28 Nisan , 2024, 16:09:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2 AYLIK BEBEK - KANGURU

Başlatan Bidulcuse, 24 Aralık , 2012, 15:53:45

« önceki - sonraki »

Bidulcuse

Merhaba arkadaşlar.
2 aylık oğlum var. yaklaşık 6 kilo civarında bebeğim pusette de taşıyamıyorum artık :)) bu nedenle Kanguru kullanmak istiyorum ama cesaret de edemiyorum çok mu küçük daha?  Aranızda kullanan var mı?

paşamm

Merhaba...benim oğlum 6 aylık ve oldum olası kanguru kullananlara hep imrenmişimdir fakat maalesef içîmde bir ukte olarak kalacak... Bu konuyu bende araştırdım doktorlar tavsiye etmedi bebeğin bacak yapısını bozabîlme ihtimalinden ki... Erkek bebeklere hiç önermiyorlar. Kanguruda bebek kendinî rahat bırakıyor bacak arasına, alt kısma baskı yapıyor. Bu iyi sonuçlar doğurmayacğından tavsiye etmediler..bana mantıklı geldi.. Yürüteç dahi kullanmayı düşünmyrm bu yüzden.. Yinede sizin bîleceğiniz bişey...işe yarıyormu bîlmiyorum ama kanguru yerine alternatif olarak babasling Ler var. Bi onları araştırın isterseniz.ben aldığımda bebeğim 4 aylıktı huysuzluk etti durmadı içinde kullanamıyorum şimdilik oturmaya başladığında kullanacağım.oğlunuz 2 aylıkmış benimkî gibi huysuzluk etmez sanırım.....

Bidulcuse

Cevabınız için teşekkür ederim.
Konuyu yazdıktan sonra bahsettiğiniz gibi gittim slingler den aldım bende. Hem yatarak hem de dik pozisyonda taşınabiliniyor diye. Fakat ne mümkün içinde durdurabilesin benim oğlanı. iki üçtür deniyorum içine koyduğum anda çığlığı kopartıyor :( sanırım bende kullanamayacağım :((

asya81

Alıntı yapılan: Bidulcuse - 27 Aralık , 2012, 21:05:53
Konuyu yazdıktan sonra bahsettiğiniz gibi gittim slingler den aldım bende. Hem yatarak hem de dik pozisyonda taşınabiliniyor diye. Fakat ne mümkün içinde durdurabilesin benim oğlanı. iki üçtür deniyorum içine koyduğum anda çığlığı kopartıyor :( sanırım bende kullanamayacağım :((
Ben kizimin 3.ayinda kullanmaya başladım çift kullanımı olanından yüzünü dışarı yada kendine kullanıyordum markete giderken kullanıyordum apartmanda asansör olmayınca isimi baya gördü kısımında hosuna gidiyordu.en son 1 yaşındaydı ev arıyorduk o zamanda kullandık.benim kız zayifti

paşamm

Alıntı yapılan: Bidulcuse - 27 Aralık , 2012, 21:05:53

Üzüldüm... Ben aldığımda oğlum 3,5-4 aylıktı kendini biliyordu başaramayacağımı bildiğim için alıştırmaya zorlamadım sizinki biraz daha küçük ara sıra deneyin umarım alışır ara sıra yan taşımayı deniyorum tam hoşuna gidiyor tam oturamadığındn öne doğru eğiliyor. Sanırım bu şekilde işime yarayack umarım sizde başarırsnz

mira

ben 3 aylıkken başladım kanguru kullanmaya çok da memnunuz. Sürekli kucakta olması gerçekten çok yoruyor ama kanguru ağırlığı dağıttığı için saatlerce dolaştırabiliyoruz. Ama kangurunun markasına da bağlı bebeğin rahat edip etmemesi bence. Biz yurtdışından BabyBjörn olan kanguruyu getirttik. Diğer kangurulara güvenemedi eşim. Burda fiyatı çok pahalı 350 civarı. Ama hem bebek çok rahat ediyor hem de taşıyan. Tavsiye ederim.