27 Nisan , 2024, 21:31:42

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hıpp bebek bıskuvısı kullanan var mı?

Başlatan laracroftt, 03 Ağustos , 2012, 19:45:20

« önceki - sonraki »

laracroftt

yok yok emınım bıskuvı benımkı :ehi:  ama sert genede sutle zor ezıyorum :D

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: laracroftt - 08 Ağustos , 2012, 13:24:47
yok yok emınım bıskuvı benımkı :ehi:  ama sert genede sutle zor ezıyorum :D

peki ben nerden bulcam bu bisküviyi yaaaa.heryerde bulunmuyor galiba.kipa ya gittim yok bunun gibi büyük marketlere gittim yok.jokere gittim herşeyi var hatta gofretini ordan aldım ama ordada yok ki bisküvi diye bunu veriyorum diyor adam yaaa  :ehi:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

laracroftt

valla ben kıpadan almıstım bızım burdakı. Sılıvrıde oturuyorum. Ama cok sert senın oglusun benım kızdan buyuk galıba elıne verırsen kemırır dısını kasır. Etı cıcı bebe tatlı ulkerınkı daha az sekerlıymıs onu aldım.acmadım daha ama hıpp bıtmek uzere bıtsın oyle verıcem. Ezemıyorum sutle oyle bıskuvı mı olur yaa organık falan ama herhalde dıs kasımak ıcın falan o seklıde tam bebeklerın tutmasına yonelık zaten.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: laracroftt - 10 Ağustos , 2012, 09:56:45
valla ben kıpadan almıstım bızım burdakı. Sılıvrıde oturuyorum. Ama cok sert senın oglusun benım kızdan buyuk galıba elıne verırsen kemırır dısını kasır. Etı cıcı bebe tatlı ulkerınkı daha az sekerlıymıs onu aldım.acmadım daha ama hıpp bıtmek uzere bıtsın oyle verıcem. Ezemıyorum sutle oyle bıskuvı mı olur yaa organık falan ama herhalde dıs kasımak ıcın falan o seklıde tam bebeklerın tutmasına yonelık zaten.

bende ülkerinkini alayım o zaman hiç hipp falan düşünmeyim.gerçi bisküvilik bişi hazırlamıyorum ama ne bilim özendim artık.muhallebiler alıyorum,gece tahılları,elmalı muzlu çeşit çeşit ,kahvaltılıklar bilmemneler ama yok ya yemiyor sıpa.bakıcısı hep yedi diyor ama ne bilim ben zorlanıyorum demek :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

laracroftt

ben zaten sadece sabah kahvaltısına kullanıyorum bıskuvıyı.
asyanın yedıklerı;
Kahvaltıda 2 olcek mama, bı cay kasıgı pekmez, tuzu alınmıs
peynır,hıpp bebe bıskuvısı, bıraz  muz bezen kayısı puresı
koyuyorum. daha once yumurtada
verıyodum. Kabardı vucudu. Vermedım bı daha.sebze corbası yapıyorum.
Ispanak,engınar,semızotu,kabak,bezelye,yesıl fasulye hepsınden yapıyorum. Mercımekte
koymaya basladım arada proteın olsun
dıye.Yogurdu kendım mayalıyorum.
meyvelerden Seftalı,kayısı,armut,elma yıyor. Mılupanın
muhallebısını aldım aksamları ondan
yıyor.mama kullanımımız bayagı azaldı.
Gece yıyor sadece.Bı dahakı aya
tarhana ve kahvaltısına cevız koymayada
baslıycam.ama kasık mamalarını benımkıde yemıyor.

asya81

hipp sevmedi kızım doktor tam bugday ekmek içi koy daha besleyici dedi gerçi 8 tahıllı hazır kahvaltılar var onların içine eklemeye gerek yok

laracroftt

ben sımdı etının bebek ekmegını aldım. Rondodan gecırıp kavanoza koydum.  8 tahıllı mama bı kasık, bı kasık bebek ekmegı ekleyınce tam kıvamında oluyor. Bebe bıskuvısını yogurduna ve meyvesıne eklıyorum bazen. tam bugday ekmegıde koyuyorum ama tam erımedıgı ıcın oguruyor zor yıyor

<<<betty>>>

ben de kızım kahvaltıya başladığından beri yani 6.ayından bu yana hipp kullanıyorum, dr.umuz bunu önermişti,
diğerleri çok şekerli, ben hipp i kullanmanı öneririm demişti, ben de buna alıştım hep bunu kullanıyoruz.
cicibebeyi denedim bi kez, hiç beğenmedi, sanırım çok şekerli geldi...

xxcansuxx

bende ülkerin bebe bisküvisini kullanıyorum hipp hiç denemedim etinin kızartılmış bebe ekmeğindende kullanıyorum az da olsa çorbalarına koyuyorum kıvamını tutturamadığım zamanlar falan  :k06: :k06:

demet sen kahvaltısa kaç bebe bisküvisi koyuyorsun artık  :icon_scratch: :icon_scratch:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Eylül , 2012, 23:40:54
bende ülkerin bebe bisküvisini kullanıyorum hipp hiç denemedim etinin kızartılmış bebe ekmeğindende kullanıyorum az da olsa çorbalarına koyuyorum kıvamını tutturamadığım zamanlar falan  :k06: :k06:

demet sen kahvaltısa kaç bebe bisküvisi koyuyorsun artık  :icon_scratch: :icon_scratch:

valla canım 1 taneyle başladım, şuan 2 tane koyuyorum ama içeriği arttı artık kahvaltının,
yumurta sarısını tam koyuyorum mesela, dövülmüş ceviz de koyuyorum, öyle olunca baya artıyor...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 22 Eylül , 2012, 23:47:15

valla canım 1 taneyle başladım, şuan 2 tane koyuyorum ama içeriği arttı artık kahvaltının,
yumurta sarısını tam koyuyorum mesela, dövülmüş ceviz de koyuyorum, öyle olunca baya artıyor...
ben ceviz koymadım hiç bir deneyim ama ben 4-5 tane cici bebe eziyorum 50-75 cc ye çok sulu olmuyor mu senin 2 tane yetiyor mu bende tam sarı koyuyordum çokmuş gülçine öyle demişler 1 yaşında tam sarı verilmeliymiş azaltayım diyordum bende

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Eylül , 2012, 23:57:28

ben ceviz koymadım hiç bir deneyim ama ben 4-5 tane cici bebe eziyorum 50-75 cc ye çok sulu olmuyor mu senin 2 tane yetiyor mu bende tam sarı koyuyordum çokmuş gülçine öyle demişler 1 yaşında tam sarı verilmeliymiş azaltayım diyordum bende

canım hipp in 2 bisküvisi 40-50 cc ye iyi geliyor, biraz sulu oluyor çok katı değil...
geçen hafta dr.a sordum, gün aşırı tam ver dedi..
hatta isilikleri var yumurta alerjide yapıyor olabilir mi azaltayım mı dedim, hayır dedi...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 23 Eylül , 2012, 00:01:54
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Eylül , 2012, 23:57:28

canım hipp in 2 bisküvisi 40-50 cc ye iyi geliyor, biraz sulu oluyor çok katı değil...
geçen hafta dr.a sordum, gün aşırı tam ver dedi..
hatta isilikleri var yumurta alerjide yapıyor olabilir mi azaltayım mı dedim, hayır dedi...
zararı olmuyor bizdede azaltmayayım o zamn zaten şimdiki yumurtalar 1 loklmalık  :k06: :k06:
hipp in hiç bebe biskuvisini görmedim ya benım kı 4 tane falan çok değilse devam edeyim ben yoğurduna meyvesine falan koymuyorum sadece kahvaltıda

laracroftt

valla hanımlar bana oyle dendı. Cokmus bı butun sarı. Cok uzun zamandır vermıyorum alerjısı var dıye.ben bugun ceyrek verıcem denıycem tekrar. Bısey olmazza yasına kadar yarım sarıdan fazla vermeyecegım. Onuda 2_3 gunde bır verırım peynır eklemeden. Bakalım artık duruma gore. Sız tamamen katı olsun dıye kac dakıka pısırıyorsunuz? Cok pısırmek te ıyı degılmıs. Ne kadar pısırsem kı  ???

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 23 Eylül , 2012, 09:16:22
valla hanımlar bana oyle dendı. Cokmus bı butun sarı. Cok uzun zamandır vermıyorum alerjısı var dıye.ben bugun ceyrek verıcem denıycem tekrar. Bısey olmazza yasına kadar yarım sarıdan fazla vermeyecegım. Onuda 2_3 gunde bır verırım peynır eklemeden. Bakalım artık duruma gore. Sız tamamen katı olsun dıye kac dakıka pısırıyorsunuz? Cok pısırmek te ıyı degılmıs. Ne kadar pısırsem kı  ???
bende 3 günde 1 veriyorum gülçin ondan azaltmayayım dedim nasılsa dokunmuyor o yunurtanın dakikasını bende tutturamıyorum duymuştum çok pişmiş olmayacakmış bir geçn öyle sarısı çok pişmemiş tutturdum ondada dakika tutmadım