28 Nisan , 2024, 21:20:13

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hıpp bebek bıskuvısı kullanan var mı?

Başlatan laracroftt, 03 Ağustos , 2012, 19:45:20

« önceki - sonraki »

laracroftt

anlamadım cananım dur bakem,on dakka hasladın tutmadı, dakka tutmadıgın zaman mı tuttu ???  Ben sanırım 15dak. Hasladım bugun. Sımdılık bısey cıkmadı bı yerınde.   :muzz:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 23 Eylül , 2012, 17:15:09
anlamadım cananım dur bakem,on dakka hasladın tutmadı, dakka tutmadıgın zaman mı tuttu ???  Ben sanırım 15dak. Hasladım bugun. Sımdılık bısey cıkmadı bı yerınde.   :muzz:
yok canım ben hiç dakika falan tutmadım 15 dakika çok değil mi  :dontknow: :dontknow:
benim tuttu dediğimde beyazı hafif suluydu sarısıda tam pişmek üzereymiş böyle kaskatı değildi sarısı sanırım öyle olmalıymış çocukların kahvaltısındada

aman aman iyi çıkmasın yesin kuzucuk yumurtayıda yarasın  :hungry: :hungry: :hungry:

laracroftt

ıyı pısmıs olsun demıstı doktor ama ??? Aman ne bıleyım yaa kafam karıstı, bı dahakıne bı 8-10dak falan haslarım ozaman

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 23 Eylül , 2012, 14:29:30
Alıntı yapılan: laracroftt - 23 Eylül , 2012, 09:16:22
valla hanımlar bana oyle dendı. Cokmus bı butun sarı. Cok uzun zamandır vermıyorum alerjısı var dıye.ben bugun ceyrek verıcem denıycem tekrar. Bısey olmazza yasına kadar yarım sarıdan fazla vermeyecegım. Onuda 2_3 gunde bır verırım peynır eklemeden. Bakalım artık duruma gore. Sız tamamen katı olsun dıye kac dakıka pısırıyorsunuz? Cok pısırmek te ıyı degılmıs. Ne kadar pısırsem kı  ???
bende 3 günde 1 veriyorum gülçin ondan azaltmayayım dedim nasılsa dokunmuyor o yunurtanın dakikasını bende tutturamıyorum duymuştum çok pişmiş olmayacakmış bir geçn öyle sarısı çok pişmemiş tutturdum ondada dakika tutmadım

valla kızlar bana da dr. 8.aydan sonra bi bütün sarı ver dedi, ben de her gün değil gün aşırı veriyorum,
biraz soruşturdum 7. aydan sonra bütün verilebilirmiş artık  :dontknow:
neyse ama dediğiniz gibi iyi pişmesi lazımmış, ben de max. 10 dk falan kaynatıyorum, katılaşmış oluyor benimki...
ben arada bi bıldırcın yumurtası da veriyorum kızlar, çok faydalıymış  :k06: :k06:
dr.a da sormuştum verebilrisin demişti...

laracroftt

valla ben 2dır basladım tekrar ceyrek vermeye araya 3gun koyuyorum peynırsız kahvaltılı. Bı kere kabardı ya vucudu, korkuyorum dokunur dıye. bı kac ay ceyrege devam  :k06:  baktım bısey olmuyor yasına kadar tama cıkarırım bende.

xxcansuxx

bende tamma devm ediyorum gerçi kahvaltısını tam bitirmiyor zaten yine yarısını yiyor yumurtanın  :k06: :k06:

dün 9 dk kaynattım sarısı tam pişmişti  :icon_thumright:
demekki 10 dk fazla pişirmeye gerek yok demette max 10 dk pişiriyormuş yarın 8 dk bakım pişmiş olcak mı  :k06:
bıldırcın yumurtası kaç dk pişiyor tadı nasıl ki ben hiç yemedim yedirmedim de  :dontknow: :dontknow: deneyim bari daha mı faydalı ki  :icon_scratch: :icon_scratch:

laracroftt

benım babam yerdı bıldırcın yumurtasını ama pısırmeden cıg yutardı  :igrenc:  nıye yapardı bılmıyorum ???  Bende duydum faydalı oldugunu. Ama yınede verır mıyım bılmem tavugunkını yıyebılsın de, bıldırcın yemesede olur :k06:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 26 Eylül , 2012, 19:22:15
benım babam yerdı bıldırcın yumurtasını ama pısırmeden cıg yutardı  :igrenc:  nıye yapardı bılmıyorum ???  Bende duydum faydalı oldugunu. Ama yınede verır mıyım bılmem tavugunkını yıyebılsın de, bıldırcın yemesede olur :k06:
benim annemde bir zamanlar çiğ içmişti bilmem kaç gün bronşite mi aslıma mı ne faydalıymış diye  :dontknow: :dontknow:
bir arkadaşda 4-5 yaşında 2 çocuğu vardı ağızlarına çiğ kırardı bebeler kuş gibi ağızlarını açıp kırmasını beklerdi annesinin çok ilgincime gitmişti  :igrenc: :igrenc:
sende haklısın ama dokunmadıysa korkma artık  :opucuk:

laracroftt

yok yok olmadı bısey.ceyrek verıyorum 3gunde bır artık  :D

<<<betty>>>

kızlar bıldırcın yumurtası diğer yumurtalara göre daha fazla protein içeriyor, haftada 4 kez yumurta veriyorsam 1 tanesi normal yumurta oluyor... gerçi enerji patlaması yaşıyor bizim ki, duvarlara tırmanıp duvarda yan yan gitmeye başladı, azıcık azaltsam mı bilemedim  :k06: :k06: :k06:

bakın canım biraz baktım netten bıldırcın yumurtasının faydalarını:

Tavuk yumurtasına nazaran 5 kat daha fazla fosfor, 8 kat demir, 9 kat protein içeren bıldırcın yumurtasının süt ve balla karıştırıldığında astım, öksürük ve alerjiye çok iyi geldiği bildirildi.

laracroftt

nasıl pısırıyosun pekı demetcım? Normal tavuk yumurtası gıbı haslıyor musun? Onunda mı sadece sarısını verıyosun? Nasıl oluyor? Mınnacık zaten o yumurta :k06:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: laracroftt - 27 Eylül , 2012, 13:57:08
nasıl pısırıyosun pekı demetcım? Normal tavuk yumurtası gıbı haslıyor musun? Onunda mı sadece sarısını verıyosun? Nasıl oluyor? Mınnacık zaten o yumurta :k06:

:k06: :k06:
aynen canım minnacık bişey  :k06:
aynı tavuk yumurtası gibi, bugün pişirirken önce cezveyi koydum ocağa, suyu ısıttım biraz ( 1 dk falan ) sonra attım yumurtayı, 6-7 dk daha pişirdim, iyice pişmişti... evet canım sarısını veriyorum sadece...

laracroftt

hımm anladım. Bugun baktım bıraz netten enerjı tavan yapıyomus yıyınce,eger verırsem evı turlar,tepeme tırmanır duvarda falan gezer bu kız :ehi:  cunku zaten acayıp enerjık ve hareketlı bı kız :ehi:  yalnız ben halsız kalıyorum onun enerjısıne ve eve yetısemedıgım ıcın... Ben yıyım bundan en ıyısı :ehi: :ehi: :k06:

<<<betty>>>

valla canım aynen dediklerin oluyor bizde  :ehi: hiç durmuyor yerinde, bütün evi dolaşıyor, kapı duvar demeden  :ehi:
keramet yumurta demekki  :ehi: :ehi:
ben ona haşlarken bi tane de kendime yapıyorum, hüpletiveriyorum  :hungry:
aslında sevmem yumurta ama dediğin gibi kızın peşinde koşmaktan ve ev işlerinden akşama dermanım kalmıyor,
iyi beslenip güç toplamak lazım  :k06:

laracroftt

ıse yarıyor mu pekı? Sende de bomba etkısı yarattıysa hemen gıdıp alıyom sımdı :ehi:  :ehi:  :ehi: