27 Nisan , 2024, 20:54:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamilelikte antibiyotik kullanımı

Başlatan ZAHİR, 09 Ekim , 2012, 19:08:16

« önceki - sonraki »

ZAHİR

Selam kızlar onca şeyin üstüne grip oldum hafta sonu baya ağırlaştım dün dr a gittim antibiyotk verdi günde 2 kere kullancam prospektüsünde 3. aya kadr kullanmamak gerektiği yazıyo içmedim korkumdan ama çok hapşuruyorum bu seferde düşürebilrsin dediler die korkuyorumm...

grip olupta ilaç kullanan var mı ilk 3 ayındaa??? :love3: :love3:
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

xxcansuxx

gribe antibiyotik ne alaka arkadaşım gribin dışında bir enfeksiyon falan vardır üst solunum yolu enf. falan yani  :icon_scratch: :icon_scratch: 
drun verdiyse durumunu bilerek vermiştir kötüysen iç derim

ZAHİR

augmentin 1000 mg die bi ilaç verdi cnm aşırı bi hapşırmam var ve öksürüğüm var başkada bi şikayetim yokk

xxcansuxx

1000 mg da yüksekmiş dozu hamile olduğunu biliyor dimi dr
kuvvetli bir antibiyoikde o verdiği... bilemedim ki doğal yolla atlamayı denedin mi bitki çayları falan

ZAHİR

kullanma talimatını okuduktan sonra aradım dru dedikii senin kaç haftalık old. biliyorm kullanabilrsin.. ama kullanmaım cnm korkumdan portkl limon suyu içiyorm ama enfeksyonun bebeğe geçmesinden de korkmuyo değilim :((

melek100lü

çok geçmiş olsun canım  :opucuk:

inşallah çabucak atlatırsın  :amin: :amin:

xxcansuxx

canımm iç o zaman drun durumunu biliyormuş demekki ağır bir enf.geçiriyorsun bebeğine geçmesin  :opucuk: kaş yapalım derken göz çıkarmayalım bol bol su iç antibiyotiken sonra böbreklerde birikimi olmasın inş. en kısa zamnda iyileşirsin  :amin: :amin: :amin:

bende aşırı başağrısından gitim geçen 3 kutu ilaç verdi ama hepsinin içinde hamileyken emzirirken kullanılmaz yazıyordu emzirdiğimi dr biliyordu bende kararsız kaldım ama şiddetlendi içtim

ZAHİR

Alıntı yapılan: melek100lü - 09 Ekim , 2012, 19:35:16
çok geçmiş olsun canım  :opucuk:

inşallah çabucak atlatırsın  :amin: :amin:
tşkler canımmmm inşş dua edin bize de bişey olmasınnn  :k06: :love7: :love7: :love7: :love7:
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 09 Ekim , 2012, 19:36:44
canımm iç o zaman drun durumunu biliyormuş demekki ağır bir enf.geçiriyorsun bebeğine geçmesin  :opucuk: kaş yapalım derken göz çıkarmayalım bol bol su iç antibiyotiken sonra böbreklerde birikimi olmasın inş. en kısa zamnda iyileşirsin  :amin: :amin: :amin:

bende aşırı başağrısından gitim geçen 3 kutu ilaç verdi ama hepsinin içinde hamileyken emzirirken kullanılmaz yazıyordu emzirdiğimi dr biliyordu bende kararsız kaldım ama şiddetlendi içtim
anladımm canm mecbur bu akşam içicem o zmn rapr aldım yarında bitiyo işede başlıcam...inşş bişey olmaz .....
dayanacağımız yere kadar dayanıyoruz da sonunda yine ilaçlara mahkum kalıyoruz bebişlere zarar vermez inşşş :amin: :amin: :amin:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

bende cok antibiotik kullandim hamileligimde ama 5.aylardaydim bide son ayimda kullandim eger doktorun kullan dediyse kullan gecmis olsun  :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

ZAHİR

Alıntı yapılan: °º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º° - 09 Ekim , 2012, 19:59:11
bende cok antibiotik kullandim hamileligimde ama 5.aylardaydim bide son ayimda kullandim eger doktorun kullan dediyse kullan gecmis olsun  :opucuk:
tşkler cnmm allahın dediği olur bıraktım herşeyii