EK BESİN KONUSUNDA YARDIM

Başlatan bihterp3416, 10 Ekim , 2012, 17:30:15

« önceki - sonraki »

bihterp3416

KIZLAR KIZIM ON GÜN SONRA 6 AYINI BİTİRİP 7. AYINA GİRECEK VE EK BESİN YAVAŞ YAVAŞ VERİYORUM SİZCE NELER VERMELİYİM  . TECRÜBELİ ANNELERİN FİKRİNİ ALAYIM DEDİM. ZATEN DÖRT AYLIKKEN ÇOK KUSUYORDU ŞU APTAMİLİN KUSAN BEBEKLER İÇİN OLAN BEBEK MAMASI VAR ONU BAŞLADIM HALEN VERİYORUM. ONDAN BAŞKA YEMEK İSTEMİYORUM NE YAPMALIYIM. ZATEN HİÇ KİLO ALMIYOR GÖREN HERKES DİYOR BU NASIL ALTI AYLIK BEBEK DİYE ÇOK ÜZÜLÜYORUM YA :crybaby2: :crybaby2:

laracroftt

aptamıl ar degıl mı cnm?
Ahh ne cektım ondan ben.reflu oldugu ıcın asya yatak yorgan ust bas bırakmıyordu,hergun camasır mak. calısıyordu :cildir:
Bu yakınlarda bıter kusmaları cnm merak etme. 7. Ay bıttıkten sonra bıcak gıbı kesıldı kusmaları. Gavıscon toz halınde bebekler ıcın var ondan kullandık. 15gun cok ıyı geldı bılgın olsun.
Ek gıdaya gelınce ılk meyve,yogurt. 1cay kasıgı ıle baslayıp yavas yavas arttırıyosun. Ilk meyven elma olacak. Sonra sebze corbası ama sadece suyu. Alısınca suyuyla beraber pure. corbaya alısınca muhallebı. 8.aydan sonra kahvaltıya baslaman gerek. Corbaya basladıktan bır ay sonra ıcıne kıyma veya tavuk ekleyebılıyosun. 8.ay bıtınce tadlarını bılmesı ıcın tarhana,yogurt corbası,mercımek yapabılırsın.

Yanı sabah kahvaltı, meyve, corba,yogurt,muhallebı
Bunlar bıtınce tekrar bıberon maması devam edeceksın

asya81

canım ben 4 aylıkken başladım doktorum sebze ile başlattı meyva ile başlarsam sebzeyi yemez diye.neyse sebze püresine başta patates havuç zeytin yağı ile haşla başta 1 kaç kaşık alır sonra 2 hafta sonra sebzeyi zenginleştir biz 8.ay et ekledik sebzeye.bebe bisküvili kahvaltı.yoğurt yedir yemesse bebe bisküvisi meyva yada incir kurusu haşla kayısı kurusu haşla yoğurtlarına karıştır

asya81

bu arada kahvaltısında ceviz pekmez labne ekle.ben 5 aylıkken organik sütlaçta verdim

bnsroni

Meyve ve sebze püreleri ile başlayabilirsin.
Ek gıdaya başladığında iştahsız olursa doktoruna danışarak fantomat ekleyebilirsin yiyeceklerine bizdede iştahsızlık oldugu için doktorumuz verdi.yiyeceklerin besin değerini arttırıyor hiçbir zararı yok.
Üzülme bazı bebekler minyon olabiliyor bende aylardır ugrasıyorum çok yıpratıcı anlıyorum seni.
Umarım zamanla düzelir.

bihterp3416

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 17:49:31
aptamıl ar degıl mı cnm?
Ahh ne cektım ondan ben.reflu oldugu ıcın asya yatak yorgan ust bas bırakmıyordu,hergun camasır mak. calısıyordu :cildir:
Bu yakınlarda bıter kusmaları cnm merak etme. 7. Ay bıttıkten sonra bıTÜKÜRÜTYOcak gıbı kesıldı kusmaları. Gavıscon toz halınde bebekler ıcın var ondan kullandık. 15gun cok ıyı geldı bılgın olsun.
Ek gıdaya gelınce ılk meyve,yogurt. 1cay kasıgı ıle baslayıp yavas yavas arttırıyosun. Ilk meyven elma olacak. Sonra sebze corbası ama sadece suyu. Alısınca suyuyla beraber pure. corbaya alısınca muhallebı. 8.aydan sonra kahvaltıya baslaman gerek. Corbaya basladıktan bır ay sonra ıcıne kıyma veya tavuk ekleyebılıyosun. 8.ay bıtınce tadlarını bılmesı ıcın tarhana,yogurt corbası,mercımek yapabılırsın.

Yanı sabah kahvaltı, meyve, corba,yogurt,muhallebı
Bunlar bıtınce tekrar bıberon maması devam edeceksın

EVET CANIM APTAMİL AR YAKLAŞIK İKİ BUÇUK AYDIR KULLANIYORUM .. HİÇ SORMA BENDE ÇOK ÇEKİYORUM KUSUYOR DİYE KİLODA ALMIYOR KÜÇÜCÜK KALMIŞ  :crybaby2: CANIM GAVISCONDA KULLANDIK NELER KULLANMADIK Kİ ŞİMDİLİK AZALMIŞ AMA BU SEFER DE BU MAMADAN DA BAŞKA BİRŞEY YEMEK İSTEMİYOR AĞZINI AÇMIYOR BİLE MEYVE RENDELEYİP VERMEYE ÇALIŞIYORUM YEMİYOR HELE DE SU İÇMİYOR ZORLA İKİ ÜÇ KAŞIK VERİYORUM ONU DA TÜKÜRÜYOR BAKALIM HAFTAYA DOKTOR KONTROLU VAR NE DİYECEK  :dontknow:

bihterp3416

Alıntı yapılan: asya81 - 10 Ekim , 2012, 17:55:18
canım ben 4 aylıkken başladım doktorum sebze ile başlattı meyva ile başlarsam sebzeyi yemez diye.neyse sebze püresine başta patates havuç zeytin yağı ile haşla başta 1 kaç kaşık alır sonra 2 hafta sonra sebzeyi zenginleştir biz 8.ay et ekledik sebzeye.bebe bisküvili kahvaltı.yoğurt yedir yemesse bebe bisküvisi meyva yada incir kurusu haşla kayısı kurusu haşla yoğurtlarına karıştır
CANIM BANA ERKEN ERKEN DEDİ DOKTORLAR KİLODA ALMIYORDU ERKEN DEDİLER ŞİMDİDE YEMİYOR SEBZE YEMEĞİ YAPTIM BİR KAŞIK BİLE YEMEDİ AĞZINI BİLE AÇMIYOR TAHILLI MAMALARA BAŞLAMIŞIM ZORLA BİRKAÇ KAŞIK YİYOR

bihterp3416

Alıntı yapılan: bnsroni - 10 Ekim , 2012, 18:24:04
Meyve ve sebze püreleri ile başlayabilirsin.
Ek gıdaya başladığında iştahsız olursa doktoruna danışarak fantomat ekleyebilirsin yiyeceklerine bizdede iştahsızlık oldugu için doktorumuz verdi.yiyeceklerin besin değerini arttırıyor hiçbir zararı yok.
Üzülme bazı bebekler minyon olabiliyor bende aylardır ugrasıyorum çok yıpratıcı anlıyorum seni.
Umarım zamanla düzelir.

CANIM ONLARLA BAŞLADIM DA YEMİYOR MAMAYA ALIŞMIŞ YEMEK İSTEMİYOR.. ÇOK İŞTAHSIZ AÇ AMA YEMİYOR ONDAN DA ÇOK AĞLIYOR ANLAMADIM GİTTİ. HİÇ KİLO ALMIYOR BOYU UZUYOR BİRAZ HAFTAYA KONTROLU VAR BAKALIM KİLO ALMIŞ MI GÖRECEZ  :dontknow:

laracroftt

belkı doktorun ıstah acıcı bıseyler verır

Ilkten bebekler reddeder kasıkla beslenmeyı,farklı tadları... Zamanla alısacak,yıyecek uzulme.

Ben 4.ayda basladım sutum yok dıye.asya bu yuzden kasıga tamamen alıstı artık.

asya81

Alıntı yapılan: bihterp3416 - 11 Ekim , 2012, 00:18:54
Alıntı yapılan: asya81 - 10 Ekim , 2012, 17:55:18
CANIM BANA ERKEN ERKEN DEDİ DOKTORLAR KİLODA ALMIYORDU ERKEN DEDİLER ŞİMDİDE YEMİYOR SEBZE YEMEĞİ YAPTIM BİR KAŞIK BİLE YEMEDİ AĞZINI BİLE AÇMIYOR TAHILLI MAMALARA BAŞLAMIŞIM ZORLA BİRKAÇ KAŞIK YİYOR
canım reddetmesi normal başta bende 2 kaşığı şeyi zorbela yedirirdim.sonra yavaştan alıştı ilk çok yediği şey organik sütlaçtı hiç reddetmesdi.belki sevdiği şeyi tattırarak bulman gerekecek yılma öyle böyle yiyecek.mesela yoğurt hiç yemezdi tatlandırmadan şimdi sade yoğurt seviyor zamanla rayına oturuyor.bide doktoruna danış vitamin felan yazar belki ben minadex balık yağı kullanıyorum doktor tavsiyesiyle