hamilelikte oruc tutma

Başlatan nazo-58, 19 Temmuz , 2012, 15:08:31

« önceki - sonraki »

nazo-58

Slm kızlar....Malum yarın Ramazanın lk günü...

Ben 30+2 günlük hamişim ve oruç tutup tutmamak arasında cok kararsızım..doktor tutma dedi ama sizede bi danısayım dedim... :dontknow:

Hamile olupta oruç tutacak olan var mı aranızda.....

Bide antalya gibi bi yerde malum cok terlıyoruz su içmemiz gerekiyor..bebişime bişey olur mu oruç tutsam... :dontknow:

Hadi bakalım tüm hamişler ve dogum yapmış annişler fikirlerinizi paylaşın bizlerde faydalanalım... :love9:

ยรlคภ๓คz göภlüm

hamileyken bu sıcakta oruç tutmak hem senin için hem de bebek için kötü olmaz mı? bebeğin suyu azalır, sen de bayıngınlık geçirebilirsin... Ben de Antalya'dayım ve hamile olmadığım halde acaba oruç tutabilicek miyim diye düşünüyorum. vitamin kullanmaya başladım

doruk38

canımya bebeğin susuz kalır. vücuduna ve bebeğine eziyet edersin. kısa gün değil ki rahtlıkla tutasın.  bence tutma ama sen bilirsin

muhribe

19 Temmuz , 2012, 15:23:37 #3 Son düzenlenme: 19 Temmuz , 2012, 15:25:58 muhribe
canım son haftalarda bol bol su içmen lazım bebeğin suyu azalmasın diye

sıcaklarda bizler bile nasıl tutucaz diyoruz sen iki canınla çok zorlanırsın

serserim

canım hamilelikte oruç tutulmamalı  hatta hamile olmayan insanlar bile kara kara düşünüyolar tutalım mı tutmayalım mı diye düşünüyolar bence bebeğin ve senin için zararlı suyunu azaltır hamilelikte su çok önemli çünkü zaten çok azamanın kalmış beslenmenide etkiler bence aç olan birini doyur canım ben öyle yapıcam

burcum

nazancım bebeğini düzeli besleyemediğin için gelişim geriliği olur ALLAH korusun seneye tutarsın canım :opucuk:

°•.ℓανιηуα.•°

nazancım aman diyim. bebeğine bu kötülüğü etme. geçen yıl karşı apartmanımızda bi bayan vardı hamile. tutmuş oruç ama bebeğin sıvısı azalmış,erken doğumla dünyaya getirdi bebeğini. bakıyorum kızı hala ayından küçük görünüyo.

sonra ödersin borçlarını.

ben bu sene de oruç tutamicam. Allah affetsin. oğlum çok iştahsız. yemiyor sadece emmek istiyor. 17 saat su içmezsem nasıl süt üreticem. ben günde 3-4 litre su içen biriyim. o şekilde sütüm bol. ama içmezsem sütümde ciddi oranda azalma olur. oğluma haksızlık edemem. napayım.

Lă_Tăhzen!

Bencede Nazan'cım tutma Allah zaten bu kolaylıgı saglamıs hamıeler emzıren annelere illaki tutacaksın şartı koşulmamıs  gunlerde çok uzun zaten vede Antalya gıbı bıyerde yasıyorsun daha sonra telafı edersin insallah

mutluluk

canım ya allah kolaylık versin.benim ablamında denk geldi ama tuttu yemedi bir sorun çıkmadı.acaba bünyeyle alakalı olabilirmi.bende hamile olsam tutarım ama eşim bu gibi konularda biraz sert bırakmıyabilirde.

meryemcce

Ya bende kara kara düşünüyorum tam bu konuyu açacaktım bugün sağolsun arkadaş açıp soruvermiş.bende 3.5 aylık hamileyim.doktoruma sormayı unuttum aptal kafam:(şimdi de eşim tutma diyor benle beraber hamile kalan arkadaşlarım var onlarda tutucaaz diyorlar.hatta bi tanesinin 2 de çocuğu var onlarda tuttum bişey olmadı dedi ama ben cesaret edemiyorum bir yandanda çok üzülüyorum çok kararsız kaldım.:((
Ben bir daha dünya'ya gelirsem lütfen bazıları gelmesin

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

ben gecen sene bu zamanlar hamileydim tutmadim  ::) tabi herkesin kendine kalmis bisey ama mecbur deilsin eger tutulmasi gerekseydi yüce Rabbim hamileleride oruc tutucak diye emir verirdi diye düsünüyom  :opucuk:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

yasemin10

Bebeğinin ve senin sağlığın açısından tehlikeli olabilir. neredeyse 15-16 saat aç susuz kalacaksınız. hele bir de Antalya gibi sıcak bir yerde seni zorlayabilir. Ama yine de sen bilirsin.

suzannn

dinde rahatlık var tutamadığını başka zaman tutarsın ama bebeğine bişey olursa kendini yer bitirirsin tutma hiçbir hamile tutmasın içinde bir can daha taşıyor onuda düşünsün

_nilgun_

Sen şuan karnında mucizeni taşıyorsun. Allah sana anne olabilmeyi nasip etmiş. Evet dinen oruç tutmamız gerekiyor, oruç tutmanın sevabı da tartışılamaz ama daha karnımızdakiler çok küçük ve onların bizim yediğimize içtiğimize o kadar çok ihtiyacı var ki, yemeği geçtim içtiğimiz su onlar için o kadar önemli ki, o yüzden sakın bunu ona yapma.

Balböceği

dün Nihat Hatipoğlu'da özellikle söyledi, hamileler ve emziren anneler tutamaz dedi. Ben tutmadım saglıgım yerinde tutarım inşallah.