2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

beteray

günaydınnnnn :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:
kocalarımız yorulsunn napalım :love9:

ZAHİR

bnm ki ağır biraz ya zorla yaptırıyorum canı çok nazlı :(((

kızlar tetanoz aşımı olmadım korktum dr u aradım olmasam bi sakıncası var mı dedim yok bişey olmaz dedi sizler napmıştınız aşıyı yaptırdınız mı
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

elfo

2013 İLKBAHAR ANNELERİMİZ

3 MART   ESRACIM      :love9: :binkybaby:           
5   MART  YASEMİN10     :love9: :binkybaby:       
16 MART  BETERAY          :love9: :binkybaby:   
21 MART SELMA27          :love9: :binkybaby:   
5   NİSAN FISTIK             :love9: :binkybaby: 
12 NİSAN SOMBAHAR      :love9: :binkybaby:
11 MAYIS ZAHİR              :love9: :binkybaby:
23 MAYIS ELFO
      :love9: :binkybaby:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

yasemin10

Alıntı yapılan: ZAHİR - 28 Aralık , 2012, 10:18:17
bnm ki ağır biraz ya zorla yaptırıyorum canı çok nazlı :(((

kızlar tetanoz aşımı olmadım korktum dr u aradım olmasam bi sakıncası var mı dedim yok bişey olmaz dedi sizler napmıştınız aşıyı yaptırdınız mı

Canım tetanoz aşısından korkma. Hem anne için hem de bebek için gerekli bir aşı. Doğum esnasında olmazda metal aletlerden mikrop kapmamak için yapılıyor. İnternetteki yorumları okuyup yaptırmıyorsan uyma sen onlara. Ben de yaptırmadan önce korkmuştum. Yok kolunu şu kadar gün kullanamıyorsun yok çok sancıyor falan demişlerdi bana da. Ama tatlım korktuğum gibi olmadı. Sanırım bünyeden bünyeye değişiyor. Benim sadece ilk aşımı yaparlarken hafiften bir sızı olmuştu ondan sonra bir şey hissetmemiştim. Zaten ikinci aşımı da hemşireyle konuşurken bir baktım aşım olmuş da bitmiş bile.

Sana tavsiyem içini ferah tut. Sakin  ol. yaptırıp yaptırmamak senin elinde.  :icon_thumright: 

esracım

Zahircim bence de aşını ol.O kadar çok acımıyor.Yasemine tamamiyle katılıyorum.Birkez daha düşün.

Bizimde kontrolümüz vardı kızım 1580 gr olmuş.Gününü yakaladı kuzum :) Günler geçiyor çok heycanlıyım.Hatta bugün gecelik ve pijama baktım.

yasemin10

Esracım maşallah Zülal'e  :nazar:  :nazar: Bebekler zaten bazen önden bazen de geriden geliyor normalmiş ama nedense biz anneler panikliyoruz  :cildir:

Ben gecelik ve pijamaya bakmadan ilk girdiğim dükkandan aldım çıktım :suclu:  :suclu: Baksaymışım iyiymiş. hemen doğuma gidiyormuşum gibi bir de yıkadım   :ehi:  :ehi: Esracım yavaş yavaş doğum çantamızı hazırlamakta fayda var.

esracım

Yasemincim bencede hazırlamak gerek doğum çantasını.Hatta önceki gün hacı şakir in bebekler için olan deterjanından aldım.Artık yıkayayım hazırlayayım dedim.Pijama geceliğide hazır etmem gerek.Bunlar hem çok güzel heycanlar hem çok sıkıcı.İnsan ne alacağına ne yapacağını şaşırıyor.Her kafadan bir ses çıkıyor ister istemez onları dinlemek zorunda kalıyorsun.Acabalar oluşuyor kafada.Nerdeyse bu konuda kendi doğruların olamıyor.

beteray

esracım maşallah  :nazar: zülal e :nazar:  çok güzel kilo almış :nazar:
bende cuma kontroldeydim 1323gr olmuş melihcim. diyetle 2.5 kilo vermiştim 2 haftadırda hiç kilo almadım.korkuyordum aldığını görünce içm rahatladı.sanırım doğuma memlekete gidicem kayseri ye.15 tatilde herşey yolunda olursa yola çıkıcaz. bende pjama çamaşır falan aldım.2 pijama aldım birini dagi de iindirim varmış 24e aldım hastane için dagi varsa yakınlarınızda bakın derim yedek olarak güzel :icon_thumright:

yasemin10

Esracım ben de dalinin sıvı deterjanını kızım için aldım.çamaşırları biraz daha biriksin de yıkayacağım. :occasion5:  :occasion5: . Eşya almaya başladıkça bana da bir heyecan basıyorki sorma. Bir yandan doğum anı bir an önce gelsin diyorum. Bir yandan da milletin doğum maceralarını duyunca açıkcası biraz da tırsıyorum :honk: Rabbim hakkımızda hayırlısı ne ise onu versin  :amin:  :amin: Hepimize rahat doğumlar nasip eder inşallah  :amin:  :amin:  :amin:

Betülcüm maşallah Melih'e  :nazar:   :nazar: Sana da aferin yediklerine içtiklerine dikkat ettiğin sürece şekerle ilgili çok büyük bir sorun yaşamazsın.

elfo

kızlar günaydın  :opucuk:
ben çok iyi değilim sanki moralim biraz bozuk. haftasonu bi arkadaşla konuştuk laf arasında bana bence henüz kıyafet alma Allah korusun bişey olur moralin bozulur kıyafetleri görünce dedi. aynı lafı 2 hafta önce başka bir arkadaş demişti yine aynı şekilde moralim bozulmuştu. nerdeyse 20. haftamızı tamamlayacaz şu vakte kadar hiç aşırı bağlanmamaya çalıştım. zaten henüz hareketlerini tam olarak hissedemediğimden hamile olduğumu unutuyorum bile. gebelik hormonlarım bu aralar galiba iyice tavan yaptı herşeye kafayı takıp duruyorum. nerdeyse 2 yıl önce iş yerinde yaşadığım bi olumsuzluğu hatırlayıp keşke şu tavrı alsaydım diye akşam defalarca kafamda kurdum. yani tam bu sırada pat diye bişey söylenmesi sinirlerimi bozuyor. elbette onlar bize emanet  yani eğer kısmetimde yoksa 9. aya kadar bişey almam 9. ayda yığarım herşeyi Allah korusun doğumda ölür. bi de ya bişey olursa psikolojisi bi hamileyi yıpratmaya yeter. bence hiçbir hamileye böyle bir laf söylenmemeli

ZAHİR

günaydın kızlar nasılsınız bakalım :))

bebişlerinize maşallah rabbim esirgesin inş bende o günleri görürürümm ...

tamam inş çarşmba günü yaptrcam aşımı haklısınz herşey olabilir doğum esnasında.ne bilim kimi diyo ateşlendim yok 2 gün kaldıramadım kolumu fln zaten iğneden korkuyodum neti okudukça iyice kırıldı cesaretim ...

ZAHİR

elifcim bende almnya başladım keşke etrafındakilere söylemeseydin ben annem hariç kimseye demedim sinirimi bozmasınlar die hala erken diyolar çünkü... karşı komşumun bebeği  35 haftalıkken kalbi durmuş  ne yani son günemi bırakcaz alışverişi bence sende içine sinen herşeyi al kimseyi de takma Allah a emanet onlar biz elimizden geleni yapıyoruz gerisi Allah a kalmış

elfo

aslında haftasonu konuştuğum arkadaşa söylemedim kendisi pat diye laf attı ortaya. üstelik doğru düzgün aldığım bişey de yok. işte herşey nasip duracaksa 20. haftada da durur 35. haftada da Allah korusun  :amin:

ZAHİR

kalbine kötü bişey alma canım ne derlerse desinler milletin ağzı torba değil ki :))  o yüzden içinde kalmasın bişey hevestir bu bende tutamıyorum kendimi bi çok şeyini aldım olduğu kadar olmadığı kader...

beteray

kızlar günaydınnnn :flowers:
takılma elifcim ya böle sağın solun lafına. asıl erkenden benimseyeceksin bebeğini.bi arkadaşımın yengesi baştan beri benimsemedi isim bile buldurmadı hediye alınan hiç bişeye beşiğne bile bakmadı sonunda da kaybetti.hepmizin başına gelebilr.yarın hangimizin yaşayacağı belli ki?psikolojini bozma artık bebeğin hisseder.neşeli bebek için neşeli olmak lazım. baştan beri çok çok sorunlu geçiriiyorum hala her doktora gittiğim de risk var dyolar.ona rağmen aldım valla napayım.biz duamızı edelim sağ sağlim kucağımıza alalım diye.takdir Allahın.ilk gebeliğimiz hevesimizi bastırmanın manası yok bence abartmadan