bebeklerde kabızlıga neler iyi gelir

Başlatan aygulse, 22 Aralık , 2012, 00:08:14

« önceki - sonraki »

aygulse

merhaba kızım 10,5 aylık ek gıdaya gectıgımızden berı hep kabız 1 haftayı buluyor bazen gecıyor ozaman bıle az yapıyor zorlanıyor ve cok aglıyor.doktor kayısı,armut erik zeytın yağıonerdi.elma havyc patates olmayackmıs beslenmesınde muz da.okadar zeytınyapgıda ıcırıyorum tık yok bugun yarım fıtıl koydum ılkkez yapmadı bıle :y25: neyapmalıyım cok uzuluyorum  :sad1:

--elif--

geçmiş olsun aygülse
benimde oğlum 6 aylık 1,5 aylıkken başladı bu sorunu halada tam anlamıyla geçmiş değil
şu an düzelmiş hali haftada bir yapıyor  :-\
çok doktora götürdüm ama faydası olmadı
sana tavsiyem gliserin kansuk-k diye bir fitil var anında yaptırıyor belli bir süre kulllandım daha sonra bıraktım onsuz yapmaya alışması lazım diye
bi druna danış o fitili kulan bide dr umuz düzenli olarak zeytinyağı içir günde bir kaşık demişti

paşamm

Benim oğlumda 2-3 günde bir zar zor yapardı kuru kayısı ve kuru siyah üzümü hilafet gibi suda haşlayp blendırdn geçirdim hergün meyve püresinin yoğurdunun içine 1 tatlı kaşığı ekliyorum Yada sade veriyorumbağırsaklarına iyi geldi günde 2-3 defa yapmaya başladı siyah üzüm kan yapar die bilmyrm umarım bu konuşmada işe yarıyordur

ilkaydin

Bizde de aynı sorun vardı.özellikle demir takviyesine başladıktan sonra daha da artti.doktorumuz demir miktarını dusurmemi soyledi.demiri azalttim faydasi oldu.sonra yavaş yavaş arttirdim.su an normale dondu gibi yine de 3 4 gunde bir yapiyor.butabi bebekten bebege degisir.tabi kayisi erik bunlar da faydalı.fitil de kullandık ama fayda etmedi.fitil yerine sabun bire bir geldi..

asya81

Canim bende yasadim nasil ikinir bozarirdi kizim neler denedim kayisi incir vs vs... Doktora goturduk duphalac yazdi bitkiselmis on gun kadar verdim sukur gecti doktora danis fitilden iyidir.

asya81

Alıntı yapılan: ebrar&yusuf - 22 Aralık , 2012, 11:29:29
geçmiş olsun aygülse
benimde oğlum 6 aylık 1,5 aylıkken başladı bu sorunu halada tam anlamıyla geçmiş değil
şu an düzelmiş hali haftada bir yapıyor  :-\
çok doktora götürdüm ama faydası olmadı
sana tavsiyem gliserin kansuk-k diye bir fitil var anında yaptırıyor belli bir süre kulllandım daha sonra bıraktım onsuz yapmaya alışması lazım diye
bi druna danış o fitili kulan bide dr umuz düzenli olarak zeytinyağı içir günde bir kaşık demişti

Canim o fitil diskilamaaliskanligini bozuyor haftada birden fazla onerilmez.ek gidaya alisma evresinde malesef oluyor yasina girdikten sonra duzene oturuyor dedigim gibi duphalac hepsinden iyi

esilam

çorbalarına prasa,kabak koyabiliriniz.

@Melek Yüzlüm@

yaşından sonra zorlanmaya başladı ıkına ıkına aglıyo yapamayınca bende kayısı püresi üzüm suyu veriyorum fayda etmiyo 5 güne düzeliyor sonrada bir süre geçiyo tekrar yapamıyo neden yaaaa :dontknow:

zerrinplt