aile bakanı açıkladı YOKSUL AİLELERE TÜP BEBEK

Başlatan ayy, 11 Ekim , 2012, 19:44:19

« önceki - sonraki »

ayy

ALINTI...
Bakan Fatma Şahin, İstanbul Hilton Kongre Merkezi'nde katıldığı "Avrupa Konseyi Sosyal Uyumdan Sorumlu Bakanlar II. Konferansı" sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dar gelirli çiftlere yönelik tüp bebek desteğiyle ilgili soruları yanıtlayan Bakan Şahin, bu yöndeki talebin Acıbadem Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'dan geldiğini belirtti.

Tüp bebek tedavisi uygulanacak 2 bin 500 çiftİ tespitini ve sosyal analizi bakanlık olarak kendilerinin yapacağını aktaran Bakan Fatma Şahin, "Özellikle yeşil kartlı ve sosyal güvencesi olmayan, gelir seviyesi de asgari ücretin altında olan ailelere Vakıflar üzerinden genelge gönderdik. Genelgede bu şartlara haiz, yani gelir durumu düşük olup, bebeği olmayan çiftlerin tespitini başlatıyoruz. Bunu yaparken de 2 bin 500 ailenin ilçe ve il bazlı sayılarını çıkardık. Her şehirde kaç tane bu kampanyada istifade edecek kişi olduğunu belirttik. 10 gün içinde bütün Türkiye'den bu verileri alacağız. Daha fazla talep varsa da bu sayıyı bileceğiz. Çünkü ben bir anne, bir kadın olarak kendi çevremden, akrabalarımdan, arkadaşlarımdan evlatsızlığın ne kadar büyük bir sınav olduğunu biliyorum. Bizim sosyal devlet olarak da bu tür sosyal sorumlulukta yanımızda olan bireylerle bu desteği vermemizin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 15 gün içinde toplam sayıya bakacağız. Bu sayı 2 bin 500'den fazla olursa ikinci bir çalışmayı başlatacağız" diye konuştu.

Yeşil kartlıların sistemin içinde olmadıklarını belirten Şahin, "Şu anda en alt gelirde olanlara biz bu desteği vereceğiz. Toplam sayıyı öğrendikten sonra mali durumundan dolayı bebek sahibi olmayan ve destek alamayan ailelere sosyal devlet olarak Acıbadem Hastanesi'yle beraber bu çalışmayı tamamlayacağız" dedi.

Bakan Şahin, önce toplam sayıyı tespit edeceklerini ve hazırlanacak genelge ile her ilde ekonomik ve sosyal statüsüne göre en alt gelir grubu olup, bebeği olmayan ailelerin analizini yapacaklarını dile getirdi. Sayının iki katına çıkabileceğini dile getiren Şahin, "Bizim beklentimiz bunun iki katına çıkabilir. Ama çıkarsa bunu yapabilecek sosyal sorumluluğu yüksek hastanelerimiz de var. Biz bu sayıyı yönetecek şekilde kendi alt yapımızı güçlendireceğiz" şeklinde konuştu.

Bütün masrafları Acıbadem Hastanesi'nin karşılayacağını dile getiren Bakan Fatma Şahin, "Biz hangi ailelerin bundan istifade edeceğini tespit ediyoruz. Konaklama ve ücreti de Sosyal Yardımlar Vakfı'ndan biz karşılıyoruz. Bizim yaptığımız şeyler var ama tedaviyle ilgili bütün masrafları Acıbadem Hastanesi karşılıyor" dedi.

ayy

tabi bu yasa bize uymuyor malesef biz ne zenginiz ne orta halli biz yoksulda değiliz.biz neyiz anlamadım ama yasaya uymuyoruz malesef

nazlıyarim

üvey evladız biz.vallahi aldığımız maaş fakir olarak geçiyor...sinirlerim bozuldu  :cussing:
BENİM HALA UMUDUM VAR...

ayy

evet canım ben anlamış değilim bizim sperm sayımız tüp bebek için fazla aşılama için az ama ünv hastanesi 3 aşılama diyor yani tutmayacagını bile bile aşılama yapcam size diyor.bizim sayımız 6 mil küsür  :dontknow: :dontknow:

nazlıyarim

ben 3 kez yaptırdım aşılama.sağ tüpüm tıkalı ama üni.hastanesinde yok iyi bi prof.sperm sayımız 25 milyonun üstünde hareketlilik kruger testinde %14 üstünde cebe yüklenmeye devam.
BENİM HALA UMUDUM VAR...

ayy

YİNE BUGUN ÖĞRENDİĞİM ŞEYİ PAYLAŞAYIM ...
DR UMU ARADIM HEYET RAPORU İÇİN.HADİ AŞILAMA İÇİN AZ DI CEBTEN VERDİK AMA TÜP İÇİN FAZLA GELECEK RAPOR ÇIKARALIM DEDİK....AMAAAA
DEVLET HASTANELERİ İĞNELER İÇİN HEYET RAPORU VERMİYORMUŞ ÜNV HASTANELERİ VERİYORMUŞ ARTIK KALDIKİ BİZİM BURDAKİ ÜNV HASTANESİ TÜP YAPMIYOR BENİ İZMİRE SEVK EDECEK SPERM TAHLİLİYDİ KAN TAHLİLİYDİ EN AZ 20 GÜN SAONRA VERCEK İĞNELER İÇİN RAPORU TABİ BEN BUARADA O ŞEHİR BU ŞEHİR DOLANIRKEN CEBTEN GİTCEK İĞNE PARASI GEÇMİŞ OLA..BİZ GENE KALDIK İŞ BAŞA DÜŞTÜ :dontknow: :dontknow: :dontknow:

nazlıyarim

çok saçma  :cussing: allahım yardımcımız olsun canım bende ancak bir kere deneyebilirim ikinci çok zor...
BENİM HALA UMUDUM VAR...

ayy

EVET CANIM BENDE ÖYLE ZAR ZOR BİRKTİREBİLDİK ZATEN ODA YETMEYECEK EKSİLERE GİRECĞİZ UMRIM 2.YE GEREK KALMAZ...ENAZINDAN  GERİDE DONDURMAK ÜZERE EMBRİYO KALIRSA ONA DA ŞÜKREDECEĞİM...BİDE FARKLI ŞEHRE GİT GEL HEPSİNE RAZIYIM YETERKİ GELSİN MELEKLERİMİZ :amin: :amin:

nazlıyarim

BENİM HALA UMUDUM VAR...

cute552

allah tüm isteyenlerin yardımcısı olusun çok zor devlet iyi bişey yapayım diye uğraşsada.... nafile hep birileri dışarda kalıyor.  tedavi paralarını karşılasalar iğneleri ilaçları rapor işi falan bu tarz teferruatları kaldırmaları lazım.
ALLAH HERKESİN YARDIMCISI OLSUN  :amin:

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

cute552

haa birde durumu iyi olsada bu tedaviler için kredi çeken bile tanıyorum kesin sonuç olıcagıda belli değil allah herkezi bunlardan eksikte etmesin düşürmesinde

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

nazlıyarim

Alıntı yapılan: cute552 - 11 Ekim , 2012, 20:25:23
haa birde durumu iyi olsada bu tedaviler için kredi çeken bile tanıyorum kesin sonuç olıcagıda belli değil allah herkezi bunlardan eksikte etmesin düşürmesinde
amiiinnn
BENİM HALA UMUDUM VAR...

ayy

EVET CANIM MALESEF ÖYLE BİTANE YAPACAĞIZ NEGATİF OLURSA SONRASI ALLAH KERİM

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: ayy - 11 Ekim , 2012, 20:03:09
YİNE BUGUN ÖĞRENDİĞİM ŞEYİ PAYLAŞAYIM ...
DR UMU ARADIM HEYET RAPORU İÇİN.HADİ AŞILAMA İÇİN AZ DI CEBTEN VERDİK AMA TÜP İÇİN FAZLA GELECEK RAPOR ÇIKARALIM DEDİK....AMAAAA
DEVLET HASTANELERİ İĞNELER İÇİN HEYET RAPORU VERMİYORMUŞ ÜNV HASTANELERİ VERİYORMUŞ ARTIK KALDIKİ BİZİM BURDAKİ ÜNV HASTANESİ TÜP YAPMIYOR BENİ İZMİRE SEVK EDECEK SPERM TAHLİLİYDİ KAN TAHLİLİYDİ EN AZ 20 GÜN SAONRA VERCEK İĞNELER İÇİN RAPORU TABİ BEN BUARADA O ŞEHİR BU ŞEHİR DOLANIRKEN CEBTEN GİTCEK İĞNE PARASI GEÇMİŞ OLA..BİZ GENE KALDIK İŞ BAŞA DÜŞTÜ :dontknow: :dontknow: :dontknow:

ayşecim buraya mı geliyorsun ben izmirdeyim ege üniversitesine sevk ettir eğer sen seçebiliyorsan izmirdeki en iyi üniv. hastanesi orasıdır. ama onlar sevk edecekse devlet karşılaması lazım ücretleri çünkü sen keyfi gitmiyosun sonuçta....

ayy

yok canım heyetle falan ugraşmıcam.zaten ugraşırken ilaç parasından fazlasını harcayacgz.ben şuan bursada acıbademdeyim bile.muaneye girecegm