gün gün hamileliğimiz <3

Başlatan pinarors, 27 Temmuz , 2012, 13:34:33

« önceki - sonraki »

_Miray_

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

25. Hafta 3. Gün
Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.   

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

_inci_tanem_

259. Gün
37. Hafta 0. Gün
Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.Canım kuzum ALLAH'a emanet ol

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin:

sudenaz85

9. Hafta 5. Gün
Bebeğinizin göz kapakları iyice gelişti, ayrıca bebeğinizin dili tamamen şeklini aldı. Bebeğinizin ayak parmakları artık perdesiz ve daha uzun görünüyor. İlk defa bebeğinizin uzuvları bilinçli olarak hareket yeteneğine kavuştu. Baş ağrılarınız için sıcak yada soğuk kompres yardımcı olabilir.   :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

gokceber

herkese merhaba! ben de size hamilelik ile ilgili guzel bir site tavsiyesinde bulunmak istiyorum  :hello2:
burada 1. haftadan itibaren neler olabilcegi, gebelik belitrileri vs gibi bir suru guzel bilgi var, bakmaya deger: http://hafta-hafta-gebelik.org/

_Miray_

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

181. Gün
25. Hafta 6. Gün
Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

ORNA

103. Gün
14. Hafta 5. Gün
Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.   

...ŞehzadEfe...

büyümüş adaşım meleğinnnn  :muzz: :muzz: :muzz: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: maşallah ona cinsiyeti belli oldumu nagiş
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

asya81

Alıntı yapılan: ORNA - 28 Ocak , 2013, 11:15:26
103. Gün
14. Hafta 5. Gün
Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.   

Masallahhhh :nazar: canim saglikla kucaginda olsun bebisin :amin:Az daha oglun dicektim cinsiyeti bellimi bilmiyorum ama oglun diyesim geldi :laughing7:En guzel zamanlarin dinlen yat uyu  :flowers:

ORNA

Alıntı yapılan: ...ŞehzadEfe... - 28 Ocak , 2013, 11:20:15
büyümüş adaşım meleğinnnn  :muzz: :muzz: :muzz: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: maşallah ona cinsiyeti belli oldumu nagiş

canımm adaşım  :opucuk: evet teyzesi kocam olduk bu hafta belli olucak inşallah  :love9: :love9: :love9: :nazar: :nazar: :nazar:

ORNA

Alıntı yapılan: asya81 - 28 Ocak , 2013, 11:32:27
Alıntı yapılan: ORNA - 28 Ocak , 2013, 11:15:26
103. Gün
14. Hafta 5. Gün

Masallahhhh :nazar: canim saglikla kucaginda olsun bebisin :amin:Az daha oglun dicektim cinsiyeti bellimi bilmiyorum ama oglun diyesim geldi :laughing7:En guzel zamanlarin dinlen yat uyu  :flowers:

saol kuzumm  :opucuk: :opucuk: vallahi allah söyletti heralde herkes oglun olucak diyor ama hayırlısı allahtan saglıklı olsunda  :amin: :amin: okadar bekledik cinsiyet önemli değil allah uzun ömür versin  :amin: daha belli  değl teyzesi bu hafta inşallah  :love9: :love9: :love9:  sorma canım zaten uykudan dyamıyorum şükürler olsun bulantılar geçti

...ŞehzadEfe...

Alıntı yapılan: ORNA - 28 Ocak , 2013, 14:06:01

canımm adaşım  :opucuk: evet teyzesi kocam olduk bu hafta belli olucak inşallah  :love9: :love9: :love9: :nazar: :nazar: :nazar:

sağlıklı olsun da bizi habersiz bırakma emi  :opucuk:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

ORNA

Alıntı yapılan: ...ŞehzadEfe... - 28 Ocak , 2013, 14:12:26
Alıntı yapılan: ORNA - 28 Ocak , 2013, 14:06:01

sağlıklı olsun da bizi habersiz bırakma emi  :opucuk:

yok canım meram etme ilk işim buraya yazmak zaten  :opucuk: :love3: :love3:

Aşkk

76. Gün
10. Hafta 6. Gün
Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

miniğim nasılda büyüyosun  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

_Miray_

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

26. Hafta 0. Gün
Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

:love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:

ORNA

105. Gün
15. Hafta 0. Gün
Bebeğinizin gelişiminin bu noktasında bacak ve ayaklarında dikkat cekici bir hareketlilik vardır. Tekme atabilir, ayaklarını içe dışa döndürebilir. Önümüzdeki 3-4 hafta içinde alt karın, kalça, uyluk ve göğüslerinizde hızlı gerilme sebebiyle çatlaklar görülebilir. Çatlaklar ilk başlarda kırmızımsı veya mavimsi bir halde iken ilerleyen zamanlarda gümüş-beyaz renge dönüşür.Bazı kadınlar hamilelik sırasında karpal tünel sendromu yaşarlar. Eğer ellerinizde ve bileklerinizde kas ağrıları yaşarsanız doktorunuzla konuşun.