NASIL BİR DOĞUM İSTİYORUZ? anket

Başlatan ღ°cerenay.♥., 08 Şubat , 2007, 00:26:51

« önceki - sonraki »

Tercihimize kalsa,hangi doğum şeklini seçerdik?

normal
sezeryan (genel anestezi)
epidural - normal
epidural - sezeryan
suda doğum

ღ°cerenay.♥.

08 Şubat , 2007, 00:26:51 Son düzenlenme: 08 Şubat , 2007, 15:12:44 cerenay
kızlar çok defa ,çok yerde bu konuları konuştuk ... site genelinde hangisinin tercih edildiğini merak ettim,yani hangisine meyilliyiz...tabi dediğim gibi tercihimize kalırsa... :)
tabi sebebinide yazabilirsiniz  :icon_thumright:

ღ°cerenay.♥.

ilk ben oyumu kullandım. :occasion5:
ilkdoğumumuda epidural-normal istemiştim,kısmet olmadı epidural-sezeryan oldum.
bu seferde tercihim epi.-normal,ama kısmet bakalım nolcek  :D

adalet

CANIM GUZEL BIR KONU ACMISSIN :hello2: BENDE EPIDURAL NORMAL ISTIYORUM BAKALIM HAYIRLISI

adalet

08 Şubat , 2007, 00:59:12 #3 Son düzenlenme: 08 Şubat , 2007, 01:10:04 adalet
BU ARADA OYUMUZU KULANALIM BAKALIM COGUMUZ NEYI ISTIYORUZ SONUCLARDA BELI OLACAK

Almiş'inAnniş'i

HAYATIM KEŞKE ŞIKLAR ARASINA SUDA DOĞUMU DA KOYSAYDIN. BEN EN ÇOK SUDA DOĞUM YAPMAK İSTİYORUM AMA MALESEF SSK HENÜZ ANKARA DA PİLOT OLARAK UYGULAMAYA BAŞLADI. İNŞALLAH 2. YE SUDA DOĞUM YAPICAM. SSK HIZIMA YETİŞEBİLİR Mİ DERSİNİZ?  :laughing7:

ღ°cerenay.♥.

doğru söylüyosun o hiç aklıma gelmedi,hemen ekleyeyim (ekleniyosa tabi)  :D

Almiş'inAnniş'i

ben  şimdi oyumu nası değiştircem  :tongue3:

ღ°cerenay.♥.

anket düzenlerken bununlaa ilgili bir seçenek vardı maalesef onu işarretlememişim  :icon_scratch: bi emineye danışayım bakalım o bişeyler yapabilecek mi

yeşilim

ilkinde de epidural-normal istemiştim olmadı, epidural-sezeryan oldu, eğer 2.kısmet olursa epidural-normal istiyorum  :opucuk:

adalet

burda suda dogum yapiyorlar sancilari; yuzde 50 ye indirdigini soyliyorlar tabiki nakadar dogru bilmiyorum
eyer suda dogum yapan arkadaslar varsa aramizda fikirlerini yazarlarsa sevinirim

Almiş'inAnniş'i

malesef suda doğum türkiye için bir lüks! herkes yapamıyor doğal olarak. ama doğum yöntemleri içinde hem anne için hem bebek için en çok tavsiye edilen yöntem bu.
insanlar normal doğumdan korktuğu için sezeryan tercih ediyorlar ve ssk için sezeryan normal doğuma göre çok daha maliyetli. bu yüzden suda doğumu yaygınlaştırmaya çalışıyorlar. maliyeti sadece bir şişme havuz dolusu 35-36 derecelik su o kadar :D
ılık su kasları gevşettiği için doğum daha kolay oluyor. bebek de zaten su içindeki bir ortamdan yine suyun içine doğduğu için daha huzurlu oluyormuş. bu konuyu çok araştırdım.
özel hastanelerde suda doğumu ssk henüz karşılamıyor. denemek için sadece ankarada bir ssk hastanesinde uygulama başlatıldı. umarım akıllarına yatar da en azından 2. doğumumu bu şekilde yaparım.

ღ°cerenay.♥.

bende suda doğum video ları izledim , yabancılarda yaygın ,hatta cümbür cemaat  yapıyolar doğumu ,eşi havuza giren bile var  ,hatta ben birinde iki tane çocuğun izlediğini gördüm :icon_scratch:  bize ters tabi
ama benimde öğrendiğim kadarıyla ağrı az oluyormuş,bizden geçti ,en doğrusunu Allah bilir ama benim gönlümden 3. çocuk geçmiyor  :-[

mia

Aslında ben epidural-normal istiyorum ama suda doğumu da merak ediyorum. Suda doğum videosu linki bilen varsa yazabilir mi?

mia

Bulup izledim ve pek benim tarzım olmadığına karar verdim :)

adalet

nirgul yesilcay suda dogum yapmisti kocaeli gebzede dogumu olmustu
bide gecen sene haberlerde dinlemistim maliyeti uc milyardi bildiklerim bu