12 Mayıs , 2024, 17:43:21

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

OĞLUM YEMEK YEMİYOR :(

Başlatan Pınar86, 02 Ağustos , 2012, 03:11:21

« önceki - sonraki »

Pınar86

MERHABA HANIMLAR

BEN DELİRMEK ÜZEREYİM  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

OĞLUM 2 YAŞINI BİTİRDİ DOĞDUĞUNDAN BERİ PEK İŞTAHLI BİR ÇOCUK OLMADI ZATEN DAHA ÖNCELERİ AZAR AZARDA OLSA YERDİ BU ARALAR ARTIK İYİCE YEMEZ OLDU NE MEYVE YİYOR NE YEMEK, SİNİR KRİZLERİ GEÇİYORUM KİLO VERİYOR SANKİ GÖZÜMÜN ÖNÜNDE BİR TEK KURU KAFASI KALDI BOYUDA VAR KEMİKLERİ SAYILIYOR, NE ZAMAN ELİMDE TEPSİ YEMEK GÖRSE HEMEN KAÇIYOR BENDE İNATLA ZORLA GETİRİP YEDİRMEYE ÇALIŞIYORUM SAKIN BANA KIZMAYIN AMA ARTIK DAYANACAK GÜCÜM TÜKENDİ BUGÜN Bİ KAÇ TANE ŞİDDETLİ VURDUM :( YİNEDE YEMEDİ İKİ LOKMA ONUDA GERİ ATTI, SONRA YERE YATTI ÖYLECE SESSİZ İÇİM EZİLDİ VİCDANIM SIZLADI HALA GÖZÜMÜN ÖNÜNDE O HALİ  :y25: DOKTOR DİYOR ETRAFIMDAKİ HERKES DİYOR BIRAK DÜŞME ÜSTÜNE İSTEMEZSE TEPSİYİ KALDIR NASILSA ACIKIR İŞTE SORUNDA BURDA COCUK HİÇ AÇLIK HİSSETMİYOR YEMİYOR SADECE SU SU BAŞKA BİŞEY YOK :( ONADA İÇİM ELVERMEDİ YİNE ZORLAMAYA BAŞLADIM NE OYUNLAR OYNADIYSAM NELER YAPTIYSAM YİNEDE YEMİYOR.ALERJİK ASTIM BRONŞİT OLDU GECEN KIŞ ŞİMDİ TAM DÖNEMİ GÜZEL BAKILMASI LAZIM Kİ ATLATMASI İÇİN YOKSA KALICI OLABİLİR BU YAZ MEVSİMİNDE HASTA OLDU GECENLERDE BÜTÜN GECE UYUMADI SALYA SÜMÜK OLDU. E YEMİYOR Kİ BÜNYE NASIL ATLATSIN MEYVE BİLE YEMİYOR VÜCUDU ÇOK ZAYIF :(

ŞİMDİ YİNE ZORLAMIYCAM ÜSTÜNE DÜŞMÜYCEM RAHAT BIRAKICAM DİYORUM AMA İÇİM ÖYLE DEMİYOR GÖNLÜM EL VERMİYOR DAYANAMIYORUM :( NE YAPICAM NASIL YOL İZLİYCEM BİLEMİYORUM EŞİME DİYORUM ODA BANA KIZIYOR BIRAK YEMESİN DİYOR :(

SİZİN BAŞINIZA BÖYLE BİŞEY GELDİMİ NELER YAPTINIZ BİLDİĞİNİZ BİTKİSEL KARIŞIM YADA NE BİLİM NE GİBİ ŞEYLER YAPTINIZ BEN NE YAPİM YOL GÖSTERİN DOKTORLAR ÇARE DEĞİL BİR SÜRÜ İŞTAH ŞRUBU ADI ALTINDA İLAÇ VERDİ BUNLAR İŞTAH AÇMAZ DEDİ SADECE GEREKLİ VİTAMİN DEDİ UZUN SÜRE KULLANIMIDA ZARARLI DEDİ BIRAKTIK :( DELİRİCEM :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

betüs26

selam canım nasılsın valla benim oğlumda 2 yaşını dolduralı 2 ay geçti seni hatırladım aynı zamanlarda doğum yapmıştık yaklaşık değil mi benimkide ilginç bir çocuk yemekle hiç arası yok iştahsız çorba harici bişey yemez oda zorla bilgisayarda sevdiği bir çizgi film izlerken  yoksa masa güzelce yiyelim yok bende çok üzülüyoru inan hala karışım kahvaltı yiyo milupa emek asla yemez meyvede öyle kaç kilo seninkiboyu kaç doktor bize normal kiloda diyo ama benimki allahtan aptamil junıor süt içiyo baya içiyobir paket bitiyo bazen ikinciye geçiyoruz 500 ml alması gerekiyo ya zaten 3 yaşa kadar bağışıklık sistemi için  şimdi vericem uykudada içiyoyani tek sen değilsin bu kadar takma illaki zayıf bir noktası vardır bul onu o şekilde yedir bugün bahçeye çıkardım ben orda yedirdim bazen oyun hamuru oynarken ağzına sokuveriyorum hep böyle öğün zamanları beni gerim gerim geriyo

laracroftt

ahhh ne zor cnm yaa ustune gıtme belkı sıcaklardan ıstahı yoktur yemıyodur. ısrar edersen ıyıce tıksınıp reddeder elınden geldıgınce sabırlı olmaya calıs. Sevıyosa tatlı seyler yap enerjı verır. Pudıng falan mesela sutte alır hem. meyvelı muhallebı yapabılırsın. Sebzelı Kofte yapabılırsın aksamları pılavla ne bıleyım ılla sebze yıycek dıye tutturma sevdıgı seylerın ıcıne koy gecıcek enınde sonunda harap etme kendını sanada yazık  :opucuk:

asya81

sıcaklardan çocuklar hiçbişi istemiyor.sipraktin diye şurup var onu denedinmi.acayip iştah açıyor.ama uzun süre kullanılmıyor bağışıklık yapmasın diye doktoruna danış eğer denemediysen

Lă_Tăhzen!

Sen üstüne düştükce o cocuk inatlasır yemez canım üstüne düşmemeyi dene o acıktgında illaki gelicek isticek senden

Ayrıca balık yagı da tavsiyede edrim benım kızımda cok faydası oldu masallah iştahı bı açıldı herkesın dılıne takıldık :) bi ara durduramıyodum dewamlı yemek yeme ıstegı yemekten kalkıyor yıne bıseyler ıstıyor devamlı yeme modundaydı suan bıraz frenledı sukur yoksa obeaz olcak dıye korkmustum   :k06:

burcum

canım kızım 3 yaşında aynı sorunlar bizde de var su süt meyveyle yaşıyor zorlamıyorum artık sevdiği şeyleri yapıyorum multitabs portakallı balık yağı dene istersen ben ne zaman denediysem işe yaradı buaralar gene alayım diyorum :icon_thumright: böyle böyle büyüyecekler canım ömrümü tükettin diyorum :k06: saçlarıma beyazlar düştü 28 yaşında :cildir: :ehi: :ehi: canları iyi olsun da

Pınar86

yorum yazan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim :flowers:

üstüne düşmemeyi deniyeceğim bakalım ne kadar sürecek.
balık yağı demişsiniz kullandım pek faydasını görmedim ben :dontknow:

daha bir sürü ilaç artık çocuk ilaç içe içe daha beter oldu zaten kışın hastalğından dolayı bir sürü ilaç kullandı :(
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

lilien

Merhaba, benim bir kızım,bir de oğlum var. İkisinde de böyle bir sorun yaşamadım yaşamıyorum hala.
Bence birçok annenin bu konudaki hatası çocukları yemeye zorlamak ve peşlerinde ellerinde tepsiyle koşturmak :) Bence katı gıdaya geçilmeye başlandığı andan itibaren kucakta değil de, ayrı bir mama sandalyesinde yemek yedirmek daha doğru. Bildiğiniz üzere bebek ve çocuklar kendilerini aileye dahil hissetmeye,onlar gibi davranmaya bayılıyorlar. Olabildiğince kendilerini birey gibi hissedebilmeleri için kendi başlarına döke saça sizinle birlikte sofrada yemelerine izin vermelisiniz. Gerekirse yemek yenilen yerin altına bir örtü serilebilir.
Bu konuyla ilgili diğer bir önerim ise mama sandalyesiyle ilgili. Birçok anne baba çok yer kapladığı için, ya da evleri küçük olduğu için mama sandalyesi tercih etmiyor. Ben bu konuda harika bir çözüm buldum. Her türlü koltuğa,sandalyeye takılıp mama sandelyesine dönüşmesine olanak veren harika bir koltuk var. Minui Handysitt mama sandalyesi. Üstelik çantası var,katlayıp içine koyuyorsunuz ve yanınızda her yere götürebiliyorsunuz :)
Deneyin derim.

laracroftt

hmm güzelmiş 180tl mıs cokta degıl aslında  :icon_thumright: