2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

yasemin10

Betülcüm geçmiş olsun. Uygun bir diyetle ben şeker düzeyinin normal seviyelerine ineceğine inanıyorum. sen de gönlünü ferah tut. Rabbim ne verirse her şeyin hayırlısını versin  :amin:  :amin:

Alıntı yapılan: ZAHİR - 20 Aralık , 2012, 11:22:52
geçmiş olsun betül sende de pko varmıydı bnmde 24. haftamda yapılacakmış şeker yüklemesi...

dün gittim kızımı gördüm çok şükürr iyidi ama dr baya hareketli dedii vee babasına benzetti :)) ellerimde uyuşma oluyo benmde ca değerime bakılacak :(
Maşallah kuzuna  :nazar:  :nazar:

SeliN59

Alıntı yapılan: yasemin10 - 18 Aralık , 2012, 08:40:10
Selincim demir ilacını ben yanlış kullandığım için 1-2 ay boş yere içmiştim.  :cildir:  :cildir: demir ilacını aç karnına içmek gerekiyormuş ben de yemekle birlikte alınca pek bir işe yaramamıştı. Son bir aydır sabah 5-6 arası içiyorum umarım işe yarar. kırmızı et, siyah üzüm... de kan yapıyormuş.

canım ya valla sayende bende yanlış içtiğimi farkettim geçen ayki ilaç kabının üzerinde tok yazıyodu tok içtim bir ay boyunca geçen sen böyle yazınca bir bakayım dedim kutuya tekrardan 2. aldığım ilaç kutusuna  aç yazmış eczane bende sabah aç içiyorum şimdi kırmızı etten tiksindim yiyemiyorum ama kuru ğzğm yemeye çalışıyorum teşekkürler..  :love9: :love9:

SeliN59

Alıntı yapılan: beteray - 18 Aralık , 2012, 20:38:58
kızlar haberler kötü :crybaby2: insülin iğnesi olcam yarından itbaren.diyette verdiler öğün kaçırırsam durum çok fena kan şekerim düşermiş bebeğe çok zararı varmış bebek doğunca 1 hafta yoğun bakımda kalcakmış bu ğne kan şekerinidüşürecekmiş doğunca hep sorunlar çıkıyor rabbim sonucunu güzel eylesin sıkıntılarını ben çekeyim ona bişey olmasın  :amin:

canım korkma diyet yaparsan şekerin düşer inşallah   :amin: hem öğünlerinede dikkat edersin bebeğine hiç bir şey olmaz Allahın izniyle Yakup hoca hep en kötüsünü söylüyormuş erzuruma ilk tayinimiz çıktığında tekirdağdan babamın köylüsü bir polis abiyle tanışmıştık yakup bey onlara tüp bebek yapmış bebek doğana kadar gelişimi az demiş alalım demiş sorunlu demiş ama maşallah sapasağlam kızları vardı Allahın izniyle yoğun bakıma falanda gerek kalmaz inşallah stres yapma inşallah herşey iyi olur

SeliN59

geçmiş olsun betül sende de pko varmıydı bnmde 24. haftamda yapılacakmış şeker yüklemesi...

dün gittim kızımı gördüm çok şükürr iyidi ama dr baya hareketli dedii vee babasına benzetti :)) ellerimde uyuşma oluyo benmde ca değerime bakılacak :(

evet canım 24, haftada yapılıyo şeker yüklemesi ben geçtiğimiz pazartesi yaptırdım aınırda çıktı  :icon_scratch: işin enteresan tarafı şekerli şeylerle tatlıyla hiç aram yoktur öyleki gün boyunca aldığım tek şeker sabah çaya attığım şeker nasıl yüksek çıktı anlamadım annemde şeker var ırsi herhalde  :( benimkinede hareketli dedi Maşallah Anneyede babayada benzemiyo dedi :) ya kızlar göbek deliğimin tam altında kasılmalar oluyo ben başlarda bebek tekmeliyo sanıyodum netten baktım biraz rahim kasılması diyo saatte 4 ten fazla olursa doktorunuza danışın diyo korktum benim çok sık oluyo doktoramı gitsem bilemedim   :icon_scratch:

beteray

Alıntı yapılan: elfo - 19 Aralık , 2012, 19:57:51
betülcüm sıkma canını inş. herşey güzel olur bol bol dua et. bi de evet hava şartları hiç uygun değil ama yine de bir ortamını bulursan doktoruna da sorarak yürüyüş yapmanı tavsiye ediyorum. yürüyüş kan şekerini düşürüyor inş.

ben de 2 hafta önce tsh değerim için kan vermiştim sonucu ancak bugün alabildim. hamd olsun tsh 1.4 çıkmış ama dahiliyeci diğer değerlerimi görünce 3 hafta sonra yine geleceksin dedi. kan değerlerim düşükmüş. zaten demir ilacına daha 3 gün önce başladım. inş. yükselmiş olur 3 haftaya.  :amin:
canım erken doğum riskim var zaten yürümeye korkuyorum ama insülin iğnesine başladım diyetime de uyuyorum hatta hemen kilo gitti. kan önemli üzüm yada üzüm pekmezi tüketmeye çalış  :icon_thumright:

beteray

saol canım yok pko bende.ailede çoğu kişi de şeker var bizde.gebeliğe bağlı yükselmiş zaten çok kilolu başladım hamileliğe onunda etkisi var.
maaşallah kızına da. hareketli bebek iyidir.bi hafta az hareket hissettim ödüm koptu. bu arada benimde sağ el orta ve yüzük parmağım uyuşuyor neden acabaa?

beteray

Alıntı yapılan: yasemin10 - 20 Aralık , 2012, 18:27:52
Betülcüm geçmiş olsun. Uygun bir diyetle ben şeker düzeyinin normal seviyelerine ineceğine inanıyorum. sen de gönlünü ferah tut. Rabbim ne verirse her şeyin hayırlısını versin  :amin:  :amin:

Maşallah kuzuna  :nazar:  :nazar:
inşallah normale dönecek canım benim canımın sıkıldığı şu iğne olayı.diyete uyuyorum.doktor da gözümüzü korkuttu eşim evde yalnız bırakamaz oldu.kan şekerin düşer bayılırsın aç kalmıcaksın falan offf dediğin gibi rabbim ne verirse hayırlısını versin.

beteray

Alıntı yapılan: SoMBaHaR - 20 Aralık , 2012, 19:50:53
Alıntı yapılan: beteray - 18 Aralık , 2012, 20:38:58
kızlar haberler kötü :crybaby2: insülin iğnesi olcam yarından itbaren.diyette verdiler öğün kaçırırsam durum çok fena kan şekerim düşermiş bebeğe çok zararı varmış bebek doğunca 1 hafta yoğun bakımda kalcakmış bu ğne kan şekerinidüşürecekmiş doğunca hep sorunlar çıkıyor rabbim sonucunu güzel eylesin sıkıntılarını ben çekeyim ona bişey olmasın  :amin:

canım korkma diyet yaparsan şekerin düşer inşallah   :amin: hem öğünlerinede dikkat edersin bebeğine hiç bir şey olmaz Allahın izniyle Yakup hoca hep en kötüsünü söylüyormuş erzuruma ilk tayinimiz çıktığında tekirdağdan babamın köylüsü bir polis abiyle tanışmıştık yakup bey onlara tüp bebek yapmış bebek doğana kadar gelişimi az demiş alalım demiş sorunlu demiş ama maşallah sapasağlam kızları vardı Allahın izniyle yoğun bakıma falanda gerek kalmaz inşallah stres yapma inşallah herşey iyi olur
selincim olayın yakup beyle hiç alakası yok bizi üniversiteye gönderdi endokrinoloji bölümüne.ordaki doktor bu sorunla ilgilendi.insülin iğnesi olmasa diyet yapmak çok kolay.o tanıdığınızın dediğine şaşırdım.çünkü biz karamsarız bizi her seferinde rahatlatan ferahlatan yakup bey oluyor.hatta bana amniyosentez bile yaptırmak istemedi zaten zor elde edildi bu gebelik diye.detaylı ultrasona  bile göndermiyoki napıcan bi sorun olsa gebeliğe son vermicez zaten diyor...zaten erken doğabiilir biz küvezi göze aldık.ciğerleri şimdiden iğneyle geliştirildi tedbirimizi aldık.inşallah kucağımıza sağlıkla gelir miniğim :amin:

ZAHİR

Alıntı yapılan: beteray - 20 Aralık , 2012, 22:55:29

saol canım yok pko bende.ailede çoğu kişi de şeker var bizde.gebeliğe bağlı yükselmiş zaten çok kilolu başladım hamileliğe onunda etkisi var.
maaşallah kızına da. hareketli bebek iyidir.bi hafta az hareket hissettim ödüm koptu. bu arada benimde sağ el orta ve yüzük parmağım uyuşuyor neden acabaa?
o zaman dedikleri gibi biraz dikkat etsen yediklerine ve hareketsiz kalmasan kendini de aç bırakmasan bişey olmaz inş rabbim şifanı versn...ewt bende çok hareketliymişim ama çok zayıf doğmuşum:) 
uyuşma diyince dr gün yeterli miktarda süt yoğurt peynir tüketiyomusun die sordu hemen bekki seninde bu yüzdendir.. geçri eşimin ailesi kansızlıktandır diyo uyuşmaalrın ama tahlil sonucunu almadım o çıksın bi analiz ederiz:)
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

elfo

sümeyracım bebeğinin hareketlerini hissediyor musun? ben henüz hissedemiyorum
gerçi doktorum 20. haftadan itibaren dedi ama annem soruyor hissetmiyorum deyince şaşırıyor  ;D
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

yasemin10

Günaydın kızlarrrrrrrr  :flowers:  :flowers:

Sonunda baskılara dayanamayıp kızımın yatağını (kraftın park yatağı) hastane çıkışı için gerekli malzemeleri, benim için gerekli hastane çıkını... aldım.  :aferin:  doğuma 10 haftam kaldı  :love9:  :love9: bu haftalarda olmazda erken doğum olursa çantayı hazırlamak gerekiyormuş. Uzman anneler öyle dedi. Onun için bu hafta da aldıklarımı yıkayıp ütüleyip doğum bohçamı hazırlayacağım. Heyecan bastı birden  :cildir:  :cildir:

beteray

çok iyi yapmışın canım.artık kafan rahat bekkersin.benim eerken doğum riskim var  daha çantam hazır deil.inşallah haftaya Erzuruma kontrole gidince alacağız

elfo

beteray

erzurumun ilçesindeyim canım narmanda sen?

elfo

narmanda yı hiç duymadım. ben ağrı merkezdeyim. erzuruma gidecem demişsin ya ondan merak ettim yakınmıyız diye.