2013 Eylül, Ekim, Kasım annelerinin buluştuğu nokta..

Başlatan Balböceği, 05 Aralık , 2012, 14:06:22

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

nur aynen yanıyorum herkesi yanıyor zannediyorum kızım hasta olmasın başka bir şey istemem bu aralar  :amin: :amin:

nelss

günaydın kızlar  :sunny:
geçmiş bayramınız kutlu olsun  :flowers:
nasılsınz görüsmeyeli sıcaklarla benim de basm dertte nefes alamıyorm sanki szede öyle oluyormu
bde benm bebeğim sanki devamlı dönüyor bi bakıyorm göbeğime tekme atıyor bi üst tarafa 2 gündür de alta tekme atıyor ne zaman doğum seklini alır acaba 27+2 yiz bu arada
doktor 28. haftada gel demsti kan uyuşmazlığı aşısı içn yani haftaya verdi randevu ama biz 28 deyz bu hafta kafam karstı  :icon_scratch: :icon_scratch:

˙·٠•● Özden ۞ Şafак ●•٠·˙ Ömer ۞ Ertuğrul ●•٠·˙

Alıntı yapılan: asya81 - 11 Ağustos , 2013, 15:16:40
canım o yalancı doğum sancısı son haftalara doğru olur kasılır kasırsın hazırlık o korkma doktorun dediği gibi dinlen
eğerdoğum sancısı olsa inan anlamamak mümkün değil o sancıyı nefes aldırmaz insana ara ara gelir adet sancısının katmerlisi

Doğurudur canım doğum sancısı daha farklıdır tabi .
İşte benimde kasıklarım öyle ağırıyınca bide rahimde batmalar olunca bide baskı dedim en iyisi doktoru arıyayım ertesi günde sabah kan uykumdan rüyamın ortasında ıyandım kasık ağırısında eşim bu hafta içi gidelim diyo bana ama benim haftaya muanem
Kun fe yekun!... ' Ol der ve olur! '... Sözün bittiği yerdir ve kalemler durur. 

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 11 Ağustos , 2013, 21:36:56
özden o yalancı doğuma hazırlık sancıları canım asyanın dediği gibi...
son haftalar sıklaşır gerçek doğum sancıları çok düzenli geliyor başta 15 dk 1 dk sonra 10 dk düşüyor sonra 5,3 derken sıklaşıyor... göbeğinin ortasına sancı toplanıyor tortop oluyor öyle batma,zonklama,baskı tarzında değil...
saatler geçsede geçmez hiçbir şekilde sancı aralığı dediğim gibi kısalır...

geçmiş olsun canım ya suyunun gelmesi halinde dr gidersin yada nişan dedikleri kahverengi sümüksü akıntı gelir... benim önce kahverengi akıntım gelmişti suyum gelene kadar evde sancı çekerim dedim sabaha kadar sancı çektim suyum gelmemişti dr gittik orada patlatıldı suyum su doğumu kolaylaştırır evde gelseydi hiç beklemeden dra giderdim mesela...

bol bol dinlen ağır kaldırma fazla ayakta kalma vaktiyle gelsin inş. bebişler  :amin: :amin:

:amin: inş canım sağlıklı gelsinlerde
Zaten tuvalete gidince dikkat ediyorum akıntı felan varmı yoksa rahatlıyom :)
Sonlara doğuru zor oluyomuş her zaman her gün yaptığım işleri yapmakta zorluk çekiyorum bi çamaşır bile sersem balkona belim hemen ağırıyo kuyruk sokuğuma kadar  :k06: gülüyom bağzen bu halime

Alıntı yapılan: nelss - 12 Ağustos , 2013, 10:28:01
günaydın kızlar  :sunny:
geçmiş bayramınız kutlu olsun  :flowers:
nasılsınz görüsmeyeli sıcaklarla benim de basm dertte nefes alamıyorm sanki szede öyle oluyormu
bde benm bebeğim sanki devamlı dönüyor bi bakıyorm göbeğime tekme atıyor bi üst tarafa 2 gündür de alta tekme atıyor ne zaman doğum seklini alır acaba 27+2 yiz bu arada
doktor 28. haftada gel demsti kan uyuşmazlığı aşısı içn yani haftaya verdi randevu ama biz 28 deyz bu hafta kafam karstı  :icon_scratch: :icon_scratch:

Teşekkür ederiz seninde geçmiş bayramın mübarek olsun cnm
Ben kendi adıma cevap vereyim hamd olsun bu günümüze şükür iyiyiz sen nasılsın cnm ?
Sorma bu sıcaklarda herkez aynı heralde
Cnm merak etme döner hatta belki dönmüştür benim o haftalar bebeğim dönmüştü bidaha pozisyon değiştirmedi hatta senin gibi bi orda bi burda sallıyodu tekmeleri dedim başı yukarda dönmez heralde muaneye gittiğimde meğersem kaburgalarımda bacakları karnımın ortasına vururkende dizleriyle vuruyomuş veya elleriyle aynı şekilde alta da başıyla veya ellerini başına gönderirken vuruyomuş oğlum  :k06: belki seninkide öyle

nelss

bnde iyiyim canım bde sıcaklar olmasa  :flowers:
haftaya kontrolümüz var bakalm  :occasion5: özledm tosunumu  :love3: :love9:
bnde merak eder oldum artk pozisyonunu ona göre doktor seçecem çünkü

Alıntı yapılan: nelss - 12 Ağustos , 2013, 13:28:21
bnde iyiyim canım bde sıcaklar olmasa  :flowers:
haftaya kontrolümüz var bakalm  :occasion5: özledm tosunumu  :love3: :love9:
bnde merak eder oldum artk pozisyonunu ona göre doktor seçecem çünkü
Hakkında hayırlısı cnm hayırlı haberlerle gelirsin inş

nelss

xxcansuxx

selam kızlar bende hafta içi gideceğim dra
nelss dr bana bayram sonu o hafta gel o zaman 35 oluyorsun zaten dediydi bende 35+2de yani 36.haftamdayım yani... senin drda öyle hesaplıyordur sen ne zaman dediyse git kafanı karıştırma canım

bakalım benim oğluşum döndü mü bu hafta daha yukarıya vuruyor döndü diyorum bir bakıyorum aşağıya vuruyor 32.haftada hala dönmemişti  :dontknow: :dontknow:
sanki 1 haftadırda ona iyi bakamıyorum gibi yemek canım istemiyor hep atıştırmalıkla geçti günüm 1 öğün et yemeye dikkat ediyorum o kadar... kaç kilo oldu artık gidince öğreneceğiz   :binkybaby: :binkybaby:

şaka maka bu ay bitse doğum sırası bize geliyor kızlar sonbahar bebeleri doğacak  :love9: :love9: :love9:

nelss

haklısın canım öyle yapcam bnde
doğum sırası bzde dediğin gibi ama sayfada en son doğurcak benim galiba sizden tecrübelenirim  :laughing7:

nelss

NAZAR DUASI

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ بِ
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا
كُنتُمْ تَعْمَلُونَ   

Beklenen Doğum Tarihleri

iyikivarsın----------------------------------------1 eylül  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

xxcansuxx----------------------------------------14 eylül(erkek)  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

boncukgözlüm-----------------------------------15 eylül(erkek)  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

begum0101----------------------------------------16 eylül  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

hakime89-------------------------------------------20 eylül  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

özdenşafakkırılmaz-------------------------------23 eylül(erkek)  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

la_tahzen--------------------------------------------14 ekim  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

kuzucuk-----------------------------------------------17 ekim  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

heva---------------------------------------------------1 kasım  :binkybaby:  :nazar:   :love9:

nelss---------------------------------------------9 kasım(erkek)  :binkybaby:  :nazar:  :love9:

asya83-----------------------------------------------? ?  :binkybaby:  :nazar:

Rabbim sağ salim kucaklarımıza almayı nasip etsin İnşallah
...
:amin: :amin:

Selamun aleykum cümleten kızlar nasılsınız iyisiniz inş bebişlerde iyidirler inş :flowers: :amin:

Kızlar dün doktordaydım nerdeyse tüm gün sabah 9 dan akşam 4:30 za kadar pazartesi günü yemek yerken ellerim dirseklerime kadar titreme oldu hani halsiz kalınır güçün takatin ellerinin feri çözülür öyle günde iki kez oldum ve pazar günü bir kere olmuştum eşim ısrar edince ara doktoru de diye oda salı sabahı hemen gel dedi nörolöjiye bi görün dedi gittik nedende EEG istediler sonuçum bugün 3 den sonra çıkıcak
Orda bi şok yaşadım neden EEG istediler diye doktorum gel yukarı muaneye nörolöjide işin bitince demişti çıktım muaneye ordada ikinci şokumu yaşadım benim oğlan aceleci gelmeye erken doğum riskim var çatıda baktı dedi başını elleyebiliyomuş kafayı tamamen kanala yerleştirmiş sokmuş sadece rahim tutuyo şu an dedi içimden eyvah dedim NST ye bağladılar sancı çıkarsa özden yatırmak zorundayım seni dedi hastaneye Allahtan yırttım sancı çıkmadı ama dedi en ufak sancıda geliyosun direk doğum 35+4 çıktık kilomuzda 2.400 doktorum sadece iki hafta sık dişini diyo hep yat uzan sadece yemek ve tuvalet için kalk her an sabah akşam bekle ama dedi
O yüzden kızlar biraz korktum daha üfak inş iki hafta sabreder oğlum eşimde ispiyonladı beni doktora temîzlik yapıyo habire diye eyvahh ikiside bağırdı bana hele doktorum  :caca:

xxcansuxx

xxcansuxx

özden seninkide mi erkenci yaz annelerinide erken doğuma gitti  :-ooo :-ooo
canım sen dr eşini dinle ne temizliği Allah aşkına gerçi hamileliğin sonunda enerjk oluyormuşsun kızımda öyleydim durmazdımda bunda parmağımı kıpırtacak halim yok oğlun için dinlen 1 gün 1 gün kalsın kuzucuk içerde  :aferin: :aferin:

inş. EEG sonucunda temiz çıkar magnezyum alıyormusun canım bazen benimde öyle oluyor kızıma yemek yedirirken o elim kolum kalkmıyor tüm enerjim bitmişde beynime hükmediyor gibi oluyorum ayaklarımda öyle oluyor hiç araştırmadımda  :dontknow: :dontknow: ben 2 hamilelik arası yakın oldu ya tüm kalsiyum magnezyum depom bitti ondan halsizim diye ona yoruyorum vücudum çok bitkin  :sad1: :sad1:

son haftallar bebek daha güzel kilo alıyor sen zorlama şansını yat annesi ye iç sol tarafına yat özellikle bebek beslenmesi güzel oluyor öyle  :opucuk: