27 Nisan , 2024, 15:13:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bugün Ne Pişireceksiniz?

Başlatan jbdun, 06 Şubat , 2007, 14:44:09

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

geçen gün pişiremediğim kuru patlıcanı pişircem yanına da domatesli pilav. :hungry:

SEVİNÇ

oo sizin yemekler daha meşhur canım.
Alıntı yapılan: seyda - 07 Mart , 2007, 12:34:31
yok Sevinc, kisir diil batirik tahinli olani :hungry:
kisiri biz de bilirik benim babam Kilisli de :k06:

mirayım

ben mercimek pilav pişirmiştim 5 gibi annem aradı balık almış pişirip geliceklermiş benim yemekler yarına kaldı iyide oldu doğurmadan balık yesin bebeğim diyordum bana kalsa balık yapacak halim mecalim yoktu kızarttıktan sonra mutfağı silem gibi bi takıntım var domestosla falan  :tongue3:

:director: dünür sen bugün yemek pişirmiycekmisin???senin gibi hamarat bi kadın nasıl olur da bu saate kadar menüsünü yazmaz. :k06:

jbdun

ya dünürüm inan yazıcaktım ama çamaşırı çıkarmaya gittim makinadan :toothy10:
benim dünden kalma dolmam ve çorbam var daha,
bi de barbunya yaptım ;)

peki ya sen canım?

ya nasıl yetiştiriyosun anlamıyorum, senin laptop herhalde, her yere yanında götürüyosun.valla bende bi faliyet yok, dün astığım çamaşırları katladım, ortalığı toparladım bu kadar, tabi yağızla uğaşmalarım hariç.ne yemek yapcağıma karar vermedim henüz :icon_scratch:

Emine

08 Mart , 2007, 18:00:58 #186 Son düzenlenme: 09 Mart , 2007, 00:49:34 Emine
Bende bezelye-pilav-sarımsaklı yoğurtlu patates püresi var bugün.

jbdun

yine iyi iş yapmışsın dünür :k06: evet benimki laptop :)
bende bugün çorba
mantar sote
makarna var

Almiş'inAnniş'i

brokoliden salata ve çorba dışında ne yapılır? mesela yemek yapılır mı? yapılırsa tarifi nedir?

valla biz brokoliyi sevmeyiz onun için bilemiyciim,sen heralde brokoli aldın, elinde patlamasın diye tarif arıyosun? tavukla filan sote ediyolar, bende çok yemek dergisi var da valla nerd olduklarını bile unuttum, eliminaltında olsa tarif verirdim sana.

Emine

ben de brokoliyi sadece salatada yiyebilirim çok pişmiş sevmiyorum canım
Bugünkü menümüz:
kağıt kebabı
pilav
patatesli peynirli börek
yoğurt
yufka tatlısı
:hungry:

oooo döktürmüşsün eminecim, ellerine sağlık

jbdun

emine hakkaten amma döktürmüşsün ya,helal olsun,afiyet olsun ;)

razicim ben brokoliyi fırında beşamel soslu yapıyorum,çok güzel oluyor.
önce brokolilere kaynayan suda biraz haşla ve borcama  boşalt.Ben hazır beşamel soslardan alıyorum,onu yapıyorum.Pişirdikten sonra brokolinin üstüne dök,kaplasın brokolilerin üstünü,onun üstüne de kaşar rende ve ver fırına,
afiyet olsun canım ;)

valla brokoliyi sevmem ama tarifi okuyunca canım çekti, ama gaz yapar yağıza, yiyemem :( :hungry:

razi, gaz yapan ne varsa şimdiden bol bol ye senin kızın gazlı olma ihtimaline karşı, ben nohutu öyle özledimki.... :( :hungry:

jbdun

brokoli gaz yapar mı normalde ayşegül ya?ben her hafta yiyorum,nohutu da genelde yemeklerin içine veya pilava koyuyorum, yemeğini yapmıyorum