2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

SeliN59

Kızlar bu gün bebeğimi gördüm  :love9: :love9: maşallah 700 gr olmuş 24+3 olmuşum şeker yüklemesi oldum  :igrenc: offf ne kötüydüü üstelik şekerim sınırda çıktı kansızlığımda devam ediyomuş doktor doğuma kadar kanını düzeltmemiz lazım dedi ama bebeğimin gelişimi eli ayağı organları iyi durumdaymış suyuda iyiymiş çok şükür Allahıma ..Betül benim bebekte bazen hiç hareket emiyo korkuyorum ama sonra başlıyo pıtırdanmaya bi sorun yoktur inşallah sıkıntı yapma kilolarıda verirsin bebekten daha önemli değil boşver 

yasemin10

Sombaharcım maşallah kuzuna  :nazar:  :nazar:

Şeker yüklemesi yapılmadan önce internette bir sürü yorum okumuştum. tadı kötü falan diyorlardı ama bana pek öyle gelmemişti. Hatta bir tane daha olsaydı onu da içebilirdim  :hungry:   :tongue3: Demekki bünyeden bünyeye değişiyor. Baksana sen de tadını beğenmemişsin.

Benim de kan değerlerim düşük demir ilacı yutup duruyorum. Umarım en yakın zamanda kan değerlerimiz düzelir.

SeliN59

tadı kötüydü canım birde eşim suyu soğuk almış tek seferde içemedim gıdım gıdım zor gitti :D inşallah şu kan değerlerimiz düzelir geçen ayda düşüktü demir hapı kullandım ama hiç yükselmemiş hayırlısı inşallah

beteray

selincim maaşallah bebişe  :nazar: bugün 100 lük şeker testim de yüksek çıktı maalesef.yarın üniversite hastanesine gitmem gerekmiş  dua edin güzel şeyler olsun

yasemin10

Betülcüm inşallah sonuçlar istediğin gibi çıkar  :amin:  :amin:

Selincim su soğuk olunca yudum yudum içmek zorundasın doğal olarak da tadı  kötü gelmiş olabilir. Ben suyumu evden götürdüğüm için çok soğuk değildi. Neyse canım geldi geçti  :icon_thumright:

yasemin10

Selincim demir ilacını ben yanlış kullandığım için 1-2 ay boş yere içmiştim.  :cildir:  :cildir: demir ilacını aç karnına içmek gerekiyormuş ben de yemekle birlikte alınca pek bir işe yaramamıştı. Son bir aydır sabah 5-6 arası içiyorum umarım işe yarar. kırmızı et, siyah üzüm... de kan yapıyormuş.

elfo

maşallah kızlar ya artık bebeklerinizin hareketlerini hissediyorsunuz renkli ultrasonlarla onları gördünüz. inş. bana da nasip olur sağlıkla  :amin: aranızda en geride benim. bu şeker yüklemesini doktorunuz git yaptır mı diyor?
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

yasemin10

Elifcim merak etme sen de paşanı en yakın zamanda görürsün , hissedersin. parayla değil sırayla  :k06:   :k06: ben de senin gibi çok heyecanlıydım. Rabbime şükürler olsun bugünleri de bana gösterdi. Düzenli gittiğin bir doktorun varsa o seni uyarıyor. ama doktorun yoksa 24-28. gebelik haftasında herhangi bir kadın doğum uzmanına gittiğinde şeker yüklemesini yapıyorlar. Telaşa gerek yok daha zamanın var. :icon_thumright:

ZAHİR

benimde kontrolüm yarın ama kararsız kaldım kızlar ayrıntılı ultrason konusunda korkacağım bişey çıkar die yaptırmak istemiyorum bi yandan da merak ediyorum :)
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

elfo

doktoruma düzenli gidiyorum canım. muhtemelen inş. zamanı gelince hatırlatır. hatta geçen hafta gittiğimde demir hapı verdi. ben unuttuğunu sanmıştım. saçım dökülüyor dedim zaten bu hafta size demir yazacaktım öncesinde yazmadım miden bulanır diye dedi.
ben herşeyden daha çok şu anda renkli çıktımızı merak ediyorum özellikle yüzünü  :love9: inş. herşey mükemmel olur  :amin:

beteray

kızlar haberler kötü :crybaby2: insülin iğnesi olcam yarından itbaren.diyette verdiler öğün kaçırırsam durum çok fena kan şekerim düşermiş bebeğe çok zararı varmış bebek doğunca 1 hafta yoğun bakımda kalcakmış bu ğne kan şekerinidüşürecekmiş doğunca hep sorunlar çıkıyor rabbim sonucunu güzel eylesin sıkıntılarını ben çekeyim ona bişey olmasın  :amin:

Selma27

Alıntı yapılan: beteray - 18 Aralık , 2012, 20:38:58
kızlar haberler kötü :crybaby2: insülin iğnesi olcam yarından itbaren.diyette verdiler öğün kaçırırsam durum çok fena kan şekerim düşermiş bebeğe çok zararı varmış bebek doğunca 1 hafta yoğun bakımda kalcakmış bu ğne kan şekerinidüşürecekmiş doğunca hep sorunlar çıkıyor rabbim sonucunu güzel eylesin sıkıntılarını ben çekeyim ona bişey olmasın  :amin:

Canim uzulme diyetine dikkat et . Insallah bebegini saglikli bir sekilde kucagina alcaksin.. Banada seker teshisi koydular. Yalniz ben diyetime dikkat ettim ve suan insulin almadan hamileligimi surduruyorum. Yalniz her 2 gunde bir kan testi yapiyorum evde. Yememe dikkat etmeyince bu deger artiyor. Biraz yuruyus yapiyorum evin icinde.. Birde kekik kaynatip ic. Sekeri dusuruyor.. Merak edilcek birsey yok. Benim tanidigim cogu bu sekilde dogum yapti ve cok sukur cocuklari saglikli bir sekilde dunyaya geldiler.

beteray

canım keşke sadece diyet olsaydı iğne canımı sıktı :'( inşallah güzel sonuçlara ulaşırız banada ölçüm cihazı verdiler hergün sabah aç akşam tok kan şekeri ölçcekmişim

elfo

betülcüm sıkma canını inş. herşey güzel olur bol bol dua et. bi de evet hava şartları hiç uygun değil ama yine de bir ortamını bulursan doktoruna da sorarak yürüyüş yapmanı tavsiye ediyorum. yürüyüş kan şekerini düşürüyor inş.

ben de 2 hafta önce tsh değerim için kan vermiştim sonucu ancak bugün alabildim. hamd olsun tsh 1.4 çıkmış ama dahiliyeci diğer değerlerimi görünce 3 hafta sonra yine geleceksin dedi. kan değerlerim düşükmüş. zaten demir ilacına daha 3 gün önce başladım. inş. yükselmiş olur 3 haftaya.  :amin:

ZAHİR

geçmiş olsun betül sende de pko varmıydı bnmde 24. haftamda yapılacakmış şeker yüklemesi...

dün gittim kızımı gördüm çok şükürr iyidi ama dr baya hareketli dedii vee babasına benzetti :)) ellerimde uyuşma oluyo benmde ca değerime bakılacak :(
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥