28 Nisan , 2024, 11:17:18

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÇALIŞAN ANNELER NE OLACAK

Başlatan merveyusra, 07 Kasım , 2012, 09:23:49

« önceki - sonraki »

merveyusra

NEDEN ÇALIŞAN ANNELERLE İLGİLİ HİÇBİR KONU YOK
Ben çalışan bir anneyim  aynı anda bebeğimle, evimle işimle ve eşimle ha bi de kendimle (bakımlarımla) ilgilenmek zorundayım mükemmel olmak istiyorum ama bi yerde tökezliyorum BANA YARDIM EDİN

huzur

bende çalışan biriyim ancak anne değilim henüz.
şimdi bile çok zorlanıyorum. bebeğim olunca ne yaparım bilmiyorum.

ZAHİR

sanırım kadın olmanın en büyük zorluğu anne olunca başlıyoo ... ben şimdiden yetiremiyorum hiçbişeyi bebiş doğparsa düşünemiorm halimii :)))
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

muhribe

Allah dağına göre kar veriyor kızlar..

ben de anneyim ve çalışıyorum, hatta çoğu zaman haftanın 6 günü ve resmi izinlerden yararlanamayarak..

bazen daraldığım, hiçbir şeye yetişemediğimi düşündüğüm zamanlar oluyor ama üstesinden geliyorum bir şekilde. oğlum benim hayatımın merkezi, ben çalışmazsam umduğum gibi bir geleceği olmayacak büyük ihtimalle. o yüzden sabrediyorum yorgunluğa ve çalıştığım için ona yeteri kadar zaman ayıramadığımdan dolayı yaşadığım vicdan azabına..

mutluluk

BENİM EKSİĞİM BEBEĞİMİN OLMAYIŞI AMA RABBİM NASİP EDER VERİRSE BİR SANİYE BİLE İŞDE DURMAM ÇIKARIM.BEBEĞİMİ KİMSEYE VEREMEM VE ZATEN ÇOK YORULDUĞUMU HİSSEDİYORUM ÇIKAR EVİMDE PAŞA PAŞA OTURURUM.HERŞEYİN HAYIRLISI.

ยรlคภ๓คz göภlüm

çocuğa yeterince zaman ayıramamanın rahatsızlığını hep yaşıyorum... oğluma babaannesi bakıyor yazın yazlığa gidiyorlar... onu oraya göndererek ona haksızlık ettiğimi düşünüyorum...  ev hanımı anneler her gün okulda.,  bense toplantılara bile pek  gidemiyorum... ama yaşam kalitemiz ve geleceğimizin güvencesi için çalışmamış gerekiyor

muhribe

ben çok düşündüm işten ayrılıp evimde çocuğumu kendim yetiştirmeyi.
hatta sık sık istifa mektubu yazdım kafamda.
ama sağıma soluma bakıyorum, gördüğüm ev hanımları da aman aman ilgili değil çocuklarıyla.
tv önünde çocuk büyüteceğime hiç olmazsa çalışırım en iyi okullarda okutur, en geniş imkanlarla büyütürüm çocuğumu dedim.
hem günümüz şartları da belli. babanın kazandığıyla olmuyor maalesef büyük şehirde..
hem uzmanlar ne diyor? çocukla uzun değil kaliteli vakit geçirmek önemli  :icon_thumright:

ZAHİR

eşim çalışmamı istemiyo istifa etsem memnun olur ama verdiğim emeklerden dolayı düşünmüyorm istifayı ölüm gibi geliyo bana... çocukların geleceği için çalışmaya dewam ...
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

merveyusra

hepinizi takdir ediyorum, benim bebişim 11 aylık yanımızda ailemizden kimseler yok, bir bakıcımız var bir de eşim bunlar benim en büyür yardımcım bazen diyorum ki ben nerede yanlış yapıyorum niye yetiştiremiyorum  resmi bir kurumda tam gün çalışıyorum bebeğimle ilginenemiyormuşum gibi geliyor vicdan azabı çekiyorum, eşime  iyi bir hatun   kendime bakımlı süslü bir bayan evimde temiz bir hanım olmak istiyorum bir ara tam  herşeyi yetiştirir gibi oldum ama bu sefer halden düştüm yoruldum  LÜTFEN BANA YARDIM EDİN  TECRÜBELİRİNİZDEN YARARLANMAK İSTİYORUM 

laracroftt

valla ben bebısımden once calısıyordum
Halkla ılıskıler mezunuyum ama alana gore ıs bulmak yasadıgım yerde mumkun degıl
En son avukat yanındaydım. Aklınıza gelecek her turlu ısı asgarı ucretle yapıyodum.
Ordan ayrıldım asyaya hamıle kaldım ogun bugundur calısmıyorum
Ara ara aklıma dusmuyor degıl calısmak ama nasıl olacak burda maaslar cok dusuk
Annem bakmıyor kızıma
Kayınvaldem bakamaz kızı bosandı onla yasıyor cocuklarına bakıyor
Bakıcı tutsam ne kazanıyorum kı ne vereyım ona
Ne anladım calısmaktan ben ozaman?
Bu yuzden suan askıda bu fıkır
ama bebıs olmadan once yetısıyodum herseye. Gece gec cıkmama ragmen.
Temızlıgımı haftasonu yapıyodum
Durumun elverıslı ıse ayda bır kadın tutup dıp kose temızlettırebılırsın
Utumu haftanın bı gecesı tv karsında yapardım
Bakımımı nezaman ıstersem
yemegımı ıse bazen hafta sonu bı ıkı cesıt yapar yanlarına bıseyler ekler
Bazen pratık seylerle gecırırdım
Cok zor degıl aslında
Ama ısın ıcınde bıde annelık var
Onasıl olur henuz bılmıyorum

merveyusra

Temızlıgımı haftasonu yapıyodum
Durumun elverıslı ıse ayda bır kadın tutup dıp kose temızlettırebılırsın
Utumu haftanın bı gecesı tv karsında yapardım
Bakımımı nezaman ıstersem
yemegımı ıse bazen hafta sonu bı ıkı cesıt yapar yanlarına bıseyler ekler
Bazen pratık seylerle gecırırdım
Cok zor degıl aslında
Ama ısın ıcınde bıde annelık var
Onasıl olur henuz bılmıyorum

iyi güzel de ben yeni diyete girdim kendime haşlama yüsraya çorba eşime de ayrı yemek yapıyorum benim eşim çooooooooooooooook yemek seçen biri  temizlik desen cts akşamları uyamadan her yeri  derler toparlar  muhakkak makinaya  bulaşığı atar kızın yemeğini yapar kocamın böreğini yemeğini yapar bu arada biraz da platese başladım
manikürüm ü artık iki ayda bir yapıyorum (ben kaş bıyık dışında pek kuaförlere takılmıyorum, genelde öğrenir araştırır birçok şeyi kendim yaparım) adliyede zaten yoğunluk var ee bir de misafirler ....... ACABA BENDE BİR SIKINTI MI VAR 

laracroftt

hımm senın esın pek nazlıymıs :-\
Benımkı yemek secmez ne koysan onune yer :nazar:
Illa mukemmel olmak zorunda degılsın
Hep derım eslerı mukemmellıyete alıstırmamak gerek
Eksıklerın olcak tabı makıne mısın sen?
Manıkur yaptırmam hıc ben torpuler ojelerım yarım saatımı alır
Kas bıyıga 15te bır ugra
Cıkan tek tuklerı kendınde alabılırsın
Yada haftada 1 gıtsen bı saatten fazla surmez zaten
bakıcın yemek yapıo mu? Sade bebegıne mı bakıyo? oglen 2saatlık uykuya yattıgında bı sulu yemek yapabılır aslında
Aksamda eve gıdınce bı pılav yaparsın salata yanına oldu bıle
Kendı corbanı aksam kendın yap gene
Her haftada mısafır kabul etme ayrıca
Dınlenmeye zaman kalsın
Pratık ol detaylara takılma ozaman yetıstırsın

muhribe

çalışan anne gerektiğinde ihmalkar olmaya alıştıracak kendini  :icon_thumright:
her şeyden önce çocuk geliyor benim için evde.
eve giderim, önce oğlumla bi hasret gideririm. öper koklarım emziririm.
öyle bi anda atılmam işlere, önce çocuk dediğim gibi  :icon_thumright:
sonra yemek yoksa mutfağa geçerim. eşime derim ben yemeği yaparken sen salatayı yap ya da sofrayı hazırla  :opucuk:
ben demesem de yapar zaten bunları sağolsun, çalışan kadının önce eşi anlayışlı ve yardımsever olacak  :icon_thumright:
işleri de bölüşürüz evde, süpürgeyi eşim tutar mesela, toz almak toparlamak çamaşır vs bendedir
birimiz yorulduk mu diğerimiz alır çocuğun yükünü
eşim uzanır ben oynaırım oğlanla, sonra ben uzanırım o oynar  :icon_thumright:
kısacası karşılıklı anlayış varsa kadının işi çok daha kolay oluyor

merveyusra

Alıntı yapılan: laracroftt - 07 Kasım , 2012, 14:19:23
hımm senın esın pek nazlıymıs :-\
Benımkı yemek secmez ne koysan onune yer :nazar:
Illa mukemmel olmak zorunda degılsın
Hep derım eslerı mukemmellıyete alıstırmamak gerek
Eksıklerın olcak tabı makıne mısın sen?
Manıkur yaptırmam hıc ben torpuler ojelerım yarım saatımı alır
Kas bıyıga 15te bır ugra
Cıkan tek tuklerı kendınde alabılırsın
Yada haftada 1 gıtsen bı saatten fazla surmez zaten
bakıcın yemek yapıo mu? Sade bebegıne mı bakıyo? oglen 2saatlık uykuya yattıgında bı sulu yemek yapabılır aslında
Aksamda eve gıdınce bı pılav yaparsın salata yanına oldu bıle
Kendı corbanı aksam kendın yap gene
Her haftada mısafır kabul etme ayrıca
Dınlenmeye zaman kalsın
Pratık ol detaylara takılma ozaman yetıstırsın

merveyusra

CANIM benim bakıcı kendi evinde bakıyo sabah çocuğumun  sebzesini çorbasını  alıp ona bırakıyoruz ben adliyede çalışıyorum öğlenleri eve geliyorum  akşamları da gidip kızcağızımı alıyorum  aslında süt iznim var 15:30 da çıkıp eve gidiyorum bir haftadır da eve gider gitmez spor yapıyorum, duş falan derken  saat 17:00 oluyor  hoop yüsrayı eve getirmeye  tekrar çıkıyorum   :muzz: