YARDIM LÜTFEN!USG DE NAZAL KEMİK GÖRÜLEMEDİ

Başlatan umut1, 28 Kasım , 2012, 12:31:13

« önceki - sonraki »

umut1

Merhaba anneler.Günlerdir beni perişan eden yaptırdığım ikili test.İkili test sonucuma göre kan tahlili sonucu ve ense kalınlığı normal çıktı.Fakat nazal kemik 13.haftada izlenemedi.1 hafta sonra tekrar doktora gittim. Nazal kemiği göremediğini söyledi. Down sendromunu düşündürecek başka bir bulgu yok fakat burun kemiğinin görülememesi kafa karıştırıcı dedi.Amniyosentez gerekebilir dedi.2 hafta sonra perinatoloğa gidicez. O zamana kadar da başka bir doktora gitmiycem. Çok korkuyorum yine aynı şeyi duyarım diye.Böyle bir durum yaşayan oldu mu?Ya da duyan?Lütfen yardım edin

°•.ℓανιηуα.•°

bilmiyorum canım ya hiç duymadım ama içinin rahat etmesi için amniyosentez yaptır derim.

bir de başka bir doktor daha baksın derim. belki o doktor göremedi  :dontknow:

inşallah önemli bişi yoktur.

sukeyna

Alıntı yapılan: umut1 - 28 Kasım , 2012, 12:31:13
Merhaba anneler.Günlerdir beni perişan eden yaptırdığım ikili test.İkili test sonucuma göre kan tahlili sonucu ve ense kalınlığı normal çıktı.Fakat nazal kemik 13.haftada izlenemedi.1 hafta sonra tekrar doktora gittim. Nazal kemiği göremediğini söyledi. Down sendromunu düşündürecek başka bir bulgu yok fakat burun kemiğinin görülememesi kafa karıştırıcı dedi.Amniyosentez gerekebilir dedi.2 hafta sonra perinatoloğa gidicez. O zamana kadar da başka bir doktora gitmiycem. Çok korkuyorum yine aynı şeyi duyarım diye.Böyle bir durum yaşayan oldu mu?Ya da duyan?Lütfen yardım edin

Canım hiç moralini bozma birde perinatologa görün derim bende, hatta istanbuldaysan benim gittiğim perinatologu onerebilirim,mükemmel bi doktor

yasemin10

Tatlım canını sıkma. En yakın zamanda başka bir doktora daha git. Benim doktorum da nazal kemiği göremiyorum diye tutturmuştu. Amniyosentez önermişti. Başka bir doktora gittim o da baktı. Her şey yolunda demişti.