27 Nisan , 2024, 17:41:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

5 haftalık hamilelik ve inanılmaz çarpıntı :(

Başlatan ARieS, 27 Aralık , 2012, 15:45:11

« önceki - sonraki »

ARieS

arkadaşlar merhaba

konu da açmıştım bilenler bilir 5 haftalık falan hamileyim...yalnız inanılmaz derecede çarpıntım var...nabzım sürekli 95-100 bazen 100 ü bile geçiyor :(

oturduğum yerde nefes nefese kalıyorum...ayakta durup en ufak bi işi yapamıyorum çok çabuk yoruluyorum...

bu durum beni çok rahatsız ediyor...bir de başım dönüyor ayakta çok durup hızlı hareket edince...bu kadarlık hamile olup benim yaşadıklarımı yaşayan var mı yoksa ben de var bi sorun ? :(

haftaya çarşamba kontrolüm var..kan idrar tahlili yapılacak dr.a da söyliycem ama o zamana kadar size de sorayım dedim...

geceleri bile çarpıntıyla uyanıyorum bir bakıyorum 100 küsur atıyor...burnumda tıkalı nefes alamıyorum rahat:(

huzur

bende hiçbir belirti yok nerdeyse. ara ara karın ağrısı var. bide uyumak isityorum. oda yine çok fazla değil.
korkuyorum ama hamile değilmiyim diye.
kandada çıktı idrardada..
cumartesi dr a gidersem rahatlıycam. mide bulantısı falan hiçbişi yok

ARieS

Alıntı yapılan: Gümüşşş - 27 Aralık , 2012, 15:48:20
bende hiçbir belirti yok nerdeyse. ara ara karın ağrısı var. bide uyumak isityorum. oda yine çok fazla değil.

o karın ağrısı başlarda oldu bende sonra geçti...bulantım çok hafif arada oluyo daha çok sabahları ama yok denecek kadar az...arada öğürüyorum birden ama mide rahatszılığım var benim dr.midesi rahatsız olanlarda bulantı daha erken başlar daha çok olabilir dedi...yine de çok kötü değil...

uyku hali ben de de var....bir de göğüslerim acayip acıyoo :/

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: Gümüşşş - 27 Aralık , 2012, 15:48:20

bulantı 6. haftadan sonra başlar belki de hiç olmaz... uyku ve karın ağrısı da belirti... rahat ol diğer belirtiler için erken...

_inci_tanem_

Canım benimde bir kaç sefer yüksek çıkmıştı nabzım kendi dr.değilde başka bir dr.gitmiştim ona sormuştum takip et yine karşılaşırsan dahiliyeye yönlendirelim demişti bazı kalp sıkıntıları hamilelikte baş gösterebilirmiş  :'( :'( korkutmak için yazmıyorum aklında bulunsun dr.sormayı ihmal etme  :opucuk:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

ARieS

Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 27 Aralık , 2012, 17:44:18
Canım benimde bir kaç sefer yüksek çıkmıştı nabzım kendi dr.değilde başka bir dr.gitmiştim ona sormuştum takip et yine karşılaşırsan dahiliyeye yönlendirelim demişti bazı kalp sıkıntıları hamilelikte baş gösterebilirmiş  :'( :'( korkutmak için yazmıyorum aklında bulunsun dr.sormayı ihmal etme  :opucuk:

sorucam cnm dört gözle kontrol günümü bekliyorum...sinirim bozuldu ya :((

sağol canım

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: ARieS - 27 Aralık , 2012, 18:01:10
Alıntı yapılan: _inci_tanem_ - 27 Aralık , 2012, 17:44:18

sorucam cnm dört gözle kontrol günümü bekliyorum...sinirim bozuldu ya :((

sağol canım

sakın stres yapma canım  :nono:

Bebişin daha çok minnak etkilenmesin hem stres yorgunluk falanda çarpıntı yapar bilgin olsun kendine dikkat et..

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

sudenaz85

canım aynı haftalardayız acaba sen çokmu heycan stres yaptın çarpıntı oluyo bide kilolumusun :icon_scratch: benimde göğüslerim çok ağrıyo bide bulantı var erkendede yatıyorum inanamıyorum kendime geceleyen ben şimdi tavuk oldum :k06: :k06:

ARieS

heyecan ve panik oluyor evet...elimde değil...normalde de yapım öyle şimdi daha fenayım...ölecek gibi hissediyorum...bazen öleceksem de öleyim diyorum... :((((

sinirlerim çok bozuldu...eşim eve gelmedi hala araba arıza yapmış...oturdum ağladım demin yalnız başınayım hep...gündüzleri de yalnızım....annem yılbaşından sonra gelecek,gelsin de zaten yapamıycam ben böyle...

bu arada kilolu değil...54 kiloyum canım...boyum 1.62

ben de erkenden yatıyorum artık...

sudenaz85

ay canım ya inş. geçer bende tekim sen hangi şehirdesin?

ARieS

Ankaradayım ben...

bir de 2 gündür belim ağrımaya başladı biraz :(

sudenaz85

benimde ara ara kasığıma sancı giriyo edet sancısı gibi hemen geçiyo bu aylarda bol bol dinlenmek gerekiyormuş canım bana yakın olsaydın görüşürdük :k06:

ARieS

evet dinlenmemek mümkün değil zaten :(

duramıyorum ayakta,hiç bişey yapamıyorum yapamadıkça üzülüyorum canım sıkılıyor :(

almila__

canım hamilelikte kan normalden daha fazla atarmış yanı senın yasadıkların tam gebelık belırtılerı,
bende de oldu ve hatta oluyor aynıları burnum tıkanıyor daralıyorum nefes nefese kalıyorum ben de anneliğe ilk adım dıe bı hamılelık kıtabı var orda okumustum bunlar belırtıler dıyordu yanı bence stres yapma  :icon_thumright:  ihmalde etme ama bende yasıyorum aynılarını

ARieS

Alıntı yapılan: almila__ - 28 Aralık , 2012, 00:52:37
canım hamilelikte kan normalden daha fazla atarmış yanı senın yasadıkların tam gebelık belırtılerı,
bende de oldu ve hatta oluyor aynıları burnum tıkanıyor daralıyorum nefes nefese kalıyorum ben de anneliğe ilk adım dıe bı hamılelık kıtabı var orda okumustum bunlar belırtıler dıyordu yanı bence stres yapma  :icon_thumright:  ihmalde etme ama bende yasıyorum aynılarını

evet öyleymiş biz de bi kitap aldık geçen...ayşe öner'in şu gülben ergen'in falan kurslarına gittiği kadının..orda da yazıyordu nette de okudum ama başka bişey de olabilir diye korkuyorum :(

ya yanlış anlamasın kimse ama çok sıkıldım ben bu durumlardan...sinirlerim çok bozuldu :(((