gel de sinir olma.....

Başlatan __nil__, 27 Temmuz , 2012, 19:29:29

« önceki - sonraki »

__nil__

ben okulöncesi öğretmeniyim.bugünde izmirin en ünlü hatta başarısı dillere destan bir kolejine iş başvurusu için gittim ama gitmez olaydım.
Ben normalde zaten açık saçık giyinen bir bayan değilim sonuçta evliyim bebeğim var nerde nasıl giyinceğimi bilirim.Bugünde iş görüşmesine giderken gayet mutasıp giyindim iş görüşmesine yakışır bir biçimde.Hatta eşimle gittim görüşmeye.

Lakin bizimle konuşan adam açıkça şöyle dedi; bizim kurumumuzun misyonu belli,biz daha anaokulundan itibaren ahlaklı bireyler yetiştiriyoruz.Öğretmenlerimizide buna uygun seçiyoruz vs. diye lafa devam etti ve saçım açık diye alınmayacağıma kadar lafı getirdi.Sonuç olumsuz iyikide olumsuz çünkü o an nutkum tutuldu şuan düşündükçe sinirim tepeme çıkıyor,biz ahlaklı bireyler yetiştirioruz diyor, -beynini yıkıcaz sen yolumuza engel olma demiyorda-saçımın açıklığını bahane ediyor.saçım açık die ben ahlaksız birey mi yetiştiricem ne kadar saçma bir zihniyet bu sen benim ahlakımı,imanımı nereden bilebilirsin sorgulamak sana mı kalmış,bir de eğitimci olucaksın?
Keşke bunları o zamanda söyleyebilseydim.Gerçekten bu kurumla ilgili duyduğum olumsuz düşünceler doğruymuş,birde göz boyamak için Atatürk sergileri filan açıyorlar o yolla velileri okula çekip paraları götürüyorlar.sonra ama işin iç yüzüne girince adam açık açık biz ufaktan beynini yıkıcaz haberiniz olsun diyor.

o kadar sinirim kalktı ki yazmadan duramadım.Bu mübarek ramazanda elhamdürillah imanımdan da inancımdan da kimseye sorgulatmam.Yüce rabbim versin herkesin hakkını...

Ne günlere kaldık ya rabbim bu devirde.

Sır_Çiçegi

böle zihniyetleri anlamıyorum Allah islah etsin başı kapalı bayan gider onada gericisin deyip işe almazlar başını açtırırlar nie oldugu gibi kabul etmiorlar ki  :cussing: :cussing: :cussing:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

Balböceği

okudum sinirlerim gerildi Nil  :cildir:

Bu nasıl düşünce sistemidir? Madem ahlakdan bahsediyor, seni sadece açıklığından bu nere olursa olsun bahseden şahsın ahlaki hiç de hoş değil, önce kendine ahlak dersi versin.

:violent1:

Belki böylesi daha hayirlidir canım ora sana iyi gelmiyecekti belki de.

Hakkında nere hayırlı ise oraya gir canım, ama adamın konuşması da içten çıkacak gibi değil.   :cildir:

muhribe

Duygunun dediği gibi herkes işine geldiği gibi davranıyor bu memlekette. Başı kapalı diye almazlar açık diye almazlar. Kimse bilmez ki önemli olan beynin çalışıp çalışmadığı. Ne şekilci milletiz ya. Ben de iş başvurularında basım kapalı diye reddedildim hep. Iş verenler bir cv"me bakar bir bana iç geçirirlerdi. Ah keşke örtülü olmasanız tam aradığımız kişisiniz derlerdi. Ama taviz vermedim olduğum gibi olabileceğim bir ise girdim. Şükür kariyer olarak da maddi olarak da memnunum. En önemlisi kimse beni yargılayamıyor. Evet başımı kapıyorun ama beynimi değil. Eğer biri açık birine örtün dese ona da karşı çıkarım. Herkes olduğu gibi kabul edilmeli kimse kimseye karışma hakkına sahip değil

__nil__

ya çok haklısınız bende buna karşı çıkıyorum işte.iman ahlak bununla ölçülmemeli.üstelik bu tarz kavramlar eğitimede bir derece yansıtılmalı.bu kadar eğitim bu gibi konularla şekillenmemeli.ben açığa da kapalıya saygı duyarım.bunun işle vs. ne ilgisi var ki? ben de bir gün kapanırsan inancımdan dolayı içimden geldiği için kapanırım işe girmek için değil sonuçta.bana düzena ayak uydurmak için kendilerini bu şekilde kapatan,böyle mutasıp davranan insanlar yapmacık geliyor.
İnsan inancından ötürü yapmalı bazı şeyleri iş yerinde vs. yalakalık yapmak kabul görmek için değil.
eğer ben oraya başım örtülü gitseydim beni kesin alıcaklardı işe istesem gidemezmiyim ama gitmem rabbim benim içimi bildikten sonra yalandan kapansam nolur kapanmasan nolur.
En kötüsüde oraya bisürü insan dünyalar kadar para veriyor çocukları eğitilsin diye adam onları öyle güzel ikna ediyor ki hiç üstlendikleri "misyondan" bahsetmiyor kulaklarımla duydum.ama iş onlarla çalışmaya gelince hemen misyonlar ortaya çıkıyor.
yazık çok yazık

bnsroni

Başımızdakilerin eseri işte halkımız sagolsun bizleri bugünlere taşıdılar.
Baş örtüsü tartışmasıyla kadınları birbirinden ayırıp düşman ettiler.
Bazı kadınlarda ciddi ayak uydurdu hani daha dini bütün daha sevgili kul oldular ya neyse....
Hiç hayıflanmayalım bu sonu kendimiz hazırladık.
Bu kadar popo kaldırmaya bu son az bile....

suzannn

BİRİ KAPALI DİYE İŞTEN ÇIKARIR BİRİ AÇIK İSTEMEZ SANANE BE İŞVEREN NE KARIŞIYON İNSANLARA KAPALI OLUNCA AHLAKLI AÇIK OLUNCA AHLAKSIZMI OLUYOR İNSAN TÖVBE YARABBİM

nazlıyarim

senin kısmetin oarada değilmiş güzelim yıllardır türkiye böyle totoşumuzu yırtsak düşünceler düzelmiyor.benim annem tesettürlü diye abim yıllardır ona askeri kimlik çıkaramadı sanki vatan haini annem.
BENİM HALA UMUDUM VAR...

Selma27

Alıntı yapılan: __nil__ - 27 Temmuz , 2012, 19:29:29
ben okulöncesi öğretmeniyim.bugünde izmirin en ünlü hatta başarısı dillere destan bir kolejine iş başvurusu için gittim ama gitmez olaydım.
Ben normalde zaten açık saçık giyinen bir bayan değilim sonuçta evliyim bebeğim var nerde nasıl giyinceğimi bilirim.Bugünde iş görüşmesine giderken gayet mutasıp giyindim iş görüşmesine yakışır bir biçimde.Hatta eşimle gittim görüşmeye.

Lakin bizimle konuşan adam açıkça şöyle dedi; bizim kurumumuzun misyonu belli,biz daha anaokulundan itibaren ahlaklı bireyler yetiştiriyoruz.Öğretmenlerimizide buna uygun seçiyoruz vs. diye lafa devam etti ve saçım açık diye alınmayacağıma kadar lafı getirdi.Sonuç olumsuz iyikide olumsuz çünkü o an nutkum tutuldu şuan düşündükçe sinirim tepeme çıkıyor,biz ahlaklı bireyler yetiştirioruz diyor, -beynini yıkıcaz sen yolumuza engel olma demiyorda-saçımın açıklığını bahane ediyor.saçım açık die ben ahlaksız birey mi yetiştiricem ne kadar saçma bir zihniyet bu sen benim ahlakımı,imanımı nereden bilebilirsin sorgulamak sana mı kalmış,bir de eğitimci olucaksın?
Keşke bunları o zamanda söyleyebilseydim.Gerçekten bu kurumla ilgili duyduğum olumsuz düşünceler doğruymuş,birde göz boyamak için Atatürk sergileri filan açıyorlar o yolla velileri okula çekip paraları götürüyorlar.sonra ama işin iç yüzüne girince adam açık açık biz ufaktan beynini yıkıcaz haberiniz olsun diyor.

o kadar sinirim kalktı ki yazmadan duramadım.Bu mübarek ramazanda elhamdürillah imanımdan da inancımdan da kimseye sorgulatmam.Yüce rabbim versin herkesin hakkını...

Ne günlere kaldık ya rabbim bu devirde.

Canim cok uzuldum gercekten boyle sacmaliklarin hala Turkiye'mizde devam ettigine inanamiyorum. Daha once basortulu diye ise alinmiyordu insanlarimiz simdide acik diye. Boyle yapa yapa iste bizim ulkemiz bir yere gelemedi ve hala ayni yerinde sayiyor. Canim bende kapaliyim ve Kanada'da bir devlet dairesinde calisiyorum ama inan o kadar saygi goruyorum ki. Yani burda insanin beyninin ici calisiyor mu calismiyor mu ona bakiyorlar dis gorunusumuze degil . Birileri gelir acik acik, mini etekle ben geliyorum kapali ama herkese ayni sekilde davraniyorlar. Iste boyle olabilsek inan suan daha iyi yerlerde olabilirdik. Cok yazik yaa..