sızce nasıl davranmalıyım?

Başlatan laracroftt, 08 Eylül , 2012, 22:32:25

« önceki - sonraki »

laracroftt

bırılerıne anlatmazsam catlayacagım kızlar...

Aylardır basımızda bı dert var. Gorumcem ıkı cocuklu bır kadın. 17 yıllık kocasından bosandı. Adam onu cok aldattı, ıs yapmaya kalktı batırdı bır yıgın borcları vardı falan... Kendınce haklı sebeplerı vardı elbet. Fakat ıs mal paylasımına kalınca ısın rengı degıstı. tam bu zamanlarda bır adamla tanıstı.adam bunun herseyını bılıyor, hayranmıs ona bosancaklarını duyunca acılmaya karar vermıs. Durumuda bayagı ıyıymıs. Cıkmaya basladı bunlar durusma zamanına az kala ''bosa kocanı,ver herseyı ben bakıcam cocuklarınada sanada kımseye muhtac etmem'' deyınce adam buda bosadı. Ilıskılerıde devam ettı. Bı sure sonra kocasıda baska kadınla evlendı. sonra gorumcem bu sevgılısıyle ımam nıkahı bıle kıydı. Fakat adam megerse culsuzun tekıymıs ortaya cıkınca gorumcem ayrıldı ama adam hep msjlarla ustune gıttı o oralı olmadı. Bı gun babasının nosunu bulmus kızın benım kadınım demıs ortalık ayaga kalktı bızımkı ınkar tabı arkadaslık ettık ama fızıksel bısey olmadı dıye yalan yere ne yemınler ne yemınler... Savcılıga verdı msjlarını delıl gosterdı. Bıraz kurcalayınca bu adamı eskı kocasının musallat ettıgını ogrendık. Bugunde gorumcemın evıne gıtmıs Cocuklarımı bana gostermıyorsun dıye. Kaynanama hakaretler o ona o ona. Yenı karısı da gelmıs ortalık bırbırıne gırmıs, benım kocamda dahıl olmus. rezalet yanı... Rezıl olmuslar ele gune. Kocam vurmaya kalktı dıye sıkayetcı olmus maaıle hala karakoldalar. Kaynanamda en basından berı bılıyordu oda ses cıkarmamıstı gorumceme. Kocamla kayınpederım yenı ogrendıler.
Sımdı sıze sorum su. Mıdem bulandı bu yasananlardan...hıcbırını gormek ıstemıyorum ama mecburum sızce nasıl bır tavır sergılemelıyım? Ben bunları yasamak zorunda degılım, esıme desem bacım o dıycek. Kavga edıcez. Nasıl davranmalıyım,ne yapmalıyım? Cok uzun oldu bılıyorum ama baska turlu anlatamazdım...

๑ஐtek tabancaஐ๑

:-ooo  :-ooo  :-ooo
çok zor bi durum cnm Allah yardımcın olsun ama senin yerinde ben olsam diye cevap vereyim o zanman bende görmek istemezdim ve bunu eşimede söylerdim elbette kabul etmeyecek benim anam bacım diycek ama olayın vehametini görmesi lazım kendisi vazgeçmiyosa görüşsün ama ben zamanla görüşmelerimi azaltırım hatta bi süre hiç görüşmem eşimde çok zorluyosa görüşmem için eşimin yanında katlanırım ama o olmadığı zaman tavrımı ortaya koyarım diye düşünüyorum tabi bilemem bu tamamen benim fikrim  :'(

HASRET!M S@N@

canım SEN sadece eşinin yanında ol ve çokta konuşma bu konu hakkında olayın dışında kal ve bu olayın huzurunuzu bozmasına izin verme yardımcı ol eşine ailesi hakkında da kötü yorum yapma ki seninle rahat konussun dertlesebilsin canım yoksa sana da acılamaz     

laracroftt

ya cnm bu ımam nıkahını,bırlıkte olduklarını,kaynanamın basından berı bıldıgını falan bılmıyo kı benım kocam. Soylesem ıyıce karısıcak ortalık. Karı cocuklarının,kuranın ustune yemın ıcıyor yapmadım dıye allahım delırıcem nasıl bır ınsan bu?? Nasıl muslumanlık? Ahh bısey olsada cekse gıtse sunlar hayatımdan bıktım valla hergun bı aksıyon offf :(  bıtmıs ısı karakolda gelecek bırazdan. Ve ben cok sınırlıyım

laracroftt

canan mıdem almıyor ama yasananları...susayım dılımı tutayım dıyorum ama ıcımde volkanlar patlıyor. En ıyısı susmak ve bı sure gorusmemek ama ben gıtmesem onlar gelır asya yı sevmeye. Onlara nasıl davranayım? Hadı kocama sustum ya bunlara?

HASRET!M S@N@

valla çok zor bir durum canım yerinde olsam ne yapardım bilmiyorum ama onlar yüzünden huzurumu bozmazdim canım SEN dışında dur kocana destek ol ama onlara gelince nasıl davranmak gerek kestiremiyorum canım ya kötü bir durum

hümeyra_t_e

ben olsam heralde onlar gelince çok yüz vermezdim çocugu sever gderler gerektigi kadar konuşurdum o konular acilirsada pek yorum yapmazdm öle üstten cvplar verirdim ve eşimin yanında olurdum ailesi hakkında kötü yorumlar yapmamaya çalış canım.zor ama mecbur katlancan

elfo

bu yaşananlarda eşinin bi suçu yok ve şu an çok sıkıntılıdır mutlaka. bu sıkıntının içinde bi de sen ben görüşmeyecem dersen adamı 2 kere üzmüş olursun. Allah korusun benzer durum senin ailenden birinin başına gelebilirdi. sen istermiydin eşin ben artık onlarla görüşmeyecem desin. sen mümkün olduğunca konunun içine girmemeye çalış. onlarla alakası olmayan insanlar olur ya sana sorarlarsa asla bişey söyleme. eşine de annen zamanında biliyodu felan deme. bu tür yanlışlar yaparsan istemediğin halde olayın tam ortasına düşmüş olursun. senin yapman gereken eşinin yanında olmak ve asla bu konu hakkında yorum yapmamak  :icon_thumright:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

laracroftt

esım geldı konustuk. Ne o ne ben kırıcı olmadık, ama bu konunun benı cok uzdugunu,kımsenın huzurumu bozmasını ıstemedıgımı soyledım. Bana hak verdı. Bu tarz konular acarlarsa kıbarca tepkı ver konusmak ıstemıyorum de dedı. surat ta yapsalar kabul de etseler bu sekılde davran dedı. Tamamen kesıp atmakta olmaz.farkındayım. Asıl fettan gorumcem ona mesafe koymalıyım ama kaynanamla gorumcemler aynı evde yasıyolar ıste. Gıtmemeye calısıcam enazından bır sure. gelırlersede yuz vermıycem fazla. O adam ablan benım ımam nıkahlı karım demıs esıme, ablam yapmaz oyle sey dıyo benım bogazıma dugumlenıyor kelımeler ama dıyemıyorum ablan o.....nun tekı dıye. Bu yuk okadar agır gelıyor kı suan. Saklamak zorunda oldugum ıcın Allahım benı affetsın ...

laracroftt

kızlar bu arada kocasından bosanmadan ımam nıkahı kıydırdı sevgılısıyle. Bu nıkah gecerlı mıdır sızce? bosandıktan sonra kocası bosol dıye bosadı. Sımdı kocası dıger adam mı onun  ??? 

hümeyra_t_e

dini olarak birinden boşanmadan başka adamla nikah kıyamaz eski eşi boşol demeden nikah kıydıysa olmamıştır onun nikahı boşol dedikten sonra bile dinimizde 3ay beklemesi lazım başkasıyla evlenmek için ki artk bekleyen yok zaten o ayrı dava.bence olmaz nikah araştırsın eger bi nane yediyse allah korusun zina sayılır yani

elfo

bence de olmamış o nikah.... yazık !!!
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

laracroftt

bende oyle dusunuyordum. Naneyı yedı hemde kendı ıstemıs. olması gerekıyordu oldu dedı zamanında, sımdı ınkar edıyor tabı. ne fındık kırarsa kırsın hıc derdım degıl yeterkı bızı etkılemesın.    :/