bebeğim altını ıslatmaz oldu yardımmm

Başlatan aygulse, 26 Temmuz , 2012, 00:57:06

« önceki - sonraki »

aygulse

selam artık 6 aylık olacagız 1 haftadır ek gıdaya gectık mama pureler yıyeoruz.hadı kabız olması bıderece  normal sayılabılır yedıklerıne gorede kızım 1 yada 2 kez cısını cok az yapar oldu cok terlıyor terlemı atıyor endıselenmeye basladım normalmı sızce :honk:

Dilara Ebrar

kışın oğlumun bezi tepeleme dolu dolu olurdu.dehşet derecede kaldırınca ağır olurdu.ama yaza gelince sanki her kakasız bezini boşuna değiştiriyormuşuz gibi oldu.boş boş değişiyor sanki.ve benim oğlum her gün neredeyse 500 ml den fazla sadece su içiyor.bide verdiğimiz sıvı besinler mamalar hariç.çok su ver canım.elinizin altında olsun.her zaman sok ağzına suyu.sıcaklar felaket
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

aygulse

Alıntı yapılan: Dilara Ebrar - 27 Temmuz , 2012, 12:24:39
kışın oğlumun bezi tepeleme dolu dolu olurdu.dehşet derecede kaldırınca ağır olurdu.ama yaza gelince sanki her kakasız bezini boşuna değiştiriyormuşuz gibi oldu.boş boş değişiyor sanki.ve benim oğlum her gün neredeyse 500 ml den fazla sadece su içiyor.bide verdiğimiz sıvı besinler mamalar hariç.çok su ver canım.elinizin altında olsun.her zaman sok ağzına suyu.sıcaklar felaket
ek gıdaya yenılerde gectıgımızden su ıcmeyede yenı yenı basladık ama gunluk ıctığı su mıktarı zorla olsa olsa 20-30ml meyve puresınden cok meyve suları vermeye calısıyorum.korkum bır rahatsızlığının olması ıltıhap falan.doktorada goturmek ıstemıyorum sonda falan takarlar yavruma ıdrar testı ıcın dıye korkuyorum,bıryandanda ıltıhap olsa huysuz ve ateslı olması lazım dımı cok sukur onlar yok,ama hala cısını yok denecek kadar yapıyor :y25:

bnsroni

Karnı yeterince doymuyor olabilir.
3 saatte 1 çiş yapması gerekiyor demişti doktorumuz.

aygulse

karnı doymasa ağlar huzursuz olur dıye dusunuyorum benı emıyor sadece 2-3 gundur kasıgıda reddetmeye basladı azda olsa yedıgı seylerı yemıyor kasıgı gorunce baslıyor aglamaya hala cıs yok ne yapmalıyım :dontknow:

seda87

Alıntı yapılan: aygulse - 26 Temmuz , 2012, 00:57:06
selam artık 6 aylık olacagız 1 haftadır ek gıdaya gectık mama pureler yıyeoruz.hadı kabız olması bıderece  normal sayılabılır yedıklerıne gorede kızım 1 yada 2 kez cısını cok az yapar oldu cok terlıyor terlemı atıyor endıselenmeye basladım normalmı sızce :honk:
canm aynen benim derdimi yazmışsın yaa bu aralar hep bezini kuru kuru değiştirir oldum.
İki Erkeğe Adamak İstiyorum Hayatımı... Biri "KADINIM" Desin Bana... Diğeri Sadece ''ANNE" :))

laracroftt

02 Ağustos , 2012, 07:27:50 #6 Son düzenlenme: 02 Ağustos , 2012, 07:32:30 laracroftt
Alıntı yapılan: aygulse - 26 Temmuz , 2012, 00:57:06

Cnm uzulme terle atabılır. Bırde sık sık alt degıstırıyosan 3-4 saatte bır bez dolmadan degıstıgın ıcın anlamıyosundur cısını yapıp yapmadıgını. Kasıgı reddetme bızde de var hele corbalarda kırk takla atıyorum ama bu gecıcı bır surec 3 saatte bır besle mutlaka ac kalmasın suda ver aklına geldıkce ıkı cekse yeter ona sık sık verırsın bı ıcıste 50 ml ıcecek degıl zaten. Iltıhap olsaydı ates ve huysuzluk yapardı. ıdrar tahlılı bebekte kılo problemı varsa yapılır, oda sondayla yapılmıyor. Eczaneden mınık posetler alıyosun kendınden yapıskanlı etıket gıbı kukusuna yapıstıyosun altını bezlemeden beklıyosun yapsın dıye. :k06:  Sonra sana verdıklerı kutuya koyup 1 saat ıcınde hastaneye verıyosun. Olurda ıhtıyac olursa korkma yanı benım kıza yenı yaptırdık ıdrar testı. Huzurlu bır bebekse bıseysı yoktur annesı gule gule buyut bebısını