BEBEKLERİMİZİN GÜNLÜK BESLENME TABLOSU......

Başlatan SABIRTAŞI, 13 Ağustos , 2012, 12:54:56

« önceki - sonraki »

SABIRTAŞI

ARKADAŞLAR BEN KIZIMIN GÜNLÜK BESLENME TABLOSUNU YAZAYIM HATALARIM VARSA DÜZELTİN NE OLUR......
SABAH 7 YADA 8 DE UYANINCA 150 CC DEVAM SÜTÜ.....
SONRA SAAT 10. 11 ARASI BEBE BİSKÜVİSİ TEREYAĞI...REÇEL...YARI YARIYA SÜT SU KARIŞIMI....YANINDA PEYNİR...VE HAŞLANMIŞ YUMURTANIN SARISI YUMURTA GÜN AŞIRI....
SONRA SAAT 14 TE YİNE 150 CC DEVAM SÜTÜ....
SAAT 16 . 17 ARASI ÇORBA İÇİNDE EKMEK İÇİ İLE.....
AKŞAM SAAT 8 İLE 9 ARASI TAHILLI MAMA....
YATARKEN 10.30 YADA 11 GİBİ 150CC DEVAM SÜTÜ....
GECE İKİ KEZ UYANDIĞINDADA ANNE SÜTÜ.....
GÜNDÜZLERİ ARALARDA DA YOĞURT VE MEYVA SUYU YADA PÜRESİ....
NEDEN KİLO ALMIYOR ACABA YANLIŞMI BESLİYORUM.....

muhribe

ilkay'ın sayfasına da yazdım canım, gündüz uykuları nasıl bebeğinin?

gündüz uyumayan bebeğin kilo alımı yavaş olur der doktorlar

Dilara Ebrar

neeeeey 150 cc hemde günde 3 kezmi  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo gündüzleri verme derim canım

ben sabah kalktığında 7:00   -  8:00 arası kahvaltı mamasının içine lor+yumurta+pekmez
                                   10:00 -  11:00 kavanoz meyve püresinin içine kuru kayısı,üzüm +ceviz
                                   13:00 - 14:00  sebze çorbası (kesinlikle ekmek içi yok )
                                   16:00 - 17:00  yoğurt
                                    akşam yemeğinde bizimle bişiler takılıyor
                                   21:00 - 22:00 hazır kaşık maması (en fazla 4 ölçek )
                                   gece saat 04:00 gibide 120 cc mama

aralarda eline salatalık
                       havuç
                       balık kreker
                       hipp gofret
                       çubuk kreker
                       taze meyve veriyorum
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 13 Ağustos , 2012, 13:02:21
ilkay'ın sayfasına da yazdım canım, gündüz uykuları nasıl bebeğinin?

gündüz uyumayan bebeğin kilo alımı yavaş olur der doktorlar

evet canım bencede .hücre bölünmesi uykuda gerçekleşiyor zaten.benim oğlum ortalama gündüz 4 aat uyur.gecede 10 gibi uyur sabah 7 de kalkar  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

doruk38

off kızlar ben de bebeğimin beslenmesi konusunda sıkıntı çekiyorum. bu gün 15 günlük olduk. bebeğim enne sütü seviyo. sütüm yetmiyo. mama veriyorum. mamayıda sevmiyo. ne yapıcam bilmiyorum. bir emmeye başlıyo tam 2 saat sürüyo emmesi. geceleri sıkıntılı oluyo. birde 2 gündür gaz ve kaka yapamama sorunu yaşıyoruz.  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: ağlıycam artık. onun bağırmasına ağlamasına dayanamıyorum  :y25: :y25: :y25: :y25:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: doruk38 - 13 Ağustos , 2012, 13:04:34
off kızlar ben de bebeğimin beslenmesi konusunda sıkıntı çekiyorum. bu gün 15 günlük olduk. bebeğim enne sütü seviyo. sütüm yetmiyo. mama veriyorum. mamayıda sevmiyo. ne yapıcam bilmiyorum. bir emmeye başlıyo tam 2 saat sürüyo emmesi. geceleri sıkıntılı oluyo. birde 2 gündür gaz ve kaka yapamama sorunu yaşıyoruz.  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: ağlıycam artık. onun bağırmasına ağlamasına dayanamıyorum  :y25: :y25: :y25: :y25:
anne sütünü seviyorsa mutlaka ama mutlaka süt arttırıcı şeyler yapman gerek canım.humana stil tea al.çok işe yarar.su çok iç.bebeğin daha minicik.ilk 3-4 ay sütünde bi sıkıntı olmaması gerek.mama verme.sütünü bırakır gider.olsun 2 olsun 3 saat olsun yeterki emsin.

SABIRTAŞI

CANIM AMA GÜNLÜK ANNE SÜTÜ İLE BİRLİKTE BU AYLARDA 600 CC SÜT ALMALARI. GEREKMİYORMU.......
BİZİMKİDE YER AKŞAMLARI BİZİMLE YEMEKTEN SALATADAN......
AHHH BEN BİZİM KIZIN ELİNE VEREMİYORUM ÖYLE ŞEYLER HEMEN KOCAMAN KOPARIP BOĞAZINA DURDURUYOR.....
KİBAR KİBAR YEMİYOR YAMYAM....

SABIRTAŞI

KIZIMIN UYKUSU ÇOK İYİ MAAŞALLAH HELE GECE DAHA GÜZEL UYUYOR GÜNDÜZLERİ DE 3 DEFA FELAN UYUR....UYKUDA SORUNUMUZ YOK CANIM YEMEKLERİ MAMALARIDA TIKIYORUM ÇOCUĞA RESMEN AMA ALMIYOR Bİ TÜRLÜ KİLO.....

muhribe

sabırtaşı (ismini bilmiyorum kusura bakma  :sad1:)

kızın kaç aylıktı canım?

ben Yiğit'e 8 aylıktan sonra doktor tavsiyesiyle kendi yemeklerimizden yedirmeye başlattım

ne pişiriyorsam az yağlı az tuzlu ve az salçalı yapıyordum

püre haline getirip yoğurtla karıştırıp veriyordum

her şeyin tadına alıştı şimdi hiç yemek seçmiyor maşallah  :nazar:

doruk38

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 13 Ağustos , 2012, 13:06:42
anne sütünü seviyorsa mutlaka ama mutlaka süt arttırıcı şeyler yapman gerek canım.humana stil tea al.çok işe yarar.su çok iç.bebeğin daha minicik.ilk 3-4 ay sütünde bi sıkıntı olmaması gerek.mama verme.sütünü bırakır gider.olsun 2 olsun 3 saat olsun yeterki emsin.

humana içiyorum canım. oğumdan sonra dr yazmış bende aldım. bakalım işe yarıyacak mı  :dontknow:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: SABIRTAŞI - 13 Ağustos , 2012, 13:07:26
CANIM AMA GÜNLÜK ANNE SÜTÜ İLE BİRLİKTE BU AYLARDA 600 CC SÜT ALMALARI. GEREKMİYORMU.......
AHHH BEN BİZİM KIZIN ELİNE VEREMİYORUM ÖYLE ŞEYLER HEMEN KOCAMAN KOPARIP BOĞAZINA DURDURUYOR.....

benimkide öle merak etme .9 tane dişle öle ısırıyorki hemen boğazına.takılıyor falan elimi sokarsam alıyorum sokamazsan suyla kaktırıyoruz  :k06: :k06:

bazı doktorlarda yok öle bi kriter günlük 500 ml yanlış diyorlar  :dontknow: :dontknow: ben 350-400 ml gece yatarken ve gece uyku arasında veriyorum.ama gündüz onunda kolayına geliyor cok cok içiyor.hemde iştahını tıkıyor.bende bu yüzden vermiyorum.bu arada midesi büyükmüş maşallah senin bebenin.benimki bu güne kadar hiç 150 ml içmedi.en çok 120 ml  :k06: :k06:

SABIRTAŞI

13 Ağustos , 2012, 13:15:08 #11 Son düzenlenme: 13 Ağustos , 2012, 13:19:21 SABIRTAŞI
Alıntı yapılan: doruk38 - 13 Ağustos , 2012, 13:11:10
Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 13 Ağustos , 2012, 13:06:42

humana içiyorum canım. oğumdan sonra dr yazmış bende aldım. bakalım işe yarıyacak mı  :dontknow:
CANIM BOL SU İÇ AMA FAYDALI GIDALARIDA EKSİK ETME.... ŞEHRİYE ÇORBASI VE TATLILARDA SÜT YAPIYOR  VE BEN GECE YATMADAN MUHAKKAK BİRŞEYLER YERDİM GAYET GÜZEL OLURDU SÜTÜM.....

SABIRTAŞI

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 13 Ağustos , 2012, 13:13:27
Alıntı yapılan: SABIRTAŞI - 13 Ağustos , 2012, 13:07:26

benimkide öle merak etme .9 tane dişle öle ısırıyorki hemen boğazına.takılıyor falan elimi sokarsam alıyorum sokamazsan suyla kaktırıyoruz  :k06: :k06:

bazı doktorlarda yok öle bi kriter günlük 500 ml yanlış diyorlar  :dontknow: :dontknow: ben 350-400 ml gece yatarken ve gece uyku arasında veriyorum.ama gündüz onunda kolayına geliyor cok cok içiyor.hemde iştahını tıkıyor.bende bu yüzden vermiyorum.bu arada midesi büyükmüş maşallah senin bebenin.benimki bu güne kadar hiç 150 ml içmedi.en çok 120 ml  :k06: :k06:
CANIM BİZİMKİDE ŞU SON 4 YADA 5 GÜNE KADAR 120 İÇİYORDU AMA AĞLIYORDU BİTİNCE BENDE 150 YE ÇIKARTTIM İÇİYOR MAAŞALLAH.... AMA SÜTÜM BOL OLDUĞU GÜNLER AZ VERİYORUM GÜNDE 2 KEZ FELAN MAMA İÇİYOR.... BİRGÜN ÇOK OLUYOR SÜTÜM GERK BİLE KALMIYOR MAMAYA BAZENDE HİÇ OLMUYOR MECBUREN İÇİYOR.....

SABIRTAŞI

KAFAM KIZIMIN KİLOSUNA NE KADAR TAKIKSA ARTIK ARKADAŞA SÜT YAPAR DİYECEĞİME KİLO ALDIRIR DEMİŞİM :laughing7: :laughing7: :laughing7: AMA NEYSE DÜZELTTTİK.... E HOŞ DEDİKLERİMDE SAHİDEN KİLO ALDIRIR AMA SÜTÜDE BOLLAŞTIRIR İNŞALLAH......

rastlantisal

13 Ağustos , 2012, 13:30:01 #14 Son düzenlenme: 13 Ağustos , 2012, 13:35:30 rastlantisal
Merhabalar.
11 aylık oğlumun beslenme tablosu ana hatları ile şöyle:
Kahvaltı:
Yumurta sarısı, peynir, zeytin, pekmez, süt ve mümkünse sebze püreleri.
Öğle arası yemeği:
Genelde 240mg cicibebeli süt.
Öğle yemeği:
Sütlü pirinç mamaları, tahıllı pirinç mamaları vs vs
İkindi yemeği:
Genelde ev yapımı yoğurt yada meyveli yoğurt.
Akşam Yemeği:
Biz ne yerse itiraz etmeksizin hatta bayıla bayıla yiyor.
Yatmadan önce:
240mg yoğurtlu meysim meyveleri püresi.
Gece yemeği:
240mg SMA mama.

Ara yemeklerde eğer itiraz etmezse kemik sulu tarhana, ezogelin vs çorbalarını tercih ediyoruz.

Sonuç: http://hizliresimyukle.com/showpic-300439/sam_0796.jpg

Adanmışlığın mutluluğu...