bebeğin gelişiminin geriden gelmesi? ne yapabilirim?

Başlatan nescafe, 08 Ağustos , 2012, 11:19:36

« önceki - sonraki »

nescafe

arkadaşlar mehaba bugün doktora gittik son addet tarihine göre bebeğim 11+6 olması gerekirken 11+1 gözüküyor. geç döllenme olmuştu ama normalde haftasını yakalamsı lazım dedi doktor. ben de kendime öyle çok dikkat edemiyorum biri şunu ye deyip getrmezse önüme yemek aklıma bile gelmiyor. ne yapmalıyım bu sorun olur mu bi akıl verin bana.

suzannn

fark fazla yok bence kapatır arayı ama beslenmene düzen göstermelisin

melek100lü

canım bol su iç taze meyve ye günlük yumurta  kaşar peyniri ye süt iç

ayran yada yoğurt    et balık mutlaka

_nilgun_

Alıntı yapılan: nescafe - 08 Ağustos , 2012, 11:19:36
arkadaşlar mehaba bugün doktora gittik son addet tarihine göre bebeğim 11+6 olması gerekirken 11+1 gözüküyor. geç döllenme olmuştu ama normalde haftasını yakalamsı lazım dedi doktor. ben de kendime öyle çok dikkat edemiyorum biri şunu ye deyip getrmezse önüme yemek aklıma bile gelmiyor. ne yapmalıyım bu sorun olur mu bi akıl verin bana.

Canım benim bebeğimin gelişimi de 1 hafta önden gidiyor. Doktoruma bu farklılığın sebebini sorduğumda tamamen döllenmeyle alakalı olduğunu söyledi. Biz hafta hesabı yaparken son adet tarihini baz alıyoruz, ama döllenme tarihini tam olarak bilemiyoruz, mesela senin döllenmen 1 hafta erken olmuş dedi.
Bir haftalık farklar hiç bir sıkıntı yaratmaz dedi.

serserim

canım 5 gün önemli bir gün değilki zaten dr lar 1 hafta ileri geri normal karşılıyor rahat ol  ama yemene kesinlikle dikkat et vitamin ilacını iç canım :opucuk:

Dilara Ebrar

bu kadar takılma bence.fark çok az.doktorun ölçüm hassasiyetiylede ilgili bunlar.sonuçta boyuna yada karnını ölçüyor.seninki daha çok minik tam ölçüm almasıda zor bence.5-6 hafta sonra öne geçmeye başlıyacak bak gör
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

HASRET!M S@N@

cnm bnm ikizlerimin arasındada iki hafta fark vardı doktorum sorun olmayacagını söyledi yanyana gidiyorlardı en fazla 3 gün oynuyordu dikkat etmedim beslenmeme o ara sorunlarımdan yiyemedim arayı acmıslar 17 sinde kontrolüm var inş fark kapanmıstır

nescafe

çok teşekkür ederim arkadaşlar.canancım inşallah rakın kapanmıştır. ben kan sulandırıcı iğne kullanıyordum ya o yüzden bir sürü yasağım var yemek listemde. balık, kuruyemişlerin tamamı, kaşar, bulgur, sarımsak, çikolata, süt ve yoğurdun fazlası bi sürü şey yasak ve bu kontrolde de kaldırmadı bu yasakları öyle olunca ne yiyceemi de şaşırıyorum ve korkuyorum. vitamini de bu gidişte verdi daha önce folik asitle devam ediyorduk.meleklerimz allaha emanet napalım bekliycez bi sonraki kontrolü. haftaya da ikili testimiz var alllah yardımcımız olsun.

_inci_tanem_

Alıntı yapılan: nescafe - 08 Ağustos , 2012, 13:32:51
çok teşekkür ederim arkadaşlar.canancım inşallah rakın kapanmıştır. ben kan sulandırıcı iğne kullanıyordum ya o yüzden bir sürü yasağım var yemek listemde. balık, kuruyemişlerin tamamı, kaşar, bulgur, sarımsak, çikolata, süt ve yoğurdun fazlası bi sürü şey yasak ve bu kontrolde de kaldırmadı bu yasakları öyle olunca ne yiyceemi de şaşırıyorum ve korkuyorum. vitamini de bu gidişte verdi daha önce folik asitle devam ediyorduk.meleklerimz allaha emanet napalım bekliycez bi sonraki kontrolü. haftaya da ikili testimiz var alllah yardımcımız olsun.
Burda ben dahil birsürü arkadaş kan sulandırıcı iğne kullanıyo canım ama hiçbirimizin yiyecek yasağı yok dr.sordum hiçbirşey demedi  :dontknow: :dontknow: senin kesinlikle kan sulandırıcıylamı alakalı benim iğnem 0,6 hemde :icon_scratch:

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

_nilgun_

Kızlar kan sulandırıcıyı neden kullanıyorsunuz? Tansiyonla falan mı ilgili?

mavişim80

BENMDE BEBĞİM 5 GUN GERİDEN GELİYOR
DÖLLENMEDEN DEDİ DOKTORUMUZ AMA SORUN DEĞİL BİR HAFTA SONRA DOĞUM YAPARSIN DEDİ SIKINTI GÖRMEDİ

_inci_tanem_

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

elfo

selam arkadaşlar. dün doktora gittim en baştan beri bebeğim 1 hafta geriden geliyordu. geç döllenme diyor doktorum. 2 hafta önce memleketteyken gittiğimde 5 gün geriden geliyordu. dün 8 gün geriden geldiğini söyledi. doktorum normal bi durum sıkıntıya gerek yok dese de ben gitgide fark açılacak mı diye korkmaya başladım  :y25: ensesi de biraz inceymiş doktor bu durumu çok beğenmedi ama genetik yapıyla alakalı değil tam tersi kalın olsa genetik yapıyla alakalı dedi. bu gelişimiyle alakalı bi sonraki kontrolünde tekrar bakarız dedi. şu tarihte illa gel bile demedi. bana bıraktı. acil bu durum olsa şu zamanda gel derdi. yine de içim çok rahat değil.
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

_inci_tanem_

canım konuyla ilgili pek bilgim yok ama dr.güveniyosan çok sorun değil demekki  :dontknow:

ama için rahat değilse bir dr.daha git derim için rahatlar en azından  :icon_thumright:

birde sol tarafına yat bebek öyle daha iyi beslenirmiş ve bol su tüket  :opucuk: :opucuk:

Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına

elfo

2 hafta önce memleketteki doktorum da geriden gelmesi çok normal dedi. geç döllenir, geç yumurtlarsın onlarla alakalı durumlar dedi. 2 doktor da böyle deyince herhalde normaldir diyorum ama insan illaki kafaya takıyor. midem bulandığı için eskisi kadar bol su içemiyorum. kendimi zorlamam şart sanırım  :-\ yine günde 4-5 bardak içmeye çalışıyorum herhalde 8-10 bardak olmalı. dün balık yağı kapsülü verdi doktorum inş. bolca faydasını görürüm  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.