spina bifidalı bebeği olanlar

Başlatan mehtap84, 02 Temmuz , 2012, 09:27:11

« önceki - sonraki »

mehtap84

meraba bende 3 nisanda bebeğimi spina bifida teshisiyle kaybettim. 22 haftalıkken öğrendim..heyete girdi ve gebeliğim sonlandırıldı..çok zor anlatılması acı..hala içimde yaşıyorum herkes tekrar hamile kalırsın diyor ama ben ilkimi nasıl unutacam 33 cm ve 590 gr dı kızım ben görmedim ama sonradan eşimin telefonunda gördüm o kadar güzel ve masumdu ki..ama ben ondan vazgeçtim o kadar çabuk gelişti ki aldırdırken sonra vicdan azabı çekmeye başladım keşke Allah verdi Allah alsaydı diyorum Allahım kimseyi bu kararla sınamasın çok zor..ama doktorların dediği yürüyemez felçli beynindede hidrosefali oluşacak yaşamaz yaşasa bile doğar doğmaz 3 ameliyata girecek dedi o kadar çok doktora göründümki belki birisi ümit verir diye ama olmadı..ve bunun sebebinin folik asit olduğunu söylediler vitaminsizlikten omuruliği kapanmıyor ve büyük hasarlara yol açıyor ve ben hamileliğimi öğrendiğimde 7 hafatlık hamileydim..omutilikte 4.ve 6.haftalarda gelişiyormuş geç kaldım doktorumu çok suçladım ama suç doktorumda değil benim bilinçsiz olmamdı hamielliğin 3 ay öncesinden başlanması gerekiyormuş..ama ben başım agelmeden bilmiyordum folik asitin ne olduğunu..sizden ricam hamile kalmak isteyenler ne olur folik asit alsınlar bilinçli planlı hamilelik yaşasınlar..o kadar çok varki böyle durumda olanlar..şimdi doktorum 6 ay sonra hamile kalabilirsin dedi ama çok korkuyorum tekrar aynı durumda olurum diye..size sorum böyle başından geçen varmı varsa ikinci bebeği sağlıklı olan varmı...bunu duymaya çok ihtiyacım var...şunda aklınızdan geçirebilirsiniz önceden folik asitmi vardı diye doktoruma hereşyi sordum önceden yoktu ama 3 günde büyüyen tavuğu yemiyorduk yediklerimizin ne olduğu belli değil birde eskiden annelerimiz ninelerimiz 8 tane çocuk yaparlardı en azından büyüklerimiz in1 tane düşüğü olurdu ama onlar nasılsa var diye bebeklerini niye kaybettiklerini araştırmazlardı düşüklerin %90 u anomoli bebeklerdir dedi. birde benim vitaminlerim düşük folik asit içmeyipte sağlıklı bebekleri olanlar var ama demekki onların vitaminleri yerinde..ne olur herkesi bilgilendirin..banada yardım ederseniz sevinirim..sevgiler...

CAN TANEM

Canım Rabbim yardımcın olsun çok zor bi durumu yaşamışsın ama en kısa zamanda sağlıklı bi bebeğin olur ve acın bir nebze olsun hafifler inşallah :amin:

Bende başlarda nasıl olsa olmuyor diye içmeyi bırakmıştım ama kız kardeşim hemşire ve folik asit eksikliğinde senin yaşadığın durumun olduğunu anlattı ve o zamandan beri içmeye çalışıyorum aksatmadan Rabbim kimseye yaşatmasın gerçekten zor bi durum  :y25:

elfo

Allah yardımcın olsun tekrardan nasip olur ve sağlıklı çok güzel çok hayırlı bir evladın olur inş.
ben de aynurcum senin gibi nasıl sa olmuyor diye 3 ay kullandıktan sonra bıraktım ve bunu bana eski doktorum tavsiye etmişti. 3 ay kullan olmazsa bırak demişti salak  :violent1:
şimdiki doktorum sürekli kullan hemen olmasa bile folik asitin vücuda bi yan etkisi yokki dedi ben de tekrardan başladım. tatildeyken pek düzenli kullanamadım ama şu an kullanıyorum bu arada sen günde kaç alıyorsun benim doktorum o folbiolden günde 1 tane al dedi
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

CAN TANEM

Canım benim doktorum farklı bi folik asit önerdi oda piyasada biraz zor bulunuyor ilk önce bulamamıştım folbiol kullandım ama yaklaşık 2 ay önce temin ettim içinde gebelik için gerekli olan d vitamini ve calsiyum da var ondan günde 1 tane içiyorum ismi de folic plus canım  :opucuk:

melek100lü

Öncelikle çok geçmiş olsun okadar çok üzüldümki anlatamam  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

ÇOK ZOR OKARARI VEREBİLMEK  RABBİM SABRINIDA VERSİN İNŞALLAH  :amin: :amin: :amin:

BEN  HAMİLELİĞİ İSTEDİĞİM İÇİN 4 AY KULLANDIM  FOLİK ASİT  2 AYDA HAMİLEYKEN KULLANDIM

ÇOK ÖNEMLİ GERÇEKTEN OMİRİLİK VE BEYİN GELİŞİMİ İÇİN  :icon_thumright: :icon_thumright:

mehtap84

hiç bir farkı yok ikisi arasında bende folbiol kullanıyorum günde bir tane başlattı doktorum şunuda söyledi diyelim 2 sene kullandın bebeğin olmuyor diye bıraktın 2 ay sonra hamile kaldın hiçbir faydası olmuyor o zaman dedi folik asit vücutta depo yapmıyor ve hiç bir zararı yok hamileykende 12.haftadan sonra bıraktırıyorlar zaten...

elfo

folic plus ı biliyorum. folbiolum bitmek üzere bulabilirsem artık folic plus alayım. daha önce bulmuştum da hiç kullanmamıştım
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

mehtap84

Alıntı yapılan: melek100lü - 02 Temmuz , 2012, 09:57:53
Öncelikle çok geçmiş olsun okadar çok üzüldümki anlatamam  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

ÇOK ZOR OKARARI VEREBİLMEK  RABBİM SABRINIDA VERSİN İNŞALLAH  :amin: :amin: :amin:

BEN  HAMİLELİĞİ İSTEDİĞİM İÇİN 4 AY KULLANDIM  FOLİK ASİT  2 AYDA HAMİLEYKEN KULLANDIM

ÇOK ÖNEMLİ GERÇEKTEN OMİRİLİK VE BEYİN GELİŞİMİ İÇİN  :icon_thumright: :icon_thumright:

çok sağol cnm Amin inş..

serserim

CANIM BENİM ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN :amin: :amin: :amin: :amin: SENİ ÖBÜR DÜNYADA BEKLEYEN MELEĞİN VAR CANIM HOŞGELDİN ANNE DİYE KARŞILICAK SENİ BENİM DE VAR ALLAHIM BİR DAHA GÖSTERMESİN  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: CANIM BEN 2 YIL ÖNCE DÜŞÜNDÜM HAMİLELİĞİ İLK HAMİLELEİĞİMDE DÜŞÜNDÜĞÜM AN BAŞLATTI DR UM İLK HAMİLELİĞİM DÜŞÜKLE SONUÇLANDI  :y25: :y25: 2.  HAMİLELİĞİMDE PLANLI OLDUĞU İÇİN HEP İÇTİM ŞU AN HALA İÇİYORUM DR UM KUTUN BİTİNCE BIRAKIRSIN ARTIK DEDİ BİRDE ELEVİT İÇİYORUM CANIM ONUDA İÇEBİLİRSİN İNŞALLAH TEZ VAKİTTE BEBEĞİNE KAVUŞURSUN CANIM  :amin: :amin: :amin: :amin:PEKİ İKİLİ ÜÇLÜ TEST YAPTIRMIŞMIYDIN

mehtap84

Alıntı yapılan: serserim - 02 Temmuz , 2012, 10:23:49
CANIM BENİM ÇOK ÜZÜLDÜM ALLAH BİR DAHA YAŞATMASIN :amin: :amin: :amin: :amin: SENİ ÖBÜR DÜNYADA BEKLEYEN MELEĞİN VAR CANIM HOŞGELDİN ANNE DİYE KARŞILICAK SENİ BENİM DE VAR ALLAHIM BİR DAHA GÖSTERMESİN  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: CANIM BEN 2 YIL ÖNCE DÜŞÜNDÜM HAMİLELİĞİ İLK HAMİLELEİĞİMDE DÜŞÜNDÜĞÜM AN BAŞLATTI DR UM İLK HAMİLELİĞİM DÜŞÜKLE SONUÇLANDI  :y25: :y25: 2.  HAMİLELİĞİMDE PLANLI OLDUĞU İÇİN HEP İÇTİM ŞU AN HALA İÇİYORUM DR UM KUTUN BİTİNCE BIRAKIRSIN ARTIK DEDİ BİRDE ELEVİT İÇİYORUM CANIM ONUDA İÇEBİLİRSİN İNŞALLAH TEZ VAKİTTE BEBEĞİNE KAVUŞURSUN CANIM  :amin: :amin: :amin: :amin:PEKİ İKİLİ ÜÇLÜ TEST YAPTIRMIŞMIYDIN
[/q

çok sqğol cnm inş sende bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın..ikili ve üçlü testlerim temiz çıktı herşey yolunda gidiyordu ayrıntılı ultrasyona girdim şok oldum dünyam başıma yıkıldı..Allahın takdiri spina bifida daha çok ultrasyonda belli oluyor..en kötüsüde ne biliyormusunuz günü gelmeyen bir bebeği doğurmak alttan ilaç vererek 2 gün sancı çektim ama dayanılmazdı sonrassında doğurdum ve en sonundada kürtaj ve en kötüsü de bebeğinin yanında olmaması o kadar zorki Allahım düşmanımız başına vermesin doğumdan korkuyordum en kötüsünü yaşadım hastanedeki hamile bayanlar yanıma geldi dua ettiler bağırışlarım doktorlara saldırmam çok kötüydü...

serserim

çok sqğol cnm inş sende bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın..ikili ve üçlü testlerim temiz çıktı herşey yolunda gidiyordu ayrıntılı ultrasyona girdim şok oldum dünyam başıma yıkıldı..Allahın takdiri spina bifida daha çok ultrasyonda belli oluyor..en kötüsüde ne biliyormusunuz günü gelmeyen bir bebeği doğurmak alttan ilaç vererek 2 gün sancı çektim ama dayanılmazdı sonrassında doğurdum ve en sonundada kürtaj ve en kötüsü de bebeğinin yanında olmaması o kadar zorki Allahım düşmanımız başına vermesin doğumdan korkuyordum en kötüsünü yaşadım hastanedeki hamile bayanlar yanıma geldi dua ettiler bağırışlarım doktorlara saldırmam çok kötüydü...
[/quote]

CANIM BENİM İNAN ÇOK ÇOK ÜZÜLDÜM AMA ALLAH IN TAKDİRİ ELDEN BİRŞEY GELMİYOR BİRDE ŞU YANINI DÜŞÜN ANLAŞILMAYIP DOĞUMUNU YAPSAYDIN O ÇOK DAHA ZOR OLURDU VARDIR ALLAH IN BİR BİLDİĞİ NEREDE YAŞIYOSUN CANIM SEN

mehtap84

samsundayım cnm inan ki o yöndende düşününce doğru ama yinede onun ölümüne ben sebep oldum vicdanım rahat değil. ben o yönünün düşündüğüm için ondan vazgeçtim ama diğer yönü sonuçta o bir can özürlü diye aldırdık sağlıklı doğup özürlü de olabilirdi o zaman da aldıracakmıydım tabiki hayır ama insan o sırada zaten yıkılıyor doğru dürüst düşünemiyor..

serserim

Alıntı yapılan: mehtap84 - 02 Temmuz , 2012, 11:15:39
samsundayım cnm inan ki o yöndende düşününce doğru ama yinede onun ölümüne ben sebep oldum vicdanım rahat değil. ben o yönünün düşündüğüm için ondan vazgeçtim ama diğer yönü sonuçta o bir can özürlü diye aldırdık sağlıklı doğup özürlü de olabilirdi o zaman da aldıracakmıydım tabiki hayır ama insan o sırada zaten yıkılıyor doğru dürüst düşünemiyor..

canım seni çok iyi anlıyorum çok zor bir karar ama sen bebeğinin özürlü olduğunu biliyorsun ve dünyaya gelip acı içinde yaşamasın diye aldırma kararı vermişsin belli düşüncelere dayanarak vermişsin sakın pişman olma dünyaya çok zor bir şekilde gelicekti kimbilir ne eziyetler çekicekti bunları düşün ve rahatla canım Allah ım bir daha yaşatmasın  :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar:sonuçta eşinle birlikte karar verdin canım

mehtap84

inş bebeğim beni affeder :amin: öbür dünyada bana yüz çevirmez..tek dileğim bu

serserim

Alıntı yapılan: mehtap84 - 02 Temmuz , 2012, 12:27:49
inş bebeğim beni affeder :amin: öbür dünyada bana yüz çevirmez..tek dileğim bu

canım sakın öyle düşünme o seni karşılıcak inşallah sen onu keyfi aldırmadın gönlüne ferah tut önüne bak inşallah bebeğin bekletmeden en sağlıklı şekilde gelir :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: