2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

elfo

canım betülcüm Rabbim yar ve yardımcın olsun. seni şu vakte kadar eriştiren Allah ım inş. sağlık sıhhat ve afiyetle tamamına da erdirsin. bol bol dua et. hiç olumsuz şeyler getirme aklına. benim arkadaşıma da aynısını demişlerdi. kordondaki damarın biri eksikmiydi neydi tam hatırlamıyorum bebekte kromozom bozukluğu veya benzer bir rahatsızlık çıkabilir demişlerdi hamd olsun canavar gibi. 7 aylık oldu sıpa. sen de o güzel günlere erişeceksin inş.  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ZAHİR

Betül inşş korktukların başına gelmez sağ salim alırsın bebeğini kucağına...

kızlar bnm bebişte hareket etmiyor 1 günden fazladır bişey olmuş olabilirmi :(((
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

yasemin10

Betülcüm geçmiş olsun. İyi düşün iyi şeyler olsun. Doktorlar şimdiye kadar kordonunda eksik damar olduğunu( tabii doğruysa) olduğunu fark etmemişler mi? Sürekli aynı doktora mı  gidiyorsun? Farklı bir kadın uzmanına da görün olmazsa. Kalbini ferah tut paşan anne karnında naz yapıyor. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin  :amin:  :amin: :amin:

Sümeyracım hareket ediyordur da sen hissetmiyor olabilirsin. Daha çok minik senin yavrun. Çok teleşlanıyorsan doktorunu ara o sana yol gösterir.

Esracım Allah arkadaşlarından razı olsun. ne güzel gelip sana yardım etmişler.  :icon_thumright: Ben de biraz önce ütüyü  bitirdim. Doğum çantasına konulacakları bir kenara ayırdım. Akşama benim eşyalarla birlikte hazırlarım  :love9:   :love9: heyecan bastı.   :k06:  :k06:

ZAHİR

ama öncesinde hissediyodum yasemin eğilince fln tekmeliyodu şimdi pc ye eğilsemde tepki vermiyo:(  kızkardeşimi bekliyorum cuma günü dr a gitmek için

esracım

Betülcüm canım inşallah korkularınız yersizdir.Asla aklına kötü şeyler getirme.Bebeğin çok sağlıklı doğacak.Bebeğini de üzme kötü şeyler düşünerek.
Yasemincim insan kıyafetlerini yıkayıp ütülediği zaman işin ciddiyetini anlıyor ama çok güzel duygular bunlar.İkimizin çantasıda hazır birtek geriye kalan bebeklerin gelmesi.İnşallah hayırlı zamanda dünyaya gelirler.

Elifim sen nasılsın canım görüşemedik epey zaman.Facebookta yazını okudum sanırım az kalsın düşüyormuşsunuz.Aman canım dikkat et kendinize.

Zahircim sen neler yapıyorsun ? Bebeğin nasıl kıpırdınmalar iyi değil mi ?

elfo

esracım o sadece yazdığım kısımdı. o olaydan sonra öğleden sonra toplantımız vardı. toplantı odasında sandalye eksikti. toplantıya katılacak kişiler hamile olduğumu anlamadılar geneli yabancıydı. benim karnım da pek çıkık değil ya. yan odadan sürüyerek sandalye çekiyordum yardım eden olmadı. geri geri gelirken belimi kapı koluna vurdum önce belim sonra sol bacağım 10-15 dakika ağrıdı. ardından izin aldım aşı yaptırmaya gidecem bindiğim otobüs çok kötüydü yollar zaten buzlardan tepecik oluşturmuş. otobüs bi zıpladı ben de hamd olsun ani bi refleks oldu popoyu hemen kaldırdım sarsıntıyı o sebeple çok hissetmedim. Allah daha büyüğünden korusun öyle işte
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

ZAHİR

çok şükür iyiyiz esra teyzesi kıpırdanıyo ama fazla değil ara ara tekmeliyo çok şükür  :amin: :amin: :amin:bugün gidicem dr kontrolümüz var :))) :hieyt: :hieyt:

beteray

Allah razı olsun kızlar.doktorum bu hafta çok yoğundu o yüzden detaylıya gönderdi.radyoloji uzmanı kadın çok gıcıktı.resmen pskolojimi o bozdu.ben kilolu başladım hipotrodi doktor hatası yüzünden 1 sene geç farkedildi o bir sene de 12 kilo aldım 5 defa iğne tedavisi aldım her biri kilomu yineledi.kadın ultrasona almadan gelişimi nasıl diye sordu hep haftasında hatta bi kaç gün ilerden takip ediyo dedim.ölçülerini aldı baş ve karın ölçüssünü 2 hafta geri çıkardı.hiçte ilerde deilmiş dedi öle büyük bebek falan beklemeyin bebek ufak dedi gelişemiyor böyle kilolu annelerin bebekleri gelişemez dedi.çok çatlağın var çok mu kilo aldın çokmu kilolu hamile kaldın bebeği göremiyorum deyip deyip ultrason aletini tüm gücüyle karnıma bastırdı öyle ki bağırttı resmen eşim dayanamadı elimi tuttu ağlayacaktım acıyo dedim sallamadı bile görmem gerek dedi. hiç bir muayenem böyle eziyetli olmadı.kordonda da tek damar var belki ilerde beslenme sıkıntısı olur dedi.doktora sonucu götürdük ama gidene kadar ağla ağla bi hal oldum çok moralim bozuldu.doktorum birde ben bakıcam dedi.anlattım bebek ufak gelişmemiş dedi dedim.ölçüleri yeniden aldı küçük falan deil normal dedi.1418 gr çıktı.evet damar tek dedi ama damar geniş ve bebeği besleyebiliyor dedi.çok küçük bir ihtimal kromozom bozukluğu olabilirmiş ama o da çok çok küçük bir ihtimal dedi.enfeksiyon geçirmiştim ya toksoplasma.o yüzden Allah korusun bi sorun kaldıysa biz razıyız dedik amniyosentez istemedik. doktorda ozaman detaylıya girme bi daha gerek yok demişti.sadece rutin kontrol yapılıyodu.o yüzden geç öğrendik keşke öğrenip moralimizi bozmasaydık.öğrenmenin hiçbir faydası yok müdahele şansımızda yok.Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin hepimize

esracım

elifcim yine geçmiş olsun öyleyse.çok korkutucu kar.ne kadar çok dikkat etsen de ister istemez senin dışında gelişen kazalar oluyor araba örneğinde olduğu gibi.Allah beterinden korusun.sandalyeyi çekerken yardım isteseydin ya.sizin ordan çalışan yok muydu yardım edebilecek.bende burda dışarı çıkmaya korkuyorum tek başıma her taraf buz.doğru düzgün kar yağmadı ama yağan kar da buz oldu....

betülcüm yaşadıklarına çok üzüldüm canım.neden bu dr lar duygusuz oluyor.sen zaten bir korku yaşamışsın birde üstüne kilolu mu başladın çok mu kilo aldın çatlak var mı böyle kilolu annelerin bebeği küçük oluyor diye azar çekmesi hiç hoş değil.neyse bebeğin sağlıklı olsun da o dr un ne dediği pek mühim değil...

zahircim inşallah kontrolün istediğin gibi geçer.yavrundan ve senden güzel haberler bekliyoruz  :muzz: :hello2: :hieyt: hareketsiz dediğin bebeğin eminimki ultrasonda çok hareketli çıkar...

beteray

kadının tersine geldik esracım keşke hiç gitmeseydik. ne kadar sıkıntılı bir süreç yaa zorluyor iyice.ben bu hafta rapor aldım haftayada alcam son hafta da çalışabilir raporu alıp çalışcam sonra 15 tatil.kayseriye gitceeez :amin:

esracım

betülcüm ters anlarına gelmemek için önceden arayıp sormak lazım sanırım.hemcinslerimiz bazen daha gıcık olabilyorlar maalesef..neyse kendi dr un iyi şeyler söylemiş.inşallah tatilin güzel geçer canımcım..

yasemin10

Betülcüm ve Elifcim geçmiş olsun.

Biraz önce doktordan geldik.  :love9: Aylin Cemrem  :love9:  2100 gr olmuş.  :nazar:  :nazar: Ben de 13. kilomu tamamlamak üzereyim   :y25:  :y25: bu gidişle 16-18 kiloda dalyayı yapacağım.  :crybaby2: Gerçi kızım iyi olsun da gerisi teferruat.

Evet Esracım eşyaları yıkayıp ütüleyince geleceğine iyice inanıyorsun. son 7 haftaaaaaaaaaaaaa

SeliN59

betül geçmiş olsun inşallah herşey yolunda  :amin: gider hem koskoca profösörden dahamı iyi bilecek o kadın yakup bey kilosuna iyi dediyse iyidir canım boşa üzülme ben 28 + 1 im 58 kiloyla hamiler kaldım 62 kiloya daha yeni gelebildim herkesin derdi başka  :dontknow: mide bulantılarım bayadır yoktu geri başladı anlamadım bu işten ben bişey hiç bişey yiyemiyorum canım istemiyo zorluyorum kendimi yemek için o da öğürttürüyo bu salı kontrolüm var inşallah bebeğimin gelişimi iyidir ya ben aç kalıyorum çocuğumda aç deli olucam vicdanım sızlıyo resmen ama yiyemiyorum elimde değil  :y25: :y25: :y25:

beteray

Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 12 Ocak , 2013, 22:59:50
betül geçmiş olsun inşallah herşey yolunda  :amin: gider hem koskoca profösörden dahamı iyi bilecek o kadın yakup bey kilosuna iyi dediyse iyidir canım boşa üzülme ben 28 + 1 im 58 kiloyla hamiler kaldım 62 kiloya daha yeni gelebildim herkesin derdi başka  :dontknow: mide bulantılarım bayadır yoktu geri başladı anlamadım bu işten ben bişey hiç bişey yiyemiyorum canım istemiyo zorluyorum kendimi yemek için o da öğürttürüyo bu salı kontrolüm var inşallah bebeğimin gelişimi iyidir ya ben aç kalıyorum çocuğumda aç deli olucam vicdanım sızlıyo resmen ama yiyemiyorum elimde değil  :y25: :y25: :y25:
saol canım.sana da geçmiş olsun.bulantı olayını görüştün mü normalmiymiş.şifaya gitmeye başladınmı?

ZAHİR

bizzz geldiik kızlar :)))

kontrolümüz iyi geçti çok şükür hiçbir sorun yok.. esracım dediğin gibi ultrasonda çok hareketli çıktı artık uyutmuyo geceleri hareketinden.. 600 gr olmuşuz boyu bana biraz kısa gibi geldi ama neyse bunada  şükür  :k06: :k06: