27 Nisan , 2024, 13:00:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

İkinciye annelik

Başlatan sudemcik, 11 Ocak , 2007, 18:09:22

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

yeşilim

kızlar benim 2.bebekle ilgili düşüncelerim çok değişti....bu konuda hem işimin hem annemin bayağı etkisi oldu sanırım...büyük olasılıkla kızım tek çocuk olacak...nasıl buna karar verdim ben bile inanamıyorum ama sanırım benim için en mantıklısı bu...herşeyimi kızıma vereceğim...

çok yoğun çalışıyorum, kızımı bile günde 2-3 saat görebiliyorum, bir de 2.bebek beni ruhen de bedenen de sarsar sanırım...hem bu devirde 2 çocuk maddi açıdan da çok zor...tek çocuk olursa herşeyin en iyisini verebilirim ama 2 olursa birine yaptığımı diğerine de yapabilmek için istediğim herşeyi yapamam diye düşünüyorum...

herşeyin hayırlısı...

ღ°cerenay.♥.

hakkında hayırlısı olsun canım , düşüncelerin doğru biyandan sna hak veriyorum
ama diğer yandan , 2 çocuğun hali bambaşkaymış :love9: yani ikisine birden sarılıp allaha ne kadar hamdetsem az,doyamıyorum onlara.
belki ileride gene değişir fikrin ::) :D

semra

ya arkadaslar insandogum esnasinda cok aci cektigi icin o esnada :cildir:2 ciyi felan hic istemiyorum diyor örnegin ben  ;D amainsan bebisini kucagina aldiktan sonra herseyunutuyor  :k06: insallah allah nasip ederse3,4 sene sonra bir daha düsünüyorum  :binkybaby:

yeşilim

Alıntı yapılan: cerenay - 15 Temmuz , 2007, 17:37:03
hakkında hayırlısı olsun canım , düşüncelerin doğru biyandan sna hak veriyorum
ama diğer yandan , 2 çocuğun hali bambaşkaymış :love9: yani ikisine birden sarılıp allaha ne kadar hamdetsem az,doyamıyorum onlara.
belki ileride gene değişir fikrin ::) :D

zaten benim hayalim de hep iki çocuklu olmaktı ama işin içine girince ne kadar zor olduğunu anlıyormuş insan...hayırlısı, zaman ne gösterir bilinmez ama şu an böyle düşünüyorum...iki bebişin harika olduğuna da eminim ama  :love9:

meltemk

Yesilim o cok yogun is ortamimin arasinda hatta toplantida foruma goz atarken bu konu dikkatimi cekti., Yazmadan edemedim. Ben de cook yogun calisiyorum. Devamli seyahat ediyorum. :sad1: :sad1:

Su an 9 aylik bir kizim var. Onu cook ozluyorum isteyken. Ama olabildigince kalan vaktimi onunla kaliteli gecirmeye calisiyorum. Bu arada ikinci bebisime hamileyim. 4,5 aylik. Insallah Aralikta dogacak. Belemir / ilk kizim 14.5 aylik olacak.

Yani aranizda en cilginca bu ise kalkisan benim. Istiyordum cabuk olsun diye. :suclu: Gerci bu kadarini ummuyordum, ama cok mutluyum. Genelde 3-4 yas deniyor ama ben cok yakin araliklarinda iyi olacagini dusunuyorum ;)

Aslinda bir de kendim icin istedim. 3-4 sene sonra tekrar bebek arabasi, biberon vs donemine donmek zor olur. Insanin hayati bebisle cok degisiyor zaten. Boylece hepsi bir arada cikar, tekrar isime focus olurum falan diye dusundum.

hem belki boylece 3.ye de zaman kalir :laughing7: Yani 30 yasinda cocuk dogurmaya baslayinca boyle oluyor

Allah herkese istedigi kadar istedigi zamanda cocuk versin!!!! :amin:

ღ°cerenay.♥.

ayyy meltem inanamıyorum , bende aralarının az olması taraftarıyım ama seninki de çok az olmuş :k06: :k06: :k06:
bedenen çok zor tabi, tam kurtulmuşken tekrar aynı zorlukları yaşamak...
ama ikisi birden büyüyüverirler ,ikiz gibi , oda çok güzel... :D

bu arada belemir ilk kızım demişsin , ikincidemi kız?

yeşilim

meltem tebrikler valla, hem çok güzel hem de zor sanırım işin... :flowers:

ikiz gibi olmaları çok güzel, 3 yıl kadar zorlanırsın, sonra bir bakarsın ikisi birden büyümüş  :D..

ama bence yine de cesaret işi, tebrikler...

meltemk

Arkadaslar cok sagolun tebrikleriniz icin... Simdiden kestiremiyorum nasil olacagini. Ama cocukla hayat cok degisiyor, ikisi birden ciksin istedim. Tam puset fasli bitti derken yeniden pusetti falan donmek gozume zor gozuktu.. iNsallah cook zor olmaz :amin:

Cerenay ikinci kuzumun cinsini bilmiyorum hala. Agustos 1 ogrenecegiz insallah. Su indirimler bitmeden belli olsa da biraz alisveris yapsam diye dusunuyorum :k06: Kiz olursa bir cop almayacagim cunku Belemir'e cook abartmisim, o esyalar ancak amorti olurlar. Erkek olursa az da olsa bir iki birsey alirim diye dusunuyorum.

Haberdar ederim. herkese kolay gelsin. Yeni ikinci hamilelik haberle duymak dilegiyle.

ღ°cerenay.♥.

valla hakkattende zor tam kurtulmuşken geriye dönmek :k06:
benimkilein arası tam 3,5 yaş , aslında iyi ama daha ben yeni rahatlamıştım azıcık..
çoğu şeyi kızım artık kendi kendine yapar oldu, her derdini analatabiliyor falan filan....
bide ben çok pimpirik bir anneyim :k06:,eşyaların orası burası paketlenmişti daha yeni açtım bazılarını,şimdi gene başlıyo önlemler.. :k06:
bu sefer daha kötü hemde...çünkü cerenin birsürü küçük küçük oyuncakları var :'(

yeşilim

zaten bence 2 çocuğun arasını 4 yaştan fazla açmamak lazım hatta 3-4 ideal...en azından 1.yi kreşe gönderirsin, 2.yle daha rahat ilgilenirsin...yani ben 2.yi düşündüğüm zamanlar öyle yaparım kısmet olursa diye düşünüyordum  :icon_scratch:...ama şimdilik bu düşüncelerimi askıya aldım  :laughing7:

şerife Berat

yeşilim hakkında herşeyin hayırlısı olmasını diliyorum,eşim ve annem fikrimi değiştirdi demişsin eşindemi istemiyoor 2. bebeği?ben çok istiyorum 2.bebeğim olsun ama henüz çok ama çok erken 4-5 yaş aralarının olması lazım çalışıyorum accayip yoğunum oğluma zaman ayıramıyorum yeteri kadar . vijdanen rahat değilim bu konuda eve gidince üstüme atlıyor bebişim bence askıya aldığın fikrini gözden geçir tekrar,

yeşilim

Alıntı yapılan: şerife Berat - 25 Temmuz , 2007, 12:30:07
yeşilim hakkında herşeyin hayırlısı olmasını diliyorum,eşim ve annem fikrimi değiştirdi demişsin eşindemi istemiyoor 2. bebeği?ben çok istiyorum 2.bebeğim olsun ama henüz çok ama çok erken 4-5 yaş aralarının olması lazım çalışıyorum accayip yoğunum oğluma zaman ayıramıyorum yeteri kadar . vijdanen rahat değilim bu konuda eve gidince üstüme atlıyor bebişim bence askıya aldığın fikrini gözden geçir tekrar,

yok canım işim ve annem fikrimi değiştirdi demiştim...işim benim de çok yoğun ve bir doğum yapmak demek işyerinden en az 4 ay ayrılmak demek, daha sonra süt izni falan derken, işverenin çok hoşlanmadığı durumlar malum  :caca:

Almiş'inAnniş'i

2. çocuğu en çok iseyenlerden biriydim sanırım daha doğurmadan istiyordum ama kızıma aşık oldum  :love9: şimdi başka bir bebek düşünemiyorum  ::)

Ada-beste-banu

:opucuk: :opucuk:hayırlı olsun canım tebrikler. çok sevindim. benimde 2 nci hamileliyim kızım 5,5 yaşında ve ben geç bile kaldık diye düşünüyorum. arada 3 yaş olsa daha iyi bence. Allah bir nefeste kurtarsın inşallah HEPİMİZİ.