28 Nisan , 2024, 17:43:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Oglum mama yemiyor:-(

Başlatan kelebegimm, 15 Kasım , 2012, 12:11:04

« önceki - sonraki »

kelebegimm

Alıntı yapılan: laracroftt - 16 Kasım , 2012, 12:56:48
kız cay mamayı bozmasın?
Nükü vanılya he? Bu bızım keke koydugumuz paket vanılyadan dımı? Aklımda olsun,ıcmezse devam ederse bıde oyle denerım
Yok canım toz çay deilmi bize ebemizde koyabilirsin dedi dokdorda dene bi

]

doruk38

17 Kasım , 2012, 23:38:10 #31 Son düzenlenme: 17 Kasım , 2012, 23:43:25 doruk38
tatlım aynı sorunu hazlla bizde yaşıyoruz. 3 satte bir 100 cc yi yiyip doymayan kızım birden iştahtan kesildi. yalancı memeyi cok cok çekiyo ama mama verince ya diliyle itiyo ya da ağlıyo. ne yapacağımı bilemedim. çok kötü oldum. hatta bu yüzden biz hastanede de yattık. bayramı tıp fak. geçirdik. her türlü tahlil yapıldı bişi çıkmadı çok şükür. yalancı meme iştahını kapatabilirmiş. mamayı sevmiyo olabilirmiş. bir çok neden saydı dr. her mamayı denedim. aptamil bebelakk hepsini verdim almadı. şimdi SMA mama veriyorum. çok şükür biraz daha iyi. ben önceden mamasına şeker katıyordum içsin diye. meğersem benim kız şekeri sevmezmiş. bebeğin yemek yememesi çok zor seni anlıyorum. canım birde yalancı meme alıyorsa işin kolay. nuk marka damaklı biboran başlığı al. aynı emzik gibi başı. benim kızda işe yaradı. emzik emdiğini sanıyo mamayı yiyo. birde emziği emesini azalt. çok verme. mama verdiğin zaman ilk önce emziği 1 dakikalığına ver emsin sonra yavaşça çek dediğim başlıkla mamayı ve. bak nasıl yiyoo.. inşallah iştahı düzelir canım  :amin: :amin:

bahsettiğim biberon başlığı bu
http://www.hepsiburada.com/liste/nuk-silikon-silikon-orta-delik-biberon-emzigi-no2/productDetails.aspx?productId=oyunatanbes721129&categoryId=23031803&SKU=OYUNATANBES721129

kelebegimm

Canım aynı anlattığın gibi yapıyorum hatta ayağımda sallayarak veriyorum simdi sukur sadece saatini dahada uzattı zorlada olsa iciriyorum 150 cc yi bazen güzel iciyo bazen 50 iciyo tamam illa uykuya yakın icecek ve sonrada uyuyacak uyaniksa hep oyun istiyo icmiyo

]

paşamm

Alıntı yapılan: kelebegimm - 16 Kasım , 2012, 00:17:06
Saolun kızlar icimi rahatlattiniz
Gülüm aptamil kullaniyorum canım onu bende duydum hatta rossmannin kapısında bi kağıtta asıliydi ama dokdoru yok öyle bişey dedi hastanedede onu kullaniyolarmis milupa kullanıyodum ilk ona gecdim

Evet Emine geçici galiba çünkü uykuda felan iciyo gündüz az iciyo ama gece 100 120 felan iciyo bi kac gün daha sabrecem olmadı tekrar dokdora goturcem

Nil yeni baslamisdi 150 ye ama ole içmesi lazım haftasına göre bide beni emmiyo sadece mama

Off gülcin ne kadar zormus sen en azından ek gıda verebiliyorsun ama :'(

Merhaba....forumda yazılanları okurken sizin probleminiz dikkatimi çekti.sanırım bebeğiniz2aylık.işinîze karışmak istemem;ama diğer arkadaşın da söylediği gibi 150cc bebeğinîz için çok değilim?bu ölçüyü doktormu söyledi,yoksa kutuda yazana mı bakıyorsunuz.benim oğlum 4,5 aylık daha birkaç haftadır 90- bazen 120 cc mama veriyorm.bence siz fazlasını zorluyorsunuz ve bebeğiniz o fazlayı almıyor.onların mideleri daha ne kadar ki..birden zorlamayın derim..kilo sağlık demek değildir,kaldıki sizin bebişiniz gayet tombiş görünüyor :nazar: çyenisini almadıysanız bence 1-2günde bu şekilde bi deneyin....

Balböceği

Ayşenur, benim oglan doymuyordu yeni doğduğu sıralarda iste efe gibi diyelim durmadan ağlıyordu 30 ml ile başladım onu içiriyordum baktı, doymuyor bu sefer tekrar 30 ml veriyordum 60 90 100 120 zamanla içimine göre ayarladım canım.. Cahillik iste niye doymuyor diye düşünüyordum az veriyormuşum cocuğa..

esmerim:))

Alıntı yapılan: kelebegimm - 15 Kasım , 2012, 12:11:04
Kızlar efe gündüzleri 3 gündür hiç mama yemiyo dogruduzgun :'(
Herseyi yapıyorum ama yokk bugun bi cayı deneyim dedim onu öyle bi icdiki aldım die agladi ama mamayı farkttigi an ya diliyle yitiyo ya da sürekli kafasını çeviriyo :-\
Acaba mamayimi beğenmiyor ya deli olcam niye böyle yapiyoki
Gece 150 cc iciyo ama normalde 3 saatde bir iciyodu simdi 30 40 zorla odaaaa
Ne yapmalıyım yardım edinnn
aynı dert bende oglum emıyordu gogsumu bıraktı bıberona mamasına basladım mecburen son 2haftadırda gunduzlerı hıc devam sutu ıcıremıyorum bende ya ıtıyor ya aglıyor bıberonu agzına tıkınca.senın bebıs ne kadarlık benımkı 5aylık oldu.bende her uyudugunda bıberon maması yapıyorum benımkıde 120cc ıcıyor daha fazlasını ıcemıyor.
gunduzlerı yogurt,kasık maması meyve puresı etı cıcıbebe hepsının ıcıne 2,3olcek devam sutu karıstıyorum onlarla alsın barı dıye gecede sureklı bıberon maması verıyorum barı uykusunda ıcsın dıye.boyle buldum careyı coksa cok kucuk devam sutu ıcmesı lazım..bırde ıcmeyen bebeklere''mılupa mılumul''dıye daha sekerlı bır devam sutu var ama cogu yerde satılmıyor.ben ogluma mulupa vermıyorum hipp organık devam sutu verıyorum denıyebılırsın

paşamm

İlk dönemlerde bebeğine mama vermek zorunda olan arkadaşlar...birçok kişiden duydum,biberona alıştı, bebeğim emmiyor..oğlum doğduğu ilk günden beri sütüm yetmediği için takviye olarak mamada yiyor.5ay oldu hiç meme-biberon kavgası yapmadık.kullandığım biberondan kaynaklanıyor bu bende bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullandım gerçekten çok güzel.bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim...biberonun markası Dr.browns...önceden heryerde bulunmuyordu..Real'den temin edebilirsiniz....

esmerim:))

Alıntı yapılan: paşamm - 20 Kasım , 2012, 23:40:00
İlk dönemlerde bebeğine mama vermek zorunda olan arkadaşlar...birçok kişiden duydum,biberona alıştı, bebeğim emmiyor..oğlum doğduğu ilk günden beri sütüm yetmediği için takviye olarak mamada yiyor.5ay oldu hiç meme-biberon kavgası yapmadık.kullandığım biberondan kaynaklanıyor bu bende bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullandım gerçekten çok güzel.bu sorunu yaşayan herkese tavsiye ederim...biberonun markası Dr.browns...önceden heryerde bulunmuyordu..Real'den temin edebilirsiniz....
cnm bende aynı bıberonu kullanıyorum cok guzel suanda 2.numaraya gectık hatta o bıberondan kaynaklanmıyo senın oglundan kaynaklanıyo cnm.benım kuzenımın cocuklarıda hem meme hem bıberon ıctıler aynı anda ıkız oldukları ıcın.
bende hıc bıberon vermeme rahmen sutumde cok guzeldı ama oglum4.ayında emmeyı kestı suanda emmıyor mecbur mama verıyorum o senın dedıgın bıberonla

paşamm

Bilmiyorum..ama ilk haftalarda başka bîberon kullandık,o dönemlerde bayağı Zorlanmştm.emniyordu çünkü biberondan sonra fazla zorluk çekmedim ama dediğin gibi bebeğimden de kaynaklanyr olabilir. Ek gıdaya Yada alıştırmalara başldnZmı