2013 Haziran, Temmuz, Ağustos Anneleri...

Başlatan Balböceği, 09 Eylül , 2012, 14:28:16

« önceki - sonraki »

huzur

ayy kızlarrrr çok kötü oldum yaaa.
sabah kan ilacı ile vitamini birlikte içtim.
mide bulantısı kusma.
çok kötü yaptı beni yaa.
sonra bebeğimin hareketini bekledim. ama az bişeyde olsa tekmesini hissettim.
çok korktum ama yaaaaa. dr u aradım. birlikte içme birini akşam iç dedi. ama ben hala çok kötüyüm. psikolojik olarakta kötüyüm. bebegime bişey oldu diye çok korktum ya :y25: :y25: :y25:

sudenaz85

sağol ceylanım masalcım sıkıntı yaptkça onlarda geriliyo inan ben annem gittiği gün ağladım moralim bozuktu 1 gün boyunca hareketini bekledim kafayı çok takma müzik aç konuş sol tarafına doğru uzan daha ii olacak inş.bugün bizimkide pek hareketsiz gece üstüme bişey almıyorum birde pencere açık üşüttüm galiba :icon_scratch:

Aşkk

korkma canım bişi olmaz sakin ol  :opucuk:
sudecim dediğin çok doğru yaa annemden geldim çocuğum hereket etmedi 2 gün  :y25: :y25: :y25:
şimdi eski haline döndü kopmaya devam   :nazar: :hieyt: demek ki ondanmış  ???
dikkate et canım sende bende öyle yatıyorum napim  :dontknow:

Aşkk

dr dan geldik şeker yüklemem yarına kaldı  :-\
oğlumuzu gördük  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
bebeğim 1200 kg olmuş :nazar: yediklerim ikimize de yaramış tosun olmuşuz  :ehi: :ehi:

sudenaz85

ay maşallah canım :nazar:yeterlimi  bizim 1060 çıktı dr.bana diyo gülüyo ya 1 saattir benim sol tarafım sert hareketleride çok hafif eve gidip bi uzansaydım :y25:

özlem0609

Alıntı yapılan: M A S A L - 27 Mayıs , 2013, 11:16:23
ayy kızlarrrr çok kötü oldum yaaa.
sabah kan ilacı ile vitamini birlikte içtim.
mide bulantısı kusma.
çok kötü yaptı beni yaa.
sonra bebeğimin hareketini bekledim. ama az bişeyde olsa tekmesini hissettim.
çok korktum ama yaaaaa. dr u aradım. birlikte içme birini akşam iç dedi. ama ben hala çok kötüyüm. psikolojik olarakta kötüyüm. bebegime bişey oldu diye çok korktum ya :y25: :y25: :y25:

masalcım kan ılacı ferro sanol mu?bende onu 19 haftalıkken kullanmıstım,elevıt ıle bırlıkte,3 gun sonra yuzumde ates cıktı ve yuzum ınanamıycagn sekılde kıpkırmırmızı oldu,hemen dr u aradım anlattım,kan hapını hemen bırakamamı ıstedı,bende ogun bugun kullanmıyorum,bazı ınsanlarda yan etkı yapabılıyomus,bana fazla geldı ıkı vıtamınde.gecen gun de kan tahlılı yaptırdık,kan sevıyem normal cıktı,aklında bulunsun canım,eger sıkayetlerın devam ederse dr unla konus :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

huzur

günaydın kızlar.

özlemcim kan ilacı ferrum fort.vitaminde decavit idi. zaten elevitle aynıymış.
vitamini içmiyorum. kan değeri normalde olsa  kan ilacını için doğumdan sonra lazım olacak deniyor ama bakalım. haftaya kontrolum olacak tekrar test yaptırıp öyle gitcem. belki bırakırım. zaten yeni başlamıştım kan ilacınada. vitaminde 1 tane içtim böyle oldu onuda bıraktım.
faydalı faydasız ilaç içmeye karşıyım zaten.

Aşkk

gümüşcüm  faydalı olan ilaçları içsen iyi olur bunlar önemli çünkü  :opucuk:
tetanoz için sağlık ocağına gittiğim de testte yaptık dr sonuçları görünce ilaçlarını içtiğin belli oluyor değerlerin iyi dedi canım düşüncene saygı duyuyorum ama bunlar iyiliğiniz için  :opucuk:

ARieS

merhaba kızlar

ben de 28.haftadayım...yarın kontrolümüz var...

benim kanım çok düşük 9,6 çıktı en son...hemotolojiye dahi gittim..herşeyim normal,demirim b12 folik asitim vs herşey...ama kanım düşük...talasemi taşıyıcısıyım çünkü,sanırım bununla ilgili...bugün dr.la görüşücem hemtologla tel.de...sonuçları değerlendirip yorum yapıcak...

çok halsizim bu yüzden,çabuk yoruluyorum ve sürekli çarpıntım var...

:((

sudenaz85

canım ne yapılması gerkeiyosa ihmal etme senin hamileliğin başındada tansiyon sorunun vardı demi yanlışmı hatırlıyorum ne durumda

sudenaz85

kızlar bi arkadaşın hastane için hazırladığı yazıyı sizede göstereyim yardımcı olur millet çantasını hazırlamış bile
bebeğe hazırladığım çantada 2 takım hastane çıkışı, 5-6 tane yedek çıtlı badi, 5 çorap, 1 küçük yumuşak havlu, biberon (mama hazırlamak gerekirse kullanılır diye) emzik emzik kutusu, ıslak mendil, pamuk, gül suyu (öpen olursa çocuğu silmek için), saç bandı koydum  2 penye battaniye 1 kundak battaniye, üstüne sarı yemeni gibi örtü örtülür bizde onu koydum, mama için silikon bebek kaşığı koydum, ağız mendili 2 tane, bi de odamıız süslemek için balon koydum

kendime hazırladığım çantada 2 takım pijama, havlu, kolonya, parfüm toka, terlik, nevresim takımı, çamaşır, kirli poşeti, ıslak mendil, kağıt havlu, ayna koydum bişiler daha koydum ama poşetleyip şimdi hatırlayamıyorum, siparişlerimiz gelince de lohusa tacımızı falan koycam

sudenaz85

huzur

mrb sudenazcım.
ahh nerdeee.
ben iki gündür çok kötüyüm.
çok halsizim rengim sapsarı.
midem bulanıyor. hiç mecalim yok.
foruma giriyorum ama hiç yazasım gelmyor o derece yani.

sen nasılsın

huzur

Bebek İhtiyaç Listesi
   GİYİM İHTİYAÇ LİSTESİ
   Giyisiler                           Adet    Açıklama
   Pamuklu Zıbın                6     
   Body'ler                           6           
   Bebek Takımları             6          Alt ve üst ayrı giyilen, günlük ev içi giyim
Dışarı çıkış giyisileri      4           
Pijama                               2           
Patik ve Çorap                6           
Şapka                               1-3       Ev için ince, penyeden
Eldiven                             2          Ev için ince, penyeden ilk 3 aya kadar
Hırka ve Yelek                 2           
Şapka, Atkı, Eldiven      1          Dışarı çıkış için
Bebek Montu                  1           Önlük                                2           İlk adım ayakkabısı        1           
Yürüyüş ayakkabısı       1          6. Aydan sonra
BESLENME İHTİYAÇ LİSTESİ
Bebeği biberonla beslemek için gerekenler 
   Plastik biberonlar; 125ml ve 250ml. Kaynatılabilir, sterilize edilebilir, kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmez ve şekli bozulmaz. Plastik biberonlar iki titir. Klasik, yeniden kullanılabilenler ve daha yeni olup bebeğin hava yutmasını engelleyen biberonlar.
   Cam Biberonlar; 125 ml ve 250 ml. Ani ısı değişikliklerine dayanıklı sağlıklı cam biberonlardır. Cam biberonları temizlemek daha kolaydır ama çabuk kırılırlar ve anne sütü vermek için kullanılmazlar.
   Biberon emzikleri; Kaynatılabilir, sterilize edilebilir, kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmez ve şekli bozulmaz olmalıdır. Kullanılan madde bakımında kauçuk ve silikon olmalıdr. Biberon ağızlıklarının şekli damak yapısına uygun olanlar ve delik çapı farklı olanlar vardır. Delik çapı farklı olanlar; mama vermek ve küçük bebekler için küçük delik, meyva suyu vermek için büyük delik olanları tercih edilir.
   Biberon ısıtıcısı; Pompa ile çekilmiş anne sütünü, sütlü mamayı, sütlü içecekleri ve bebek mamalarını ısıtmanın hızlı ve güvenli yoludur.
   Biberon fırçası; Biberon ve emziklerin temizlenmesinde kullanılır.
   Biberon taşıyıcısı; Biberonları bir süre sıcak veya soğuk tutmaya yarar. Özellikle seyahatlerde oldukça faydalıdır
   Biberon mixeri; Bebek mamasını biberon içinde karıştırmak ve hazırlamak için kullanılır.
   Cam ölçüm kabı; Mama miktarını ölçmek için kullanılır.
   Sterilizatör; Yoğun ısısı ile biberon ve emziklerdeki bütün mikropları kısa sürede öldürür.
   Sebze Haşlayıcısı; Sterilizatör özelliğinin yanı sıra, bebekler için buharla sebze haşlayabilirsiniz.
  Emzik ve aksesuarları  Emzik ve koruyucu kutusu; Hava çıkışlı, sterilize edilebilir ve kaynatılabilir olmalıdır. Kauçuk ve silikon ayrıca standart ve ortodontik damaklı tipleri mevcuttur.
   Emzik Bandı veya Emzik Zinciri; Bir ucu bebeğin yakasına iliştirilen emzik bant veya emzik zincirleri bebeğin emziğinin yere düşerek, kirlenmesini ve kaybolmasını önler.
   Diş kaşıyıcı; Dişleri kaşımayı sağlayarak bebeği rahatlatır.
   Soğutucu Dişlikler; Diş çıkartmanın verdiği sancıyı hafifletir ve diş etlerindeki harareti alır.
Besin maddeleri
   Toz mamalar; Proteini anne sütüne yakın Başlangıç Mamaları
   Katı gıdalara geçişle birlikte gereken besin ve malzemeler
   Kavanoz mamalar
   Bisküviler
   Ek gıdalar
   Mama tabağı
   Mama kaşığı; Bebeğin kolayca tutabileceği büyüklükte olmalıdır
   Çatal kaşık bıçak seti
   Alıştırma Bardağı; Devrilmeyen, bebeğin kendi başına sıvı gıdaları içebilmesini sağlar.
   Mama sandalyesi; Yüksekliği ayarlanabilir, koltuk sırtı yatırılabilir, tekerlekli veya masaya monte edilebilir.
   Önlük
   BAKIM İHTİYAÇ LİSTESİ
   Bebeğin genel bakımı için gerekenler
   Alt değiştirme ve bakım yatağı
   Bebek bezleri; Bebeğin boyuna ve kilosuna uygun
   Islak mendil
   Pişik kremi; Pişik oluşumuna karşı korur, cilt kızarıklıklarının geçmesine önler.
   Vücut termometresi
   Burun aspiratörü; Burun deliklerinde biriken mukozayı çeker, temizler.
   Temizleme pamuğu
   Kulak çubuğu
   Nemlendirici Krem; Cildin kurumasını önleyen özelliklerde olmalıdır.
   Fırça tarak seti
   Tırnak makasları
   Göbek bağı bandı
   İlaç kaşığı; Bebeğe ağzına uygun büyüklükte olmalıdır.
   Temizleme havluları
    Bebeğin banyosu için gerekenler
   Şampuan; Bebeğin saç derisine uygun
   Sabun; Gözleri yakmayan
   Küvet ve filesi
   Küvet için ayak
   Bebek banyo süngeri
   Banyo termometresi; Banyo su ısısını kontrol etmek için
   Yüzebilir oyuncak
   Bornoz veya başlıklı havlu
   Alt değiştirme banyo aparatı
   Kirli çamaşır torbası

Bebeğin tuvalet eğitimi için gerekenler
   Oturak
   Alıştırma külodu
EV VE BEBEĞİN YATAK ODASI İHTİYAÇ LİSTESİ
Bebeğin Yatak Odası İçin Gerekenler
   Şifonyer
   Dolap
   Karyola; Yanları yüksek
   Yatak şiltesi
   Yatak şilte koruyucusu
   Yorgan Takımı; Yorgan, yastık, kenar minderleri
   Cibinlik
   Battaniye, pike
   Nevresim takımı
   Çarşaf
   Lamba
   Oda termometresi
   Telsiz - Bebefon
   Oda nemlendiricisi; Çocuklarda kuru havadan dolayı oluşan burun tıkanıklığı önler.
   Dönence
   Oyuncak sandığı
Ev için gerekenler
   Masa, sehpa vs.. ev mobilyasının köşeleri için köşe koruyucular
   Pencere kilitleri
   Güvenlik kapısı
   Elektrik prizlerine koruyucu kapak
   Dolap kapakları ve klozet için kilit
   Banyo için kaymayan zemin aparatları
GEZİNTİ VE TAŞIMA İHTİYAÇ LİSTESİ
Pusetler
   Baston çoccuk arabası; Katlandığında şemşiye şeklini alan, maksimum ağırlığı 15 kg geçmeyen bebekler için kullanılabilen, hafif ve pratik pusetlerdir.
   Klasik pusetler; Sapının yönü değiştirilebilen yani çift taraflı kullanılabilen, koltuğu tam yatar, geniş, döner tekerlekli, tentesi hareketli, ön bar ve tablası olan tipler tercih sebebi olmalıdır. Bu tip pusetler yaklaşık 18 kg ağırlığında olan bebekler için kullanılır.
   Çok fonksiyonlu pusetler; Klasik pusetin tüm özelliklerine sahip ayrıca pusete monte edilebilen bebek taşıma/araba koltuğu olan ve binek arabasına oto koltuğunun monte edildiği kasası pusetlerdir. Bu tip pusetler yaklaşık 18 kg ağırlığında olan bebekler için kullanılır.
   Üç tekerlekli pusetler; Avrupa ve Amerika da çok yaygın olan, özellikle spor – jogging- yapan annelerin tercih ettiği tiplerdir. Kolay katlanır ve araba bagajına sığabilecek boyda olmasına dikkat edilmelidir.

Taşıyıcılar
   Kanguru; Bebek 1,5 aylık olduğundan itibaren kullanılmaya başlanır.
   Port bebe; Bebek doğduğundan itibaren kullanılır.
   Malzeme çantası; Bebeğin eşyalarının içine rahatlıkla sığabileceği şekilde olmalıdır.
   Sırt taşıyıcı
    Ana kucağı ve diğer
   Titreşim ve müzikli ana kucağı
   Sallanan ana kucağı
   Tekerlekli ana kucağı
Araba güvenlik ürünleri
   Araba koltukları; 10-18 kg 'a kadar bebekler için dizayn edilmiş araba koltuğu
   Oto emniyet kemeri; Araba koltuğunu otomobilinize monte edebilmeniz için arabanızda muhakkak emniyet kemeri olmalıdır.
   Oturma şilteleri; 16-36 kg arası çocuklar için dizayn edilmiş oturma şilteleri tipleri vardır.
   Bebek için dikiz aynası ve aparatı
   Seyahat sağlık seti
   Güneşlik; Hem otomobil hem de bebek odası için
Emekleme başlarken gerekenler
   Park; Bebeğin içinde oynaması, uyuması için kullanılan, katlanabilir
   Yürüteç
   Hoppala
   Salıncak
OYUNCAKLAR
   Dönence; Bebeğin yatağının kenarına monte edilen üzerinde çok renkli oyuncaklar asılı olan, müzikli oyuncaklardır
   Müzik sesi veren çıngıraklar
   Geniş kulplu tutulabilir çıngırak
   Çok renkli asılabilir çıngırak
   Plastik halkalar
   Yıkanabilir kauçuk renk renk hayvanlar, şekiller
   Sıkıldığında ses çıkaran kauçuk hayvancıklar
   Bez bebekler ve yumuşak oyuncaklar
   Yumuşak top
   Kumaş kitaplar
Anne İhtiyaç ListesiGenel bakımla ilgili gerekenler
   Kolay emzirmenizi sağlayan önü açık gecelikler
   Sabahlık
   Banyo havluları
   Hijyenik pedler
   Şampuan, losyon vb. kozmetik ürünler
   Lohusa külodu İç çamaşırı ÇorapTerlik
   Kişisel ihtiyaçlar; Diş macunu, diş fırçası, tarak, kolonya, küçük el aynası
   Göğüs koruyucu aksesuarlar
   Kirli çamaşır torbası

Emzirme ile ilgili gerekenler
   Emzirme sütyenleri; İki tür lohusa sutyeni vardır. Biri açıldığında yalnızca meme başını ortaya çıkarır. Diğeri ise önden kopcalı olduğundan emzireceğiniz zaman kolayca bütünü ile açılabilir. İkinci tip daha iyidir, çünkü bunda meme açıkta kalacağı için bebek memeye dokunma olanağı da bulur. Pamuklu sütynler daha sağlıklıdır. Göğüsünüzün en şişkin yerinden alacağınız ölçü size lohusa sutyeninin ölçüsünü verir.
   Göğüs pedleri; Süt salgısı yoğun olduğunda, emzirme fazlası sütü emer ve giyisilere geçmesini önler
   Göğüs pompası; Anne sütünü doğrudan biberona veya atılabilir biberon torbalarına çekmek için tasarlanmıştır
   Süt muhafaza poşetleri; Anne sütünü buzdolabı veya dondurucuda saklamayı sağlar
   Göğüs ucu koruması; Yumuşak, kokusuz, silikon göğüs koruması göğüs uçlarındaki çatlamayı ve göğüs uçlarını emzirme sırasında korur
   Göğüs kremi
   Emzirmek için yastık
Özel ihtiyaçlar
   Bebek bakımı ile ilgili Video kasetler
   Bebek bakımı kitapları
   Fotağraf Makinesi
   Fotoğraf albümü
   Günlük tutmayı planlıyorsanız defter, kalem
Hastane ve Hastane Çıkışı İhtiyaç Listesi
Bebek için gerekenler
   Body
   Bebek takımı; ince penye hastane için
   Bebek takımı; kalın hastane çıkışı için
   Çorap
   Patik
   Penye şapka
   Penye eldiven
   Battaniye
   Bebek Montu
   Bebek Bezi
   Temizleyici ıslak mendil
   Pişik Kremi
   Nemlendirici Krem
   Biberon
   Emzik
   Önlük
   Ana Kucağı

Anne için gerekenlerHamilelik ve doğum ile ilgili doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız
   Fanila; 4-5 adet Külot; 6-7 adet Sütyen; 2 adet
   Birkaç gecelik; pamuklu ve ter emen cinsten olmasına dikkat edin
   Sabahlık
   Kalın çoraplar, doğumun ileri zamanlarında üşüyebilirsiniz
   Terlik
   Hijyenik Ped
   Göğüs Pedi
   Göğüs Pompası
   Temiz havlular
   Kirli çamaşır torbası
   Kişisel temizlik malzemeleriniz; deodorant, pudra, diş macunu ve fırçası, tarak, şampuan, sabun, kağıt peçete ve havlu, nemlendirici krem, ruj, ıslak mendiller
   Sırt masajınız için masaj yağı
   Sizi dinlendirip rahatlatacak kitap, dergi, gazete, teyp ve kasetler

Misafirler için gerekenler
   Anı Defteri
   Bebek çikolatası veya şekeri
   Fotoğraf makinası ve kamera
   Yiyecek ve içecek gıdalar
   Yakınlarınızın telefon numaraları

Not: Bebeğinizin eşyalarını doğum yapacağınız mevsim şartlarına uygun seçiniz. Gerekli eşyaların miktarları tahminen yazılmıştır. Miktarlar hastanede kalacağınız gün sayısına göre değişir.

özlem0609

masalcım bu neeee :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: ben bunu hazırlayana kadar dogururum :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: