kızımda gaz sancısı

Başlatan cute552, 11 Aralık , 2012, 13:38:33

« önceki - sonraki »

cute552

kızlar bugun 20 günlük olduk kızımda çok gaz sancısı var heleki geceleri uykusundan uyanıyor gündüzleri çok güzel uyuyor akşam olunca bagırıyor alttan gazını her çıkarışında az miktarda kaka yapıyor tam tuvaletini yapamıyor gaz ilacı kullanıyoruz bende günde 3-4 bardak kimyonlu rezene içiyorum humananın ama yinede hep gazlı sizce daha ne yapmalıyım

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

cute552

kimsenin bi fikri yokmu bu konuda

@Melek Yüzlüm@

canım ben nurse diye ilaç kullandım işe yaramıştıı  :icon_thumright:

kelebegimm

Canım dizlerinin üzerine yatir karnı dizlerine gelsin ovala masaj yap
Damla zaten kullaniyonussun bide sıcak havlu demislerdi bana isitip isitip karnına koy
Sadece seni emıyor demi?
Mama veriyosan biberonu Dr. Browns al cok ise yariyor

]

cute552

bacaklarıyla masaj yapıyorum karnına da göğsümde uyuyor yüzü koyun sırt üstü yatagına yatırdımmı geriliyor ıkınıyor uyanıyor bende uykusunu alsın diye kucagımda yüz üstü yatırıyorum alışmasında korkuyorum arada mama veriyorum 2 yada 3 defa bazen gerek kalmıyor mamaya chikonun biboronunu kullanıyorum bana onu önerdiler az akıtıyor diye üzerinde hava çıkışıda var gaz yapmasın diye yinede bilemiyorum...

kelebegimm

Canım nasıl rahat uyuyosa öyle uyut 40 i çıkana kadar Efe'de yuzustu yattı ama geceleri sirtustu yatiriyodum
Sab simplex kullandım ben oda cok iyi rahatlatiyo bide trden gelmisdi doğal zinco  diye bitkisel bişey oda iyi

]

cute552

Alıntı yapılan: kelebegimm - 11 Aralık , 2012, 14:22:59
Canım nasıl rahat uyuyosa öyle uyut 40 i çıkana kadar Efe'de yuzustu yattı ama geceleri sirtustu yatiriyodum
Sab simplex kullandım ben oda cok iyi rahatlatiyo bide trden gelmisdi doğal zinco  diye bitkisel bişey oda iyi
bende zinco veriyorum işe yaramıyor herlde

kelebegimm

Sab simplex i dene canım bide 40 i çıktikdan sonra rahatlıyorlar ama zor oluyo isde onlar kivraninca dayanamiyo insan

]

cute552

Alıntı yapılan: kelebegimm - 11 Aralık , 2012, 14:29:03
Sab simplex i dene canım bide 40 i çıktikdan sonra rahatlıyorlar ama zor oluyo isde onlar kivraninca dayanamiyo insan
görsen nasıl morarana kadar ağlıyor çaresinide bulamayınca aç olsa altı kirlense hallediliyor ama bu sancılar. bazen onunla beraber ağlıyorum

kelebegimm

Ah canım bilirim benim oğlumda öyleydi gece yarım saatde bi kalkardim hep aglardi aglayinca benden başka kimse susturamazdi hep karnını ovala dediğim gibi dizine yuzustu yatir masaj yap geçecek bende aglardim niye böyle diye :y25:

]

cute552

sen zinkoyo gün içinde nekadar veriyorsun eşim aldığında 2defa 3 damla demişler

kelebegimm

Bizdede cok ise yaramamıştı o canım bi keresinde cok guzel rahatlatmıştı gunde 3 defa 4 damlaydi

]

cute552

ben eşime iğer ilacı aldırayım bide onu deneyelim

<<<betty>>>

öncelikle hayırlı uğurlu olsun canım, güle güle büyüsün prenses   :opucuk:  :nazar:

benim kızımda da sub simplex işe yaramıştı, 8 saatte bir 6-7 damla veriyordum duruma göre 3-4 damla verdiğimde oluyordu,
ama önemli olan gaz damlalarında düzenli vermek canım, saatini hiç kaçırma,
2 gün sonra etkisini göstermeye başlıyor zaten... bizde öyle olmuştu...

bi de ayaklarının altına elma yağı sürebilirsin  :icon_thumright:
karnına da sürebilirsin, karnına sürdükten sonra bi de sıcak havlu koyarsan çok rahatlar...

inşallah en kısa zamanda geçer canım, Allah kolaylıklar versin...

Esmaa

slm arkadaşlar bende aynı dertten muzdaribim. gazı ne kadar çıkarsa çıksın tam çıkmıyor .bunun adı kolik.yeni bişey keşfettim.kolik müziği işe yarıyor.bebeğinizin ağlama nöbetleri geldiğinde dinletmenizi tavsiye ederim.bu bir süreç kesin olarak çaresi yok 3 ,4 ay sonra son buluyormuş.bekliyoruz sabırla    :)