bebegimi 4,5 aylikken, karin duvarim sürekli kanadigi icin kaybettim !!

Başlatan aycamayca, 10 Temmuz , 2012, 13:24:51

« önceki - sonraki »

aycamayca

Arkadaslar, benim 4,5 ay boyunca kanamam oldu devamli.. üstelik günde 3 kere progesteron kullandigim halde. Arada bikac haftaligina kanama duruyodu ama hep kanadim malesef... Zaten mucize bebekti ama biz o mucizeye sahip cikamadik... Esimin sperm sayisi cok düsüktü..Evliligimizin 3,5 yilinda geldi.. Hemde tam artik bi tüp bebek merkezinden randevu almisken ögrendik hamile oldugumu... Inanamamistik.. Öyle bi sevincti ki anlatamam.. Uzun bi süre sok yasadik.. Böyle bnm gibi devamli kanamali hamilelik geciren oldu mu ?
Size Tüm hikayeyi bi arkadasima bebegimi kaybettikten bikac gün sonra attigim mail kopyasini alarak anlatayim... tekrar yazmaya gercekten gücüm yok cünkü :(

----
aslinda hala konusmak veya yazmak cok zor.. dayanmak cok zor.. nerden baslayip nasil anlatacagimi da bilmiyorum hatta.. söyle baslayim.. 2 hafta önce büyük bi arastirma merkezine gittik 2 li test dedikleri arastirmayi yaptirmak icin.. orda kafasi vücuduna göre büyük dediler.. kromozomsal bisey olabilir dediler.. sivisinin azaldigini söylediler ve mutlaka amniosentez yaptirmamiz gerektigini söyledi doktor... zaten kendi doktorumda sivisinin az oldugunu söylemisti.. icimize kurdu düsürdüler ve mecburen amniosentez yaptirmak zorunda kaldim.. bastan beri karsi cikiyordum ne kadar tehlikeli oldugunu okumustum cünkü.. ama doktorum böyle merak ve korku icinde yasamaktansa yaptirin kurtulun diye ikna etti bizi.. 25 yildir yapiyorum bu operasyonu sadece 2 kiside düsük oldu dedi.. falan filan neyse tüm doktorlarda ayni seyi söyleyince mecburen tamam dedik ve yaptirdik.. sonra cok iyi gectigini söyledi.. 3 gün sonra da kromozomsal bisey olmadigi haberi geldi laboratuardan ve rahatladik.. hatta kiz olma olasiligi yüksek dediler filan baya bi sevindik.. hep öyle hayal etmistim.. adini bile koymustuk.. hatta babanesi bi sürü kazak hirka bile örmüstü ama bastan beri bu hamileligin ne kadar zor gectigini biliyorsun zaten.. hep kanamam oldu.. hatta bi ara o kadar cok oldu ki tam 1 hafta hastanede yattim.. tek bebegim iyi olsun ben herseye raziyim dedim.. bunaldik.. gerildik.. hersey kötü gitti bastan beri.. herneyse.. gectigimiz carsamba doktora gittik amniosentezden sonra ilk kez.. ve cok umutluydum herseyin yoluna girecegine.. bana sivisi da cogalmis diyecegine cok emindim.. ilk kez görecektik operasyondan sonra..Ama doktor bizi labordan önemli bi telefon bekliyorum diye baya bi oyalayip beklettikten sonra yanimiza geldi.. Bana kanimda yapilan arastirmada afp yani nöral tüp defekti diye bi hastalik bulundugunu söyledi.. cocugun sirti acik oluyormus kapanmiyormus ve hayatta kalma sansi cok azmis yasasa bile tekerlekli sandalyede hic yürümeden yasayabiliyomus ve daha bi sürü kötü seyle beraber.. acaip moralimiz bozuldu.. sonra ultrasonla bakalim dedi.. ve baktik kalp atisi yoktu bebegim hareket etmedi.. o gün eve nasil geldim o yataktan nasil kalktim ne kadar agladim bilmiyorum.. esim hemen alalim o zaman dedi doktora.. zehirlenmemem icin.. zaten son 3 gündür de deli gibi bulantim vardi.. ama ben iyimser olcam ya.. onu da iyiye yordum.. dedim ki kesin hamileligim normale döndü ondan böyle bulantim artti.. ama yok.. zehirliyormus bile zaten.. doktorda siz bi eve gidin hazmedin önce demisti.. ve rahmim acilsin diye bi ilac vermisti.. cünkü bebegim 18 haftalikti yani 4 bucuk aylik.. normal kürtaj yapamayiz demisti.. ertesi gün saat 4 te yani persembe günü ilk hapimi aldim.. güya cuma sabah kürtaj olucam.. meger doktor bana suni sanci hapi vermis.. 3 saat sonra sancilarim basladi.. gece 1 de diger hapi da aldim.. onu aldiktan 2 saat sonra cocugumu dogurdum.. bildigin dogum sancisiyla.. ama korkudan bakamiyorum.. annemle esim söylemiyolar zaten bana.. büyük bi parca sadece diyolar.. esim kucakladigi gibi hastaneye götürdü zaten.. agrilar devam ediyo.. dedim heralde ben ölüyorum.. böyle bi agri yok.. belim ayriliyo sandim.. sonra hastane de esi de geldi.. sabah 6 da filan en son narkozu dayadilar burnuma kürtaj icin... ama zaten ben herseyi cikarmistim.. yine de icimi temizlemek gerekiyormus.. herneyse bi de narkozda mideme kadar bi hortum sokmuslar.. nefes alamadim ayilirken.. bi de öyle öldürüyolardi... yani velhasili kelam yiyecek ekmegim varmis.. 1 gece de hastane de kaldim yine.. o gün bebegimi görmek istedim.. getirdiler.. 15-20 cm kadardi.. ama bildigin bebek.. eli kolu bacaklari ayaklari var.. agzi burnu gözleri.. herseyi var.. parmaklari bile.. o kadar kücük ki.. ve sirtinda ne bir aciklik ne de herhengi bir yerinde bir hastalik belirtisi yoktu.. doktor da dedi.. ameliyati baska doktor yapti zaten.. ama bebege baktiktan sonra.. nöral tüp defekti olmadigini söyledi.. bebegimin neden öldügünü hala bilmiyorum.. arastirmaya gönderdik ölüm sebebini ögrenmek icin.. o gün bugündür dogru düzgün uyku uyuyamiyorum.. acaba amniosentez yüzünden mi.. doktor hatasi mi.. aklimda bin tane soru var.. sivisi neden azaldi vs.. nasil ayrildim yavrumdan hic bilmiyorum.. kücücük bedenini kücük bi sepete koymuslar yatak yapmislar ona.. yanina sari güzel bi gül koymuslar.. oglumun... oglanmis evet.. bastan beri kiz saniyorduk.. ama pipisi vardi kücücük bitanemin.. neyse iste.. öyle arkadasim.. daha da ne yazayim.. herseyi tüm detayiyla yeniden yasayarak yazdim sana.. tek bildigim ve bu hayattan ögrendigim "HER SERDE BI HAYIR VARDIR".. mutlaka bi sebebi vardir.. Güzel Allah"imin bi bildigi vardir diyorum.. ve hep sükrediyorum..

--- ölüm sebebini ögrendik.. aslinda hala tam degil.. sadece karin duvarim yüzünden beslenememis gelisememis ve kalbi durmus.. ikinci hamileligim olursa haplarla destekliyeceklermis karnimin icini...
Bu olayin üstünden 4,5 ay gecti yaklasik... 2 aydir da bi tüp bebek merkezinin yönlendirmeleriyle bazi tesler vs.. yaptiriyoruz.. Biliyorum cok Uzun oldu ama bunlari paylasmak istedim..
si
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

ZéynéP.SimAy

Allahım ne zor bi sınavdır bu gerçekten çok etkilendim anlattıklarından ağladım  :y25: :y25: :y25:  Allah yardımcın olsun yani çocuğunun koydukları teşhisle alakası yokmuş değilmi ama başka bir sıkıntı varmışki o sebeple kalbi durmuş meleğinin  :icon_scratch:  o seni cennette bekliyo annesi sana duacı olacaktır hep inşallah  :amin: :amin:  çok geçmiş olsun rabbim hayırlısıyla yeniden sağlıklı bi gebelik versin sana bu kötü günleride unutttursun sana inşallahh  :amin: :amin: :amin:

serserim

ALLAH YARDIMCIN OLSUN CANIM BENİM ÇOK KÖTÜ OLDUM ELLERİM TİTREDİ AĞLAMAKTAN HELAK OLDUM CANIM HAKİKATTEN VARDIR BİR İŞTE HAYIR ALLAH TEZ VAKİTTE GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞALLAHHH :amin: :amin:
AMA NEDEN BEBEĞİNİ GETİRDİLER ANLAMADIM ACINA ACI KATMIŞLAR HERHALDE SIRT AÇIKLIĞININ OLMADIĞINI GÖSTERMEK İÇİN CANIM BENİM YA ÇOKKK ETKİLEDİN BENİ DUALARIMDAN EKSİK ETMİCEM SENİ HER ŞERDE VARDIR HAYIR EN ÖNEMLİSİ HAMİLE KALABİLİYORSUN CANIM İNŞALLAH TEZ VAKİTTE BEBİŞİN BEKLETMEDEN GELİR CANIM :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

Demet_dk

ÇOK ÜZÜLDÜM  :y25:
ALLAH YARDIMCIN OLSUN SABIRLAR VERSİN
İNŞALLAH SAĞLIKLI Bİ BEBEĞİN OLUR

kelebegimm

canim seninde dedigin gibi her serde bi hayir vardir
benimde bir dusuk bide 3 aylik kurtajim oldu simdi cok sukur 32 haftalik hamileyim :amin: :amin:
ins. sende en yakin zamanda bize guzel haber verirsin rabbim acini unutturur :amin: :amin: :amin: :amin:

]

doruk38

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:  okuduktan sonra ağladım. Allah bir daha yaşatmasın. bende ilk bebeğimi kaybettim çok şükür şimdi 36, haftadayız. Allah sanada en hayırlısından nasip etsin. benim bi tanıdığımda aynı şekilde karın içinin gelişememesinden bebeğin beslenememesinden dolayı 4,5 aylıkken bebeğini kaybetti. sonraki hamileliğinde günlük 1 tane aspirin kullanarak sorunu çözdü. şimdi bir kızı. Allah gönlüne göre versin. bir daha yaşatmasın  :amin:

aycamayca

arkadaslar aglattigim icin üzüldüm sizleri... gercekten özür dilerim... hepinize cok tesk. ediyorum..inanin okumaniz ve iyi dilekleriniz bile bana iyi geldi... dualariniz icin de cok tesk. ediyorum... ins. pihtilasma fln cikmaz da bi de ignelerle fln ugrasmak zorunda kalmam... ama tabi bebegim gelecekse herseye katlanirim.. hayirlisi.. kizlar dualarinizda olayim nolur..
Kismet etmis ise mevla; el getirir, yel getirir, sel getirir. kismet etmez ise mevla; el götürür, yel götürür, sel götürür..
Hz. Mevlana

--elif--

çok ağır bi imtihan RABBİM bi daha aynı acılara yaşatmasın  :amin:
içim bi hoş oldu gözlerim doldu okurken
en kısa zamanda sağlıklı bir bebeğin olur inş.  :amin:

melek100lü

Canım Allah birdaha aynı acıları yaşatmasın gerçekten çok etkilendim  :crybaby2: :crybaby2:

Rabbim sabrını veriyor demekki  KİMSEYİ EVLAR ACISIYLA İMTİHAN ETMESİN İNŞALLAH  :amin: :amin:

ÇOK ZOR BENİMDE KÜÇÜK OĞLUMDA ÇOK ŞEY SÖYLEDİLER NELER NELER

KAFASI  GÖVDESİNDEN BÜYÜK DEDİLER BACAKLARI KISA DEDİLER  :crybaby2: :crybaby2:

CİĞERLERİ GELİŞMİYOR DEDİLER  ÇOK YAŞAMAZ DEDİLER  :crybaby2: :crybaby2:

YAŞASADA  ÖZÜRLÜ OLUR DEDİLER  :crybaby2: :crybaby2:

EN FAZLA 2.5 KİLO DOĞAR DEDİLER  :-\

BENİM OĞLUM NORMAL DOĞUMLA  DÜNYAYA GELDİ :amin:

3200 GR GAYET NORMAL  DOĞDU  ÇOK ŞÜKÜR  :amin:

ŞİMDİ 12 YAŞINDA MAAŞALLAH  :nazar:  DELİKANLI ADAM OLDU

ÇOKDA SAĞLIKLI ÇOK ŞÜKÜR  :amin: :nazar:

melek100lü

RABBİM KİMSEYE YAŞATMASIN ÇOK ZOR

ONUN KARARINI VERMEKDE ÇOK ZOR

nescafe

canım benim rabbim yardımcın olsun çok geçmiş olsunn. inşallah tez vakitte yeni hayırlı haberler alır ve çocuğunu kucağına alırsın inşalllahhh.

aycamayca

amin tüm güzel dualariniz icin..
melek100lü Allah ogluna uzun ömürler versin ins..
Hz. Mevlana

mavişim80

rabbim bu acıları birdaha  yasatmasın
bundan sonra hayırlı gebelikler olur inş.
:amin: :amin:

burcum

ayy

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:canım benim çok şey yaşamışsın rabbim sabrını versin ve birdaha yaşatmasın inşallah :amin: :amin: :amin: :amin:bende iki meleğimi kaybettim 12 ve sanırım 13 haftalık falandı :crybaby2: :crybaby2:tam hatırlamıyorum 6 yıl gecti çünkü...işallah en kısa zamanda sağlıklı bi hamilelikle birlikte meleğini gönderir rabbim :amin: :amin: :amin: :amin: