inek sütü alerjisi olabilir mi?

Başlatan minis33, 13 Ağustos , 2012, 14:28:29

« önceki - sonraki »

minis33

:'( arkadaşlar kızım altıncı ayını doldurdu sebze corbaları ara ara yogurt veriyordum.yogurdu 20 gün  izindeyken vermedim gecen hafta eve geldiğimzde taze süt buldum ondan kendim bayaladım verdim kızımda kızarıklar oldu ensesinde sırtında bacagında öle aşırı değil ama bişeye alerjisi oldugu belli.
biraz araştırdım bugun inek sütü olabilir diye düşündüm meyve veya verdiğim sebselerin alerjik bir etkisi yok bildiiğm kadarıyla.
meyve şeftalı elma erik veriyorum bu ara
sebzede patates kabak havuç
yumurtayı daha 2-3 kez verdim yogurduda atrık veririm diye seviniyordum.
yarın dr a götürecem.bide tatilde mersindeydik sıcaktan mı bilmiyorum poposunun arası istilik gibi oldu birazda tonbiş popişimiz :)
sanırım alerji testi yaptırmamız gerekecek dimi arkadaşlar.başına böle bişey gelen varmı? :honk:

rastlantisal

Alıntı yapılan: minis33 - 13 Ağustos , 2012, 14:28:29
:'( arkadaşlar kızım altıncı ayını doldurdu sebze corbaları ara ara yogurt veriyordum.yogurdu 20 gün  izindeyken vermedim gecen hafta eve geldiğimzde taze süt buldum ondan kendim bayaladım verdim kızımda kızarıklar oldu ensesinde sırtında bacagında öle aşırı değil ama bişeye alerjisi oldugu belli.
biraz araştırdım bugun inek sütü olabilir diye düşündüm meyve veya verdiğim sebselerin alerjik bir etkisi yok bildiiğm kadarıyla.
meyve şeftalı elma erik veriyorum bu ara
sebzede patates kabak havuç
yumurtayı daha 2-3 kez verdim yogurduda atrık veririm diye seviniyordum.
yarın dr a götürecem.bide tatilde mersindeydik sıcaktan mı bilmiyorum poposunun arası istilik gibi oldu birazda tonbiş popişimiz :)
sanırım alerji testi yaptırmamız gerekecek dimi arkadaşlar.başına böle bişey gelen varmı? :honk:
Merhabalar.
Aslında konu çok geniş bir alanı kaplıyor. Aynı şeyler domatesten, sıcaktan vs vs de olabilir. Size tavsiyem doktoruna danışmanız.
Benim oğlanda fazla domates yediğinde sizin belirtiler meydana geliyor.
Adanmışlığın mutluluğu...

laracroftt

valla benım kızım 7. Ayına gırdı. Yumurtaya basladım sırtında sınek ısırıgı gıbı kırmızı kabartılar gordum kestım hemen yogurt yıyor alerjı yapmadı. Senınkı de yumurtadan olmasın?

minis33

kızım çok istekli maşllah yemek konusunda herşeyden istiyor veriince mutlu oluyor devamını istiyor.vermezsem sinirlenip aglıyor bende yemek için ağlama kızım diyorum ama nafil :)
yumurtadan şüphelendiğim için bir haftadır vermiyorum.fakat hala geçmedi diğer ek besinleride kestim hiç iyi olmadı ne güzel gidiyorduk böle.
tek tek vermeye başladım herşeyi ben biraz karıştırmıstım meyveleri filan şimdi neden oldu bilemiyorum tabi.yogurt mu peynir mi yumurtamı meyvemi sebzemi.
en göze çarpan yumurta gibi ama.
bu kırmızılıklar ne zaman gecer acaba gecsin sonra başlıyım eklere dedim ama hala aynı

banu_fth

cnm bizde mersindeydik bir ay kadar önce .. yandık piştik .. çook dikkat ettiğim halde benim kızdada oldu o pişik gibi isilik gibi kırmızı minnak minnak sivilce gibi şelerden ..
ama geçti bende önce alerji sandım .. ama sıcaktan oldu heralde çünkü aşağı yukarı aynı besliyorum .. geçti şükür ama çok geç geçiyor onlar ..

alerji olsa hemen geçer 3-4 gün içinde .. bunlar kalıyo isilik sanırım .. sıcaktan oldu ..

bol bol ılık suyla yıka iyice kurula kızını ...

baktın baya oldu ve hala geçmedi o zaman alerji testi yaptır .. yazık çocuğu yorma .. alerji testi kolay bişe değl  :sad1: diye duymuştum .

laracroftt

valla meyve sebze alerjı yapmaz benım bıldıgım. Domates yapar, cılek yapar,yumurtanın beyazı yapar. Onları vermıyosan sorun olmaz. Yumurtayı bır haftadır kestım dıyosun mama verıyo musun? Inek sutu varmıs mamaların ıcınde. Hatta alerjısı olaan bebeklerın maması ayrıdır. Bugune kadar bısey olmadıysa sanmam sut yapsın. ben yumurtayı kestıgımın 2 gun sonra kızarıklık falan kalmadı. ıcın rahat degılse alerjı testı yaptır kandan bakılıyordu sanırım.

minis33

alerji için damla verdi dr bir hafta sürdü kızarıklık şuan bişeyi kalmadı b bende tekrar başladım meyveye

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Arkadaslar icinizde hic cocugu kesin süt alerjisi olan yokmu. Benim oglumun var. Gecermi gecmezmi cok merak ediyorum yada neler yedirmeliyim bilmiyorum. Emziriyorum ben suan sütle ilgili hicbirsey yemiyorum neolur cevap yazin kizlar bekliyorum

almila__

Alıntı yapılan: Anne_olmak - 10 Aralık , 2012, 11:42:55
Arkadaslar icinizde hic cocugu kesin süt alerjisi olan yokmu. Benim oglumun var. Gecermi gecmezmi cok merak ediyorum yada neler yedirmeliyim bilmiyorum. Emziriyorum ben suan sütle ilgili hicbirsey yemiyorum neolur cevap yazin kizlar bekliyorum
olabılır tabıkı de benım arkadasım cocuguun vardı mesele keçi sutu kullanıyordu herşeyde

muhribe

benim oğlumun da inek sütüne alerjisi var
ilk 13 aylıkken falan denedim süt içirmeyi, severek içti ama ertesi gün yüzü ve bacakları kızardı. önce anlamadım neden olduğunu sonra anlaşıldı alerji olduğu.
ama enteresan şekilde, inek sütüyle yapılan yoğurt,muhallebi vs gibi şeyler dokunmuyor
doktor 2 yaşından sonra tekrar denicez inek sütü içirmeyi dedi,zaten şu an beni emiyor hala (15 aylık) her gün de 1 kase yoğurt, 2 kase muhallebi yiyor, süt ihtiyacını ziyadesiyle karşılıyor bunlar
keçi sütü ben aldım ama kokusundan tiksindi içemedi
haklı da aslında çok fena kokuyor  :igrenc:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Peki hic cocugunuzda olup da gecen yokmu?
Bende sadece emziriyorum ne süt iciyorum be yogurt yiyorum ne peynir, pasta cikolata yani hicbirsey yiyemiyorum kahvaltida yumurta recel bal yiyebiliyorum öglen de yemek yapiyorum tereyagsiz sütsüz yogurtsuz cok zor ya. Bebegim 1 yasina girdi ve hala sadece beni emiyor yemek verine yemiyor yani kasik mamasi istemiyor eline meyve sebze verirsem kendisi yiyor. Doktor 2 yasina girince inek sütünü deneriz dedi Allah im 1 sene daha bu sekilde idare etmem lazim. Insallah en kisa zamanda gecer  :crybaby2:

Balböceği

Allah yardım etsin, inşallah geçer  :amin:

AnneSiniN 1⃣TaNeSi

Inşallah canim ya, benim bebegimde diger cocuklar gibi düsünmeden istedigini yesin, sütünü icsin, yogurdunu yesin  :y25: