Doğum sonrasi ne zaman sutunuz geldi...

Başlatan kelebegimm, 28 Haziran , 2012, 11:29:10

« önceki - sonraki »

kelebegimm

28 Haziran , 2012, 11:29:10 Son düzenlenme: 06 Temmuz , 2012, 00:45:03 kelebegimm
Kızlar doğumdan sonra hiç sutu gelmeyen emziremeyen varmi merak ediyorum.
Benim arkadasım 3 hafta önce Sezeryan oldu kötü bı doğumuda oldu ve sutu gelmedi mamayla besliyo oglunu
Halbuki 7 aylik hamileyken gelmisdi sutu akiyo diyodu hep korkuyorum ya benim basimada gelirse die
Bide hamileyken sutu gelenler varmi nasil oluyo ve kacinci ayinizda geldi :dontknow: :icon_scratch:  :opucuk:

]

ayten

israrla emirmek lazim bende yok sanyodum ama doktorum vardir sem emzir diye diye emzirdim bir sure sonra emzrdikce cogalir tabi anne sutu bebk buydukcede caglir basta yarin fincan kadar olur gunluk cogu anne telsa kaplip sutum yok saniyor bebk kilo almi normalsa mama vermemeli.tabi baska nedenlerden dolay yoksa doktorda mama verilmesini gerktigini soyledise o ayri

kelebegimm

Alıntı yapılan: ayten - 28 Haziran , 2012, 11:56:48
israrla emirmek lazim bende yok sanyodum ama doktorum vardir sem emzir diye diye emzirdim bir sure sonra emzrdikce cogalir tabi anne sutu bebk buydukcede caglir basta yarin fincan kadar olur gunluk cogu anne telsa kaplip sutum yok saniyor bebk kilo almi normalsa mama vermemeli.tabi baska nedenlerden dolay yoksa doktorda mama verilmesini gerktigini soyledise o ayri

Yok canim ya kız emzirdi sağdı süt çıkmadı hatta ben bile sağdım iki damla sarı bişey geldi yarım saat sagmaya

]

ayten

neden acaba cokmu stres yapti sutum olmaz diye dusunmemk lazim canim sende dusunme ins arkdasininda sutu gelir

Balböceği

Normal dogum yaptım, ertesi gün geldi sütüm doğumdan sonra hiç emzirmedim çünkü. Sular seller gibiydi stresten gitti hepsi :(

Ayşenur, 20 gün önce bir arkadasım dogum yaptı onunda sütü gelmedi.  :dontknow:  

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

muhribe

benim hastanedeyken çoook azdı sütüm. oğlum emmeye çalışıyordu, gelmeyince kızıp ağlıyordu. pompayla sağalım dedik, nerdeyse yarım saat sağdık ancak 1 çay kaşığı geldi  :cildir:

neyse ki eve çıkınca düzeldi bu sefer taşmaya başlıyordu sık emzirmesem. doğumdan sonra mümkünse ılık duş alın hem rahatlatıyor hem sütün gelmesine yardımcı oluyor

melekdiliyorum

Benim sütüm 20. haftada gelmeye başladı ama öyle akmıyor. Umarım doğumdan sonrada gelir...

Dilara Ebrar

epidural sezeryan oldum.odama gelir gelmez oğlumu emzirdim.allaha şükür anında geldi  :) :) sütüm dolu dolu olduğu için yavrucum hep uyurdu  ;D sarılık vardır dediler.tahlil ettirdik hiç bişi çıkmadı.

çok kafaya takmasın yok yok diye.sık sık emzirsin mutlaka olur.pes etmek yok  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

kelebegimm

Cvplariniz için saolun kızlar
O mama kullanıyor iki günde pes etti gelmedi die
Halbuki bebek dogmadan önce acayip şutum geliyo diyodu
Bende korktuğum için sordum hiç süt gelmediği oluyomuydie ins.  Benimde hemen gelir ve emziririm :amin:

]

susanna

ilk gunler bebek emdikce geliyomus dr dedi
benim daha sonra yapilan  ilk ilik dusun ardindan gogsumden damlamisti :love9:

__nil__

benim hamilelikte 4.aydan itibaren geliodu kıafetlerim az az süt olurdu.sezeryan oldum hemen geldi sütüm.acaba gelir migelmezse ne yaparım die endişe etmek bile kesermiş sütü stres yok yani

kelebegimm

Aaa gerçekmi ben hiç düşünmeyim o zaman ama arkadasdan etkilendim merak ettim ben herkesin sutu illaki gelir saniyodum

]

burcum

ayşenurummm ben de hep olumlu düşündümemzirme konusunda acil sezeryan oldum öğlen 12 den akşam 6 ya kadar çok ağladım sezeryan olucam diye doğumdan çıktım hemen göğsüme verdiler zaten öğlen 12 de en son birşeyler yiyip içtiğim için doğuma kadar su dahi içirtmediler kuzum açtı eldivenlerini yiyip durmuş videoları var hatta ben ofdaya gelir gelme emdi :nazar: hemşireler gece sürekli odaya geliyorlardı uyanmadı mı diye hiç ağlamadı :nazar: emdi uyudu kuzum emdi uyudu :nazar: sabah göğüslerim taş gibiydi :nazar: hiç stres yapma kendine ALLAH ın izniyle gelir sütün sağlıkla ve sağlıklı yavrunu kucağına al da gerisi boş :opucuk:

kelebegimm

Alıntı yapılan: burcum - 06 Temmuz , 2012, 00:54:14
ayşenurummm ben de hep olumlu düşündümemzirme konusunda acil sezeryan oldum öğlen 12 den akşam 6 ya kadar çok ağladım sezeryan olucam diye doğumdan çıktım hemen göğsüme verdiler zaten öğlen 12 de en son birşeyler yiyip içtiğim için doğuma kadar su dahi içirtmediler kuzum açtı eldivenlerini yiyip durmuş videoları var hatta ben ofdaya gelir gelme emdi :nazar: hemşireler gece sürekli odaya geliyorlardı uyanmadı mı diye hiç ağlamadı :nazar: emdi uyudu kuzum emdi uyudu :nazar: sabah göğüslerim taş gibiydi :nazar: hiç stres yapma kendine ALLAH ın izniyle gelir sütün sağlıkla ve sağlıklı yavrunu kucağına al da gerisi boş :opucuk:

canim bende bebegim icin olumlu dusuncem ve sutum olmasi icin elimden geleni yapicam ins......
yeterki o saglikla kollarimda olsunn :amin: :amin: :amin: :amin:

]