oğlum mamayı bırakıyor :)))

Başlatan Dilara Ebrar, 29 Haziran , 2012, 15:21:05

« önceki - sonraki »

Dilara Ebrar

kızlar oğlum 8.ayındayken emmeyi bıraktı.yani işe başladığım için sağamadım malesef.ama mama içmesini istiyordum.en azından 1 yada 1 bucuk yaşına kadar devam edecektik.ama oğlum nedense birden mama içmeyi bıraktı.ek besinlere başladık ama hem sıvı ihtiyacı hemde bağışıklık için vermem gerek diye düşünüyordum.kaşık mamalarını yada normal kaşıkla beslendiğinde severek yiyor.ama biberonla mama verdiğimde resmne öğürüyor.bırakmasına üzülmelimiyim yaaa. :sad1: yani yanlışmı düşünüyorum acaba  :icon_scratch:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

canım anne sütü almadığı için bağışıklığın güçlenmesi için mama içseydi iyi olurdu.

ama bırakmasına aman aman da üzülmene gerek yok. ek besinlerle telafi edersiniz  :icon_thumright:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2012, 15:33:07
canım anne sütü almadığı için bağışıklığın güçlenmesi için mama içseydi iyi olurdu.

ama bırakmasına aman aman da üzülmene gerek yok. ek besinlerle telafi edersiniz  :icon_thumright:

ama ek besinlerin bağışıklığa çokta bi desteği olmuyormuş.tamam meyve falan veriyorum ama ne bilim mamadan sonra süte geçişi daha kolay olur diye düşünüyordum :-\
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

mama isteksizliği belki geçicidir. birkaç gün ara ver, sonra tekrar dene bakalım kabul edecek mi  mamayı

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2012, 15:40:20
mama isteksizliği belki geçicidir. birkaç gün ara ver, sonra tekrar dene bakalım kabul edecek mi  mamayı

canım yaaa inşallah sonra yine başlar.sıcaklarda tatlı istemiyor olabilir diye düşünüyorum.oğlum aç biliyorum uykulu anında mamayı veriyorum önce çok çok emiyor sonra öğürür gibi bırakıyor.ama bi yandanda uyuyor.tekrar veriyorum yine alıyor yine bırakıyor.yavrum bilinçli yapmıyor yaa

muhribe

biberon ya da biberonun meme ucundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi  :icon_scratch:

belki uzun süredir kullanıyorsa koku, vs rahatsız eden bir şey vardır  :icon_scratch: bu akşam farklı bir biberon kullanmayı denesen?

burcum

canım benim kızıma 4.cü ayında dr u takviye mama verdi ama benim kızım asla almadı 10.5 aya kadar emdi ve 4.cü ayda ek gıdaya başladık çok şükür yaşıtlarından ne geri kaldı ne eksik :icon_thumright:
ayriyetten haberlerde çıkan gdo u mamaları duyunca devam maması kullanmadığına sevindim :icon_thumright:

__nil__

bencede biberon değiştirip dene birde.benim kızımda doğduğundan beri kullandığım biberon vardı birgün o biberonla ne su ne mama içmedi sonra biberon değiştirdik aynen devam.sanırım uzun süre kullansanda koku vs. kalıyorsa rahatsız oluyorlar.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 29 Haziran , 2012, 15:47:19
biberon ya da biberonun meme ucundan kaynaklanan bir sorun olabilir mi  :icon_scratch:

belki uzun süredir kullanıyorsa koku, vs rahatsız eden bir şey vardır  :icon_scratch: bu akşam farklı bir biberon kullanmayı denesen?

oda olabilir canım ama sık sık değiştiriyorum.denemek gerek  :icon_thumright:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: burcum - 30 Haziran , 2012, 02:11:47
canım benim kızıma 4.cü ayında dr u takviye mama verdi ama benim kızım asla almadı 10.5 aya kadar emdi ve 4.cü ayda ek gıdaya başladık çok şükür yaşıtlarından ne geri kaldı ne eksik :icon_thumright:
ayriyetten haberlerde çıkan gdo u mamaları duyunca devam maması kullanmadığına sevindim :icon_thumright:

aslında senin gibi düşünen arkadaşlarımda var.herşeyin doğalı tabikide ama ne bilim sanki beni emmediği için devam maması anne sütünün yerini alıyormuş gibi geliyor.işe başlayınca malesef emmeyi bıraktı  :-\ :-\ :-\ :-\

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: __nil__ - 30 Haziran , 2012, 02:18:53
bencede biberon değiştirip dene birde.benim kızımda doğduğundan beri kullandığım biberon vardı birgün o biberonla ne su ne mama içmedi sonra biberon değiştirdik aynen devam.sanırım uzun süre kullansanda koku vs. kalıyorsa rahatsız oluyorlar.

yok canım yaaa zaten biberonu cam kullanıyoruz.bende ascık sakarım zırt pırt biberon kırıyorum.her ay biberon böylece değişmiş oluyor.biberon alırken ucunuda değiştiriyoruz.ama farklı bi başlık istiyor olabilir belki ona bişi diyemem  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

laracroftt

ucu sılıkon olan alıstırma bardakları var altı bıberon gıbı yıne bıde onu dene belkı ucu mıdesını bulandırıyodur. 

susanna

tatlim zaten 6 aydan fazla anne sutu emmis meraklanma formul sutler den illaki iciricem diyosanda bardakla icirmeyi deneyebilirsin cogu bebek buyume sikintisi olarak memeden yada biberondan soguyabiliyor dr lar biberondan soguyan bebekler icin 9. aydan sonraysa biberon icin artik zorlanmamali onun yerine bardaga alistirmaya calisilmali diyor
sen icini ferah tut annesi evlatlarimiz artik bebeklik donemini atlatti cocukluk doneminde bagisiklik sistemi icin besinlerden ziyade etraftan aldigi mikroplarla savasarakda gelisiyor vucudu
stres yapma bebegini izle en dogru olani o yaptirmak isteyecektir zaten  :opucuk:

Dilara Ebrar

sağolun canlarım yaaa.o galiba bi geçiş dönemiydi.çünkü şimdi uykudada olsa ( uykuda içtiğini anlamıyor  :tongue3: :tongue3: :tongue3:) içiyor.gece bi kez veriyorum.ama sahurda mutlaka huy edindi uyanıyor bide sahurda uyuyunca veriyorum.çok hızlı dişleri çıktı.10.ayın içindeyiz ama 9.dişi geliyor sıpanın.galiba mamayı istemediği dönemde bunlardan biriydi.şimdi azcık düzeldi :amin: :amin: :amin: :amin: