yardımcı olurmusunuz kızlar

Başlatan ~ERVA~, 24 Kasım , 2012, 18:56:54

« önceki - sonraki »

~ERVA~

kızlar benim kızım 4.ayına girdi dr yavaş yavaş ek gıdaya başlıya bilirsin dedi ama  nasıl öğünleri düzene sokacam
ayarlıcam sizler nasıl yapıyordunuz

ยรlคภ๓คz göภlüm

ilk önce meyve suyuyla başlayacaksın... elma suyunu dene ilk denemende 1-2 çay kaşığı olsun...meyve suyundan sonra yoğurdu deneyebilirsin

paşamm

Aynı dert bende de var.Her doktor ayrı bişey söylüyor,bende be yapacağımı şaşırdım.kimisi meyve suyuyla başla , yoğurt 7 aydan sonra dedi.diğeri yoğurtla başla diyor.sağlık ocağındkilerde 6aydn önce hiçbirşeyi verme diyor.Allah aşkına ben ne yapayım siz söyleyen.bebeğim 5ayı bitirmek üzere

@Melek Yüzlüm@

ilk sebze çorbası (patates havuç pirinça ) tabi alıştırmak için bir iki kaşık yoğurt meyve suları ve püreside diğer haftalarda tattır sıraylaa dedi bana doktor

fıstık

Cnm bu aylarda sadece tadına baktıracaksın öğün olarak düşünme  :icon_thumright:

Zaten doktoruna sorarsan o sana hangi meyveyle başlayacağını söyler.

Bir iki çay kaşığıyla başlarsın sonra püreye yoğurda çorbalara geçersin  :icon_thumright:

Balböceği

Oglan doğdu doğalı hafızam iyi degil  :ehi:

Kizlar ama emziriyorsaniz vermeyin ilk 6 ay anne sütü alsın..

Hatırladığım kadarıyla yoğurt meyve suları, çorba suyu verirdim ama Ogün olarak degil tadına baksın diye  :k06:

fıstık

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Kasım , 2012, 00:26:56
Oglan doğdu doğalı hafızam iyi degil  :ehi:

Kizlar ama emziriyorsaniz vermeyin ilk 6 ay anne sütü alsın..

Hatırladığım kadarıyla yoğurt meyve suları, çorba suyu verirdim ama Ogün olarak degil tadına baksın diye  :k06:

Yok cnm 4 ay iyi sonra zorlanıyolar ek besinde

Yutamıyolar lokmaya geçemiyolar sürekli püre yiyolar falan

ben ışıla 3.5 aylıkken üzüm suyu veriyorum  :nazar: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

biz bişi yerken ağzını açıp istiyodu sıpa  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :nazar:

esmerim:))

26 Kasım , 2012, 18:03:18 #7 Son düzenlenme: 26 Kasım , 2012, 18:06:09 esmerim:))
Alıntı yapılan: ~Ayşe Sare~ - 24 Kasım , 2012, 18:56:54
kızlar benim kızım 4.ayına girdi dr yavaş yavaş ek gıdaya başlıya bilirsin dedi ama  nasıl öğünleri düzene sokacam
ya ne doktoru kendı doktorun kendın ol her dok kafasına gore bısey soyluyo en ıyı bebegının saglıgını sen dusunursun degılmı.
ben duzenlı yapmıyorum cunkı oglum pek ıstahlı degıl 5ayını dolduruyo emmeyı erken bıraktıgı ıcın 3.5aylıkken basladım ek gıdaya.meyve puresı verdım kavanoz meyvelerı guzel saglıklı yarımdan basla once,sonra gece tahıllı kasık maması verdım yatmadan once..
sımdıde yogurt,kavanoz corbası,yemegı,etıcıcıbebe ıcıne devam sutu meyve karıstırıp verıyorum.bebelac kahvaltı verıyorum devam sutuyle hazırlayıp ıcıne cevız sonra ıhlamur koyup yedırıyorum.sonra ben ne yersem tattırıyorum.ama bu hergun boyle degıl.mesela gece tahıllı kasık maması verıyordum sımdı muhallebı verıyorum mılupadan cnm ne ısterse ama sureklı degıstır bebegın alıssın.mesela bı ogun bebelac ver bır ogun mılupa benım bebısım devam sutu ıcıyor uykularında ben sureklı bıttıgınde degıstırıyorum mılupa,hipp organık,sma gold verıyorum.6ayında yumurta verıcem peynır verıcem.suanda ben kavanoz agırlı ve kasık maması agırlıklı yedırıyorum mecburum cunkı oglum sadece uyudugunda devam sutu alıyor bende hepsının ıcıne koyuyorum devam sutu oyle verıyorum kasıkla yemegı daha cok sevıyor

paşamm

Alıntı yapılan: esmerim:)) - 26 Kasım , 2012, 18:03:18
ya ne doktoru kendı doktorun kendın ol her dok kafasına gore bısey soyluyo en ıyı bebegının saglıgını sen dusunursun degılmı.
ben duzenlı yapmıyorum cunkı oglum pek ıstahlı degıl 5ayını dolduruyo emmeyı erken bıraktıgı ıcın 3.5aylıkken basladım ek gıdaya.meyve puresı verdım kavanoz meyvelerı guzel saglıklı yarımdan basla once,sonra gece tahıllı kasık maması verdım yatmadan once..
sımdıde yogurt,kavanoz corbası,yemegı,etıcıcıbebe ıcıne devam sutu meyve karıstırıp verıyorum.bebelac kahvaltı verıyorum devam sutuyle hazırlayıp ıcıne cevız sonra ıhlamur koyup yedırıyorum.sonra ben ne yersem tattırıyorum.ama bu hergun boyle degıl.mesela gece tahıllı kasık maması verıyordum sımdı muhallebı verıyorum mılupadan cnm ne ısterse ama sureklı degıstır bebegın alıssın.mesela bı ogun bebelac ver bır ogun mılupa benım bebısım devam sutu ıcıyor uykularında ben sureklı bıttıgınde degıstırıyorum mılupa,hipp organık,sma gold verıyorum.6ayında yumurta verıcem peynır verıcem.suanda ben kavanoz agırlı ve kasık maması agırlıklı yedırıyorum mecburum cunkı oglum sadece uyudugunda devam sutu alıyor bende hepsının ıcıne koyuyorum devam sutu oyle verıyorum kasıkla yemegı daha cok sevıyor

Merakımı bağışla ama neden hep hazır, kavanoz kullanıyorsn? Kendi hazırladığın daha sağlıklı ve daha güvenli olmazmı?birde birşey soraym oğluma 1 2 defa kaşığın ucuyla yumurta verdim.2 gündür çenesinin üstü isilîk gibi oldu. Sizce bu yumurtadan mıdır, ağzından akan sudan dolauımıdır

28 Kasım , 2012, 00:16:58 #9 Son düzenlenme: 28 Kasım , 2012, 00:20:04 esmerim:))
Alıntı yapılan: paşamm - 28 Kasım , 2012, 00:08:54
Alıntı yapılan: esmerim:)) - 26 Kasım , 2012, 18:03:18
(bu arada ılk 3,5ay emzırdım ben sutumde cok guzeldı ama oglum bırden emmeyı kestı sonrasında bıberon verdım suanda gunduzde almıyor devam sutunu onemlı olan onların suanda saglıklı buyumelerı yemegı ogrensınler herseyı yıcekler zaten

Merakımı bağışla ama neden hep hazır, kavanoz kullanıyorsn? Kendi hazırladığın daha sağlıklı ve daha güvenli olmazmı?birde birşey soraym oğluma 1 2 defa kaşığın ucuyla yumurta verdim.2 gündür çenesinin üstü isilîk gibi oldu. Sizce bu yumurtadan mıdır, ağzından akan sudan dolauımıdır
tabıkı kendı yaptıgın daha saglıdır cnm.ama suanda bebegıme ne verebılırım kıs meyvesı olarak onerın varmı?
sadece elma ver armut turuncgıller yasak(portakal,mandalına falan)organık kavanoz meyvelerı daha guzel oluyor(hıpp) her cesıt var cnm hem saglıklı acıldıgında 2gun ıcınde hemen bozuluyor sok sıstemı ıle kavanozlara gırmıs.
kendımde rendelıyorum zaten elmayı,armutu.muz falan baslamadım onlara 6.aydan sonra...baskada meyve yok zaten.
4aylık butun kavanoz meyvelerını yedırıyorum guzel bagırsak calıstırıyor..
hazıra gelınce daha 5aylık muhallebı ve kahvaltı yedırıyorum(bebelac ve mılupa)onların ıcıne devam sutu koyuyorum suanda yarım cevız basladım oglum gunduz ayıkken devam sutu ıcmıyor mecburum sadece uykusunda devam sutu ıcırıyorum..
bende 6aylık olsun kendım corbalara baslıcam cnm suanda kavanoz meyvelerı kasık mamaları aylıga gore ondan verıyorum 6aydan sonra yumurta falan baslıcam azar azar.suanda kavanoz corbası verıyorum(organık kerevız)
bebegın kucukse dokunmus olabılır cnm yumurta ama az vermıssın sanmam bısey olsun ben bugun ogluma yagda yumurta verdım mesela

paşamm

Bebeğin 4aylık mı? Aslında bende yawaş yawaş tattırmak istiyorum ama emmeyi bırakır diye korkuyorum...günde ne kadar kaç defa veriyorsun canım püreleri... 1çay bardağı kuralına uyuyormusun uymak gerekir mi ki

Alıntı yapılan: paşamm - 28 Kasım , 2012, 20:39:53
Bebeğin 4aylık mı? Aslında bende yawaş yawaş tattırmak istiyorum ama emmeyi bırakır diye korkuyorum...günde ne kadar kaç defa veriyorsun canım püreleri... 1çay bardağı kuralına uyuyormusun uymak gerekir mi ki
oo cnm sen cok takılmıssın oyle yada boyle buyuyolar ne 1cay bardagı yok ole bısey onları ınsanlar devam sutu alsınlar diye yapıyorlar.ama her verdıgın seyın yarısını ver once yarım kavanoz ben mesela yarım kavanoz meyve+cıcıbebe+deVam sutu koyuo yedırıyorum bı kase.sabah bebelac kahvaltı+ıhlamur+cevız+devam sutu koy yedır.aksam muhallebı yada gece tahıllı+devam sutu aklına gelırse kendım elma armut purelıyorum.bazen kavanoz corbası yada sebzesı uykuda da devam.sutu ıcıo.ama 6aydan sonra herseyı kendım yapcam

paşamm

Wallahi takıyorum bu zamana kadar anne sütü mama derken gelebildik ek gıda kısmındn korkuyorum yanlış bişey yaparsda çocuğuma yanlış bişey yedirirm die

@Melek Yüzlüm@

Alıntı yapılan: paşamm - 29 Kasım , 2012, 10:22:38
Wallahi takıyorum bu zamana kadar anne sütü mama derken gelebildik ek gıda kısmındn korkuyorum yanlış bişey yaparsda çocuğuma yanlış bişey yedirirm die

canım korkma bebişin kaç aylık tı 4 sanırım yavaş yavaş başla 3  çay kaşığı bebişin için en iyisini sen bilirsin tabi ben bir site buldum orda güzel tarifler var ben hazır alma taraftarı değilim sonuçta evde isen kendin rahatlıkla yapabilirsinnn

laracroftt

kesınlıkle ekgıdaya 6.aydan once baslanmalı
Ogun olarak degıl,tadımlık olarak

Turuncgıllere basladım ben,karısık ama
Mandalına suyunu sıkıp,elma puresıyle karıstıyorum. Cok sulu olursa 1tane cıcıbebe koyuyorum oohh mıs gıbı yıyor
:k06: Muzda verıyorum arada,cok faydalı bebeklere. Senınkı kucuk ama buyumesı lazım daha :aferin:
Arkadaslar gerekenı soylemıs zaten.Cok fazla ekgıda konusu acıldı sıteye
arastırın bence,baska tavsıyelerde bulursunuz.