bakımı çok zor
Canim saglıgı yerindeyse doktorluk durumu yok doktorun vereceği vitamin olur iştah acsın diye bana minadex verdi hergün bı kasık verdim ama şimdi istemiyor öğreniyor portakal tadinda.yada fantomalt diye toz veriyorlar tatsız birşey protein kilo yapıyor.eger bı kırgınlık görürsen kızında götür doktora bazen idrar enfeksiyonuma huysuzluk iştahsızlık yapiyor

__nil__

cnm o kadarken bi ara duru da yaptı öyle.yemiyordu mama yı da emmeyi de istemiyordu bebekler dönem dönem apabiliyor öyle sabret cnm üzülme hallolur ek gıda geçmek cidden zor bende çok zorlandım hala mahvoluyorum yedirirken sağlıklı bişiler yemio çok inat ağzını açmıo saatlerce aç kalıo.dr bana kalsın aç olunca yer bırak açlıktan bişi olmaz diyor.peki bebeğinin keyfi nasıl huzursuz mu? belki diş çıkarcaktır

xxcansuxx

zehram aynısını bende çektim buğlemde 3 aylıkken memeyi reddetmeye başladı dru sakın bıraktırma oluyor bazı bebelerde dedi hep uykusunda verdim göğsümü k gıdaya geçincede çok iştahsızdı hani acıkan bebe ağlar ya bizimki doyacağında ağlıyordu  :cildir: :cildir: 7 saat açlıkla durup yinede bir şey yemiyordu... dr normal dedi... 1 yaşında hala yeme sorunu var ama sen idrar yolu enf.baktırdın mı biz 2 kere geçirdik 1 yaşına kadar 2sinde de azcık yiyen çocuk hiç yemez olduydu...

bizede öinko takviyesi verdi dr iştah için ama olmadı... şimdi de balık yağı verdi dr vitaminli olanlardan...
canım gerçekten sabır işi dru bana inatlaşma üstüne gitme bu evreyi uzatırsın dedi en son bende saldım... şükür şimdi daha iyi emiyorda sadece gece 2 kez yeter ne olsun sağlıklı olsunlarda ama seni çok iyi anlıyorum ben kafayı yiyecektim :cildir: :cildir: :cildir:

doruk38

kızımı dr a götürdüm. kilosu ve boyu normal dedi. similac high energy diye bir mama önerdi. bakalım onu denemeye başladık. bu arada idrar yolu enfeksiyonuda çıktı. şimdi iyice iştahsızlaştı. ne versem zorla yedirdiğim için çıkarıyo. keyfide yerindee.. bir sorun yok şükür. ama o açken ben rahat olamıyorum. aç olmasına dayanamıyorumm

doruk38

bu arada hazal mama yemiyo ama canı istese benle beraber mütiş kahvaltı yapıyo..
1 yumurtanın sarısı
biraz beyaz peynir
biraz tere yağ
çilek receli.
1 çay kaşığı kaymak
1 çay  kaşığı zeytin yağı veriyorum. bunları yiyo.

vişne suyu + cicibebe
meyve püresi
havuç suyu bunları denedim bunlarıda canı işterse yiyio. ağzını kendi açmıyo ama yanaklarını sıkıp kaşıkla ağzına aktarınca yutuyo

kelebegimm

Off cok zor yaaa yememesiiii canım uykuda beslemeyi bıraksan ve baya bi ac bıraksan birde yalancı meme kullaniyomusunnn :icon_scratch:
Benim oğlum ondan yemiyormuş çözdüm ısı mesela 4 saatde acikiyoya bir saat kala yalancı memeyi kesinlikle vermiyorm acayip agliyo ama bir saat daha oyalıyorum cok sukur öyle cok guzel iciyoo

]

doruk38

Alıntı yapılan: kelebegimm - 23 Ocak , 2013, 11:56:42
Off cok zor yaaa yememesiiii canım uykuda beslemeyi bıraksan ve baya bi ac bıraksan birde yalancı meme kullaniyomusunnn :icon_scratch:
Benim oğlum ondan yemiyormuş çözdüm ısı mesela 4 saatde acikiyoya bir saat kala yalancı memeyi kesinlikle vermiyorm acayip agliyo ama bir saat daha oyalıyorum cok sukur öyle cok guzel iciyoo

hımmm benim kızda yalancı emzik alıyo bende fark ettim yalancı emzikten dolayı almıyo. az önce sofrada yarım çay bardağı ayran içti birde patates haşlaması ezdim verdim yedi. bu nasık iş anlamadım.. mama yemiyo ama bizim yediklerimizden yiyo