bebeklerı gece tok tutan mama

Başlatan laracroftt, 10 Ekim , 2012, 10:43:06

« önceki - sonraki »

laracroftt

kızlaaarrr dun gece bısey denedım :k06:

Baska yerlerden de duymustum ama pek ıtıbar etmemıstım. Hadı bı alayım deneyım dedım. ıyıkı de denemısım :muzz:

Arı mama... Evet bıldıgınız 2,50tl ya satılan,pısırılerek yapılan arı mama. Dun gece asya yatmadan hazırladım. Fakat gece kasıkla aramız ıyı olmadıgı ıcın bıraz sulu hazırlayıp bıberonla verdım.

Veee sonuc; kızımı 11,30da besledım ve 12ye dogru guc bela uyuttum. (gec uyumayı huy edındı saatlerce sallamama ragmen uyumuyor cadı :cildir: )
Saat taaa 4,30ta kalktı yanı tam 5saat tok tuttu :hello2:  sonra bıraz mama yedı bı daha yattı,sabah 9a kadar :muzz:

Bebıslerı gece acıkıp,sureklı uyanan anneler ıcın paylasmak ıstedım. Ben hergece yapıcam artık. Dıs sıkıntımız olmasına ragmen,uzun sure sonra nıhayet sabah dınc kalktım yataktan :hello2:

asya81

ohh maşallah :nazar: ben arının sebzelisini veriyorum onu seviyor sütlü pirinçli sevmiyor.arı güzel çok eski bir marka.benim kız akşam 9 yer dahada yemez gece yemeyi 9.ay bıraktı

...ŞehzadEfe...

benimkide ne aptamil ne bebelac ne de baska bişey arı mamanın gecesini tahıllı olanını yiyor oysaki neler denemiştim paşam arı mamayı begendi  :k06:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

laracroftt

evet baska cesıtlerı de var. Elmalı,muzlu,sebzelı. Ben sutlu prınclı olanı aldım. Benım kızda boyle boyle bırakır gece yemeyı belkı asya :amin:

Arı mamanın gece tahıllısıda mı var?onu bılmıyodum bak,bıtsın bu kutu ona bı bakarım ozaman

asya81

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 11:09:53
evet baska cesıtlerı de var. Elmalı,muzlu,sebzelı. Ben sutlu prınclı olanı aldım. Benım kızda boyle boyle bırakır gece yemeyı belkı asya :amin:

Arı mamanın gece tahıllısıda mı var?onu bılmıyodum bak,bıtsın bu kutu ona bı bakarım ozaman
bırakır istesende almaz ilerleyen aylarda.ben sebzelisini ankaradan getirttim hepsi var sebzeli yok.gece tahıllısınıda görmedim ben.denemek lazım damak zevkleri farklı bebelerin :laughing7:

xxcansuxx

kızlar bu mamayı gelinimiz kullandı annem kızımada gittiğimizde almış açda ondan mı ağlıyor diye 4 aylıktı o zaman yemedi tabi...
neyse 6.ay ben bunun çeşi,tlerini aldım ballı irmiklisi,sebzelisi,sütlü pirinçlisi o zaman 1-2 kaşık anca yiyordu alışma süreciydi tabi neyse druna sorduk oda daha sonraki aylarda tercih edilebilir şimdi siz hazırlayın sebzesini vs dedi...o mama şekerli olunca bu sefer sebze gibi tatlara alışmasıı zor olur dedi... bende onlar bitince almadım şimdi tekrar denerim sebzelisini buğlemde güzel yedi  :hungry: :hungry: sütlü pirinçlisini yemedi ülkerin suda pişen pirinçununa da yapıyorum tok tutsun diye onuda yemiyor  :dontknow: :dontknow:

kızlar bir şey daha sorsam kafam karışık benim bu konuda...
kızım gündüz emmiyor 1 kere anca gece anne sütü alsın diye uykusunda emziriyorum hata mı yapıyorum uyanmazsa ağlamazsa emzirmemeli miyim hani siz gece uyusun diye çabalıyorsunuz ya ben yatmadan meyveli 8 tahıllı yediyorum yatırıyorum...

burcum

ben pirinç unuyla kendim hazırlıyordum mamasını sütle yaptısam mamayı şeker kullanmıyordum içine ceviz eti cicibebe ve muz koyuyordum bayıla bayıla yiyordu e tabi hergün aynı şey olmaz bazı günler sütsüz yapıyordum içine kayısı eti cicibebe koyuyordum :icon_thumright: kendiniz çeşitlendirebilirsiniz mesela sütsüz yaptığınız birgün elma ceviz eti cicibebe koyabilirsiniz :icon_thumright:

laracroftt

nuketım senın dedıgın gıbıde olabılır tabı,ama ben bıberona koydugum ıcın sulu pısırıyorum. e seker koymam,Dedıgını yaparsam da katılasır,muz,cıcıbebe falan. Gece kasıkla yemek yemek ıstemıyor cunku asya.anca muhallebı yerıne gun ıcınde bı ogunde yapabırım onu :)

Canancım ben aman uyanmasın dıye ugrasıyorum cunku benım sutum yok. Nezaman alıyosa ozaman ver bence emsın. Zamanla olan sutunde gıdecek zaten.  ama uyandırmadan emzır uyku arasında,emınce yatır yerıne :opucuk:
Gunduzde sag ara ara, ozaman hemen bıtmez sutun :flowers:

burcum

haklısın canım biberonla veriyorsan zor :icon_thumright:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 13:27:41
nuketım senın dedıgın gıbıde olabılır tabı,ama ben bıberona koydugum ıcın sulu pısırıyorum. e seker koymam,Dedıgını yaparsam da katılasır,muz,cıcıbebe falan. Gece kasıkla yemek yemek ıstemıyor cunku asya.anca muhallebı yerıne gun ıcınde bı ogunde yapabırım onu :)

Canancım ben aman uyanmasın dıye ugrasıyorum cunku benım sutum yok. Nezaman alıyosa ozaman ver bence emsın. Zamanla olan sutunde gıdecek zaten.  ama uyandırmadan emzır uyku arasında,emınce yatır yerıne :opucuk:
Gunduzde sag ara ara, ozaman hemen bıtmez sutun :flowers:

hımmm anladım zaten uyanmıyor emzirirken yalancı memeyi çekip göğsümü veriyorum doyunca bırakıyor emzikde almıyor mışıl mışıl uykuya devam  :sleepy1: :sleepy1: :sleepy1: :sleepy1:

laracroftt

en guzelı cananım,anne sutu gıbısı yok.
Asya emmedı,zaten azdı sutum. Sabah aksam 2 saatte bı sagdım sagdım verdım bıberonla artık ne cıkarsa. Helak olmustum artık,en sonunda tamamen gıttı. 3aya yakın alabıldı. Ama benım ıcım rahat,elımden gelenı yaptım.keske gıtmeseydı ben hala sagarak vermeye razıydım :y25:

asya81

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 13:58:19
Asya emmedı,zaten azdı sutum. Sabah aksam 2 saatte bı sagdım sagdım verdım bıberonla artık ne cıkarsa. Helak olmustum artık,en sonunda tamamen gıttı. 3aya yakın alabıldı. Ama benım ıcım rahat,elımden gelenı yaptım.keske gıtmeseydı ben hala sagarak vermeye razıydım :y25:
bencede bende 3 ay verebildim emzirenlere imrenirim :y25: bende helak oldum bitmesin die sağ sağ aman allahım 20cc çıkmasdı

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 10 Ekim , 2012, 14:02:36
Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ekim , 2012, 13:58:19
bencede bende 3 ay verebildim emzirenlere imrenirim :y25: bende helak oldum bitmesin die sağ sağ aman allahım 20cc çıkmasdı
bende sağsam 25-30 anca çıkıyor ama kız emerken epey iniyor hissediyorum (drda öyle demişti bebeklerin emmesi daha fazla getirir diye) tek göğsümden tabi sağ taraf minik kaldı zaten  :k06: :k06: sağı çok almadı ama yinede süt bimesin onda diye gece 1 kere önce onu veriyorum sonra öbüründen doyuruyor karnını gidebildiği yere kadar alsın artık

laracroftt

maksımum cıkan sutum bı kere 60ml dı. Cok sasırmıstım. Cunku 40tan fazla cıkmazdı. Sonra 30 oldu sonra 20 sonra 10. En sonda artık bıberonun tabanı bıle dolmaz oldu mecbur bıraktım. Belkı emmeyı sevseydı boyle olmazdı. Bende cok ozenırdım sutu olanlara. kısmet boyleymıs napalım :(