27 Nisan , 2024, 21:11:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

normal dogum mu yoksa sezeryan mı?

Başlatan sevill, 10 Haziran , 2012, 16:55:13

« önceki - sonraki »

mavişim80

evet aynnen benim doktorumun dediği gibi.bende hep knt gideceğim zamanlardan sabahtan randevu almaya calıısyordum hep sabahtan doğuma giriyordu.alla halla diyordum herkes sırayla gunlerde nasıl oluyorda normal doğuma girebiliyorlare hepsinin suyuu sabahmı geliyor diyrodum meğer kadın sezeryanla alıyormus.en iyisimi salla gitsin.ii bi doktor bulucam kendime bu böyle olmıyacak...

qonca

ben normal doğumdan yanaydım malesef yapamadım..
ilk sesi ilk kokusunu sen duyacaksın ama sezeryande öle olmuo senden önce herkes görüyo yanına gelene kadar

sevill

Alıntı yapılan: _nilgun_ - 24 Haziran , 2012, 12:32:17
Bence sezeryan anne ve bebek sağlığından çok maliyetinden dolayı yasaklandı. Çünkü sezeryan daha maliyetli ve devlet daha çok ödeme yapmak zorunda kalıyor. Eğer anne sağlığından bahsediliyorsa, normal doğumdan korkan bir annenin zorla normal doğumla doğum yaptırılması daha tehlikeli diye düşünüyorum.

Şimdi ben sezeryanle doğum yapmak istedikten sonra kim engel olabilecekki. Parayı bastıran normal doğum yapamaz raporunu alıp yine sezeryanle doğum yapacak.
tatlım sen hemen doktorunu degıstır bu nasıl doktor ya allah yardımcın olsun dualarım senınle

sevill

Alıntı yapılan: mavişim80 - 25 Haziran , 2012, 09:17:33
kızlar günaydın acil yardımınıza ihtiyacım var.
benim gittiğim doktoruma bi arkadasım daha gidiyordu bayadır karsılasamıyorduk o bırakmıs doktoru nedenini sordum dediki
yasemin hanım normal doğuma pek girmiyor izmirden gelip gidiyormus gece sancı ve normal doğum gercekleşecek olursa doğumevine gönderiyor o saatte ekibi toplayamam demiş
ve buda beni cok üzdü...
onun sayesinde hamile kaldım oohh doktorum cok ii diye sevinimiştim ama ben allah izin verirse sonuna kadar normal doğumdan yanayım...ve doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım..zaten gecen bende kanamam oldugu gun sordugumda gece artar kanamam ne yapmalıyım dedim oda doğum hastanesine git ben gelemem demişti

tatlım sen hemen doktorunu degıstır bu nasıl doktor ya allah yardımcın olsun dualarım senınle

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: qonca - 25 Haziran , 2012, 13:57:24
ben normal doğumdan yanaydım malesef yapamadım..
ilk sesi ilk kokusunu sen duyacaksın ama sezeryande öle olmuo senden önce herkes görüyo yanına gelene kadar

epidural yaptım hemşire karnımdan çıkar çıkmaz hemen yanağımın yanına getirdi.daha ağlamıyordu bile. :love9: :love9: :love9:ben öpüp kokladıktan sonra yine yanımda temizlenirken başladı ağlamaya.ilk anlarını gördüm yani.... :love9: :love9: :love9:

ama tabikide normal doğumdan yanayım  :icon_thumright: :icon_thumright:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...