2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

nelss

kmse yokmuu  :director: :director:
bende bu aralar kasıntı basladı neden acaba  :dontknow: varmı benim gibi kasınan  :ehi:
karnım sırtım totom acayip kasınıyor sıcaklardan mı hamilelikten mi bi seylere alerjim mi var acaba  :icon_scratch: :icon_scratch:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: nelss - 14 Ağustos , 2013, 14:48:46
bende bu aralar kasıntı basladı neden acaba  :dontknow: varmı benim gibi kasınan  :ehi:
karnım sırtım totom acayip kasınıyor sıcaklardan mı hamilelikten mi bi seylere alerjim mi var acaba  :icon_scratch: :icon_scratch:
as canım çok mu kaşınıyorsun ne zaman dr kontrolün ürtiker dedikleri bir şey var hamileliğin sonlarına doğru ortaya çıkıyor sürekli kaşınıyorlarmış hatta yara edecek derecesinde dr bir sor canım öyle bir şey olmasın ben yaşamadım bu kadar bildiğimde  :dontknow: :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Slm kizlar bende geldimmm  :flowers: :flowers:
bendende haberler var bir iyi bir kötü  ::) iyi olan dün hastaneye gittim hem kontrol oldum hemde kayit yaptirdim dogum nasil olcak diye konustuk eger Rabbim nasip ederse hersey yolunda giderse sezeryandan sonra normal dogumu denicem  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: bebegim iyimis ama kilosu az geldi  :( 2.175gr dedi boyunu bilmiyom ben daha cok sandim ama deilmis yada makine yanlis yapti ne bilim ya pff ne yiyimde son ay bi kilo alsin  :icon_scratch: doktor gecde gelebilir dedi ama sanmiyorum  :ehi: sagliklan gelsinde artik kilosu cok önemli deil  :love9:
kötü haberimde seker cikti bende  :icon_scratch: ilk defa basima geldi hicde bi bilgim yok  :dontknow: :dontknow: normal deger 180oluyomus bende 185 cikmis doktor cok az cikti dedi ama genede yarin seker doktoruna gitcem  :dontknow: ne yapmam lazim yemeklenmi alakali bisey  :dontknow: :dontknow:
:nazar: :nazar:

xxcansuxx

GÜL geçmiş olsun canım şekerin aslında çok yüksek çıkmamış şeker yüklemesi mi yapıldı test için geç kalınmış burada 24.haftada yapılıyor... birde şekeri çıkanlarda bebek iri oluyor senin bebeğinde drna göre az almış bence o şekerin pek önemi yok  :opucuk: :opucuk:

son ay bol bol süt, yoğurt ve et tüket canım bunlar  bebeğe kilo yapıyor birde sol tarafın yat dinlen

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ağustos , 2013, 19:24:58
GÜL geçmiş olsun canım şekerin aslında çok yüksek çıkmamış şeker yüklemesi mi yapıldı test için geç kalınmış burada 24.haftada yapılıyor... birde şekeri çıkanlarda bebek iri oluyor senin bebeğinde drna göre az almış bence o şekerin pek önemi yok  :opucuk: :opucuk:

son ay bol bol süt, yoğurt ve et tüket canım bunlar  bebeğe kilo yapıyor birde sol tarafın yat dinlen
ay cnm ya ne bilim bu sene burda yeni kanun cikmis yoksa seker testi filan yoktu  :dontknow: bide bende gec kalinmis unutmuslar normalde dedigin haftalarda oluyo  :dontknow: ac karnina gittim kan aldi sonra kirmizi bisey ictim bi bardak bi saat bekledim gene kan verdim öle yapildi yani  ::)
et cok yiyom zaten sütte arada iciyom peynir filanda cok yiyom ama anlamadim niye kilosu az diye  :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

burdada öyle önce aç karnına şeker ölçülüyor sonra şekerli su yani glukoz içiyorsun 50 gr yüksek çıkarsa 100 gr içip tekrarlanıyor test ki dediğin gibi geç kalınmış zaaten kaldı 4 hafta öyle yüksekde değil kafaya takmaa

bende kızımda çıkmıştı 240lardaydı sanırım ama dediğim gibi 24.haftada diyetisyene gönderdiler diyet yapmıştım sık sık şekerimi ölçmüştüm eğer diyet yapmazsan insüline başlanır bebeğin iri doğar vs demişti drum bebek haftasına göre kilosu önde çıkınca hep diyetine dikkat ediyor musun diye soruyordu bol bol süt,yoğurt,vardı sebze çorba ekmeksiz yiyeceksin et,tavuk her gün vardı az az... başka tatlı reçel yasaktı salam sosis sucuk onlar zaten yasak... meyve bile sayıyladı öyle tabak tabak meyve yemek yoktu  :k06: :k06: ben böyle diyet yaptığım halde kızım 3340 doğmuştu yapmasam 4 doğardı sanırım  :k06: :k06:

sen bebeğini besle yorgunlukta kilo alımını etkiliyor bebeğin bence sol tarafına yat dinlen... 

hakime89

slm kızlar nbr nasılsınız.dün dr gittim 34+6 günlük hamileğim oğluşum 2.680gr çıktı.sizce fazlamı kilosuu.

Lă_Tăhzen!

Bebegin kilo almasi icin sabahlari uyaninca ac karnina1 kasik  pekmezin ustune  sut ic  kasar peyniri kilo aldiyomus muz yatmadan once 1 bardak sutle ben bunlari uygulayarak gitmistim guzel kilo almis 3 haftada  :k06:

Alıntı yapılan: hakime89 - 14 Ağustos , 2013, 21:59:03
slm kızlar nbr nasılsınız.dün dr gittim 34+6 günlük hamileğim oğluşum 2.680gr çıktı.sizce fazlamı kilosuu.

masallahh  :nazar: guzel beslemissin yavrunu

xxcansuxx

bende yarın gidecektim dra eşim çalışıyormuş yine ertesi güne kaldık
bende tam 35+6 gitmiş olacağım hakime aramızda tam 1 hafta olcak bakalım benim oğlan seninki kadar almış mı 1 ayda ne hale geldi  :love9: :love9:

seninkinin kilosu gayet iyi 3500 falan doğar sanırım yada daha fazla bazı bebelerde son 2 hafta hiç almıyor kimle  konuştuysam öyle diyor  :dontknow: :dontknow:

xxcansuxx

belimde ağrı var kızlar inş. hasta falan olmam ayaklarıma dökülüyor ağrı klima çarpmış olabilir m yada hamilelikten kasıklarımdada ince ince adet sancısı var sanki akşam oldu yattım 1 saat uyumuşum geçmemiş... anlamadımda  :dontknow: :dontknow:

Lă_Tăhzen!

Evet son haftalarda yavasliyor kilo alimi doktor hep benim kiza iri bir bebek derdi bi dogdu 3200 demistim iri bebek bumu :)

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ağustos , 2013, 23:44:34
belimde ağrı var kızlar inş. hasta falan olmam ayaklarıma dökülüyor ağrı klima çarpmış olabilir m yada hamilelikten kasıklarımdada ince ince adet sancısı var sanki akşam oldu yattım 1 saat uyumuşum geçmemiş... anlamadımda  :dontknow: :dontknow:

insallah hastalik belirtisi degildir ama cok ayakta kaldiysan agirlik tasiyosun artik beline ve ayaklarina vurur benim genelde oyle oluyor cunku  sen o klimayida fazla calistirma bence anlamazsin ama zarari dokunur Allah korusun cokta faydali degil

xxcansuxx

sanırım yoruldum iyice vücudum kaldırmıyor aartık  :sad1: :sad1:
klimanın karşısından dahi geçmiyorum ya dayanılcak gibi değil nur dışarısı 42 derece falan evin içi 35i görüyor kız bile yatamıyor klimasız

bakayım inş. sabaha geçer dinleneyim ben

nelss

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ağustos , 2013, 17:54:53
Alıntı yapılan: nelss - 14 Ağustos , 2013, 14:48:46
as canım çok mu kaşınıyorsun ne zaman dr kontrolün ürtiker dedikleri bir şey var hamileliğin sonlarına doğru ortaya çıkıyor sürekli kaşınıyorlarmış hatta yara edecek derecesinde dr bir sor canım öyle bir şey olmasın ben yaşamadım bu kadar bildiğimde  :dontknow: :dontknow:
ürtiker nasl bse  :sad1:
son 2 haftadır kasınıyorm p.tesi kontrolüm var doktora söyliyim bari ins bseym yoktur

nelss

dün bebism içn alsvers yaptm banyo ürünlerini sebamed aldm biberon emzik tırnak makas haftayada yatagını 5 li çanta tk. alcaz ins. burun aspiratörü lazm oluyor mu