BEBEĞİM DOYURAMIYORUM

Başlatan merviş86, 13 Aralık , 2012, 19:17:41

« önceki - sonraki »

merviş86

KIZLAR BEBEĞİM DAHA BİR AYLIK AMA GÜNDE İKİ DEFA BİBERON VERMEK DURUMUNDA KALIYORUM SÜTÜM MÜ YETMİYOR ANLAMIYORUM AMA ÖZELLİKLE AKŞAM VEE SABAH AĞLAMAKTAN HELAK OLUYOR BENDE MECBUR BİBERON VERİYORUM ÇOK VİJDAN AZABI ÇEKİYORUM İÇİM SIZLIYOR AMA BAŞKA TÜRLÜ SUSTURAMIYORUM MAMAYI BİTİRDİKTEN SONRA DA HEMEN UYUYOR BU KONUDA BANA YARDIMCI OLABİLİR  MİSİNİZ SÜTÜMÜN YETTİĞİNİ NASIL ANLAYABİLİRİM YADA BENİM BU DURUMUM NORMAL Mİ ARKADAŞLAR  :(
NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

rukiyeylmz

canım kendini sağmayı denedin mi ne kadar süt çıkacak ? bunu dene az ise doktorunuzla bir görüş bence..

burcum

ilk ay kontrolüne götürdüğünde kilo alımı nasıl çıktı eğer azsa sütün yetmiyordur :icon_thumright:
humana stil tea iç canım sütünü bollaştırsın

ยรlคภ๓คz göภlüm

Anne sütü yeterliliği nasıl anlaşılır?
Bebeğin doyduğunun en iyi göstergesi yeterli kilo almasıdır. İlk 6 ay içinde 150-200gr. yada her ay 600-800gr. kilo alımı anne sütünün yeterli olduğunu gösterir. Bunun dışında bebeğin günde 5-6 kez altını ıslatması, günde 1-2 kez kakasını yapması anne sütünün yeterliliği konusunda bize fikir verir. Diğer yandan anne sütünün yetersiz olduğu durumlarda , bebek aç kaldığında kan şekeri düzeyinin düşmesine bağlı olarak bebek uyuklayabilir ve ağlamayabilir. Bu sakin görünüm yanlışlıkla bebeğin doyduğu izlenimini verebilir. Bu nedenle bebeğin kilo alımı ilk 1 yaşta yakından izlenmelidir.