İKİLİ TEST ÖDEMESİ

Başlatan SEVİNÇ, 05 Şubat , 2007, 10:44:53

« önceki - sonraki »

SEVİNÇ

Arkadaşlar,size birşey sormak istiyorum.SSK ikili testi ödüyor mu?
2004 te üçlü testi ödüyordu.Arkadaş ödemiyor diyor da ,şaşırdım.Bilen var mı?

mirayım

üçlü test için ödiycektim ben testi yaptırmaya gitmiştim ama bebek çok büyük görünüyordu doktor olmaz artık dedi bende ssk lıyım özel izmir hastanesine gitmiştim ikili test içinde ödeniyor büyük ihtimal ssk kapsamında bir şey değil

Almiş'inAnniş'i

nasıl yani ödüyor mu? özel hastanede mi yaptıracaksın?
aslında ben ssk da yaptırdım. gününde gidince doktor zaten kendiliğinden yazıyor 2li test yapılacak diye. sonra da sonuçları alır kendi doktoruna götürürsün. sıfır maliyet  :-[

mirayım

ben ikili testi bilmiyordum doktorum hiç böyle bişiden bhsetmemişti özel doktor olduğu halde :caca: ama üçlü test yaptırmam gerektiğini biliyordum ssk karşılamıyor dediler özel hastanede muayene olumaya başlamıştım testi yaptırsaydım 40-45 milyon bi paraydı ama yaptıramadım :-\

Almiş'inAnniş'i

KIZLAR BAKIN ÖZEL HASTANELERDE YAPILAN BÜTÜN TESTLERİN %50 SİNİ SSK KARŞILIYOR %50 BİZİM CEBİMİZDEN ÇIKIYOR. SSK İLE UĞRAŞAMAM DİYORSANIZ BU PARAYI GÖZDEN ÇIKARMAK ZORUNDASINIZ!

AMA HER TESTİN BELLİ BİR HAFTASI VAR. O HAFTADA SSK YA GİTTİĞİNİZDE ORADAKİ DOKTOR DA HAFTANIZA UYGUN OLAN TESTİ ZATEN SİZDEN TALEP EDİYOR VE SSK DA YAPTIRIYORSUNUZ TESTİ VE 5 KURUŞ ÖDEMİYORSUNUZ. SONUÇLARINI DA LIP ÖZEL HASTANEDEKİ DOKTORUNUZA GÖTÜREBİLİYORSUNUZ. BUNUN İÇİN SADECE BİR GÜNLÜK SABAH UYKUNUZDAN FERAGAT ETMENİZ YETERLİ! SSK DA ARTIK HAMİLE POLİKLİNİĞİ VAR! ÖZELLİKLE ORDAN SIRA ALMANIZI TAVSİYE EDERİM.  ;)

angelhera

Ben ösel hastanede yaptırmıştım ikili testimi, yanlış hatırlamıyorsam 300 küsür Ytlydi   :icon_scratch:

MiniKim, FirSt LadY im Seni SabırSızLıkla BekLiyoruz BaLım

SEVİNÇ

Geçenlerde yaptırdım,özel labaratuvarlar 70 ytl ye yappıyorlar.SSK artık ikili testi ödemiyormuş,üçlü testte gerek duyulunca yapılıyormuş.2004 snesinde 3 lü testi ssk ödüyordu.Artık yapılmıyormuş SSK da.Tıp Fakültesine sevk aldım orda yaptırdım,ücretsiz oldu.

aysun

sevinçim  ikili test bebeğin dawn sendromu riskinin olup olmadığı anlaşılması için yapılan test.Bu test içinde anneden kan alıyorlar ve inceliyorlar.Bende eylülün ilk haftası ikili testi yaptırıcam.9 eylül üniversitesi hastanesinden randevu alarak ssk lı olarak yaptırabilirsin.Veya özel labaratuarlarda 60ytl karşılığı ikili test yaptırıcam dersen yardımcı oluyorlar.
Ama bence üniversite hastaneleri daha güvenilir ve ssk anlaşmalıda olduğu için tercih etmelisin.Randevuyu bir an önce almalısın........