2013 Mart, Nisan ve Mayıs Anneleri Burayaaaa

Başlatan suzannn, 08 Haziran , 2012, 16:23:25

« önceki - sonraki »

yasemin10

iyi akşamlar mart anneleri  :hello2:  :hello2:

Ben yokken bayağı bir kaynatmışsınız  :suclu:

Elifcim inşallah en yakın zamanda mide bulantıların geçip normal yaşantına geçersin.   :amin:  :amin: Okulda bir öğretmen arkadaşım da hamile o da bayağı zor bir hamilelik geçiriyor. Doktor ona mide bulantısı için ilaç vermiş onu kullanıyor.

Evet Esracım Betülün söylediği gibi aynı zamanlarda internet başında olamadığımız için pek karşılaşamıyoruz. Olsun ama yeterki gönüller bir olsun. :k06:   :k06:

Betülcüm maşallah senin paşa bayağı hızlı. Bizim kız arada bir ben burdayım sinyali veriyor  :occasion14:  :occasion14:
Bugün okulda nöbetçiydim farkında olmadan bayağı yorulmuşum. Bacaklarımın alt kısımları ağrıyor  :honk:

beteray

Alıntı yapılan: yasemin10 - 11 Ekim , 2012, 18:33:41
iyi akşamlar mart anneleri  :hello2:  :hello2:

Ben yokken bayağı bir kaynatmışsınız  :suclu:

Elifcim inşallah en yakın zamanda mide bulantıların geçip normal yaşantına geçersin.   :amin:  :amin: Okulda bir öğretmen arkadaşım da hamile o da bayağı zor bir hamilelik geçiriyor. Doktor ona mide bulantısı için ilaç vermiş onu kullanıyor.

Evet Esracım Betülün söylediği gibi aynı zamanlarda internet başında olamadığımız için pek karşılaşamıyoruz. Olsun ama yeterki gönüller bir olsun. :k06:   :k06:

Betülcüm maşallah senin paşa bayağı hızlı. Bizim kız arada bir ben burdayım sinyali veriyor  :occasion14:  :occasion14:
Bugün okulda nöbetçiydim farkında olmadan bayağı yorulmuşum. Bacaklarımın alt kısımları ağrıyor  :honk:

selam yasemincimm...dikkat et kendine yorma çok kendini nöbeti batsın bebek rahat olsunda.benim nöbetten sonra kanamam olunca doktora söledim rapor aldım nöbetten ayrıldım düşük tehdidi nedeniyle.paşa hissettiriyo kendini ama bazı günler 2-3 saat toplamda elim karnımda oluyo hiiiç tık yokk :dontknow: artık gebeliğin güzelliklerini de görmeye başlıyoruz inşallah hep güzelliklerle geçer...yarın yine kontrol var her kontrol zamanı daralıyorum bir paniiik bi korkuu..inşallah yarın rahatlamış dönerim kontrolden dua edinnnn

elfo

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 10 Ekim , 2012, 22:35:50
Elif, dogum tarihini hamile kaldığın ayı söyle Çin takvime bakacam

edacım tam ne zaman hamile kaldım kestiremiyorum ama son adet tarihim 16 ağustostu. doğum tarii de 23 mayıs görünüyor. ben bi takvime baktım orda erkek diyordu. çin takvimine bakmamıştım bakalım o ne diyecek
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

elfo

yelizcim aslında günde 1-2 muzla felan kalmıyor. dünden beri su böreği felan yiyorum zaten hep beyaz emek yiyorum patates yiyorum. Rabbime emanet evet şeker hapına da devam ediyorum. inş. sıkıntısız şekilde devam eder.

kızlar iyi dilekleriniz için Allah razı olsun. e o kadar da sıkıntısı olsun bakın sizle bi hadisi şerif paylaşacam

Efendimiz Sallallahü Aleyhi Vessellem buyurmuştur ki:

'' Kadın, hamileliğin de, doğum yapıncaya , bebeği sütten kesilinceye kadar, Allah yolunda hudutlar da nöbet bekleyen mücahit gibidir ( daima öylece sevap alır durur). Eğer bunlar arasında ölüverirse ona şehit mükâfatı ve ecri vardır. ''

'' Kadın hamile iken, bu onun için gündüz oruçlu, gece namazlı , rabbine gönülden teslim olmuş , mücahit
bir kimsenin ecir ve mükâfatı gibi mânen kazanç sağlayan bir durum hâsıl eder.''

'' Doğum ağrısı tuttuğunda, hiç bir mahluk onun ne kadar çok ecir ve mükâfat kazandığını hakkıyla idrak edemez. ''

'' Çocuk doğunca bebeğin sütü her soruşun da veya her süt vermede anasına, bir can ihya etmişcesine sevap gelir.''

''Çocuk büyüyüp sütten kesilme zamanı gelince, vazifeli melek her iki omuzuna vurarak der ki :

'' Hiç günahın kalmadı, pak oldun. Haydi hayata günahsız olarak yeniden başla.........
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

esracım

Betülcüm inşallah bakacak birilerini bulabiliriz.En önemlisi bebeklerimizi emanet edebilceğimiz iyi bir insan.Allah herkesin bu konuda şansını açık etsin.En zor konuların başında bu geliyor.Birkaç gün önce duyduğum olay beni çok üzdü.Buralarada yazamadım yazmakta istemiyorum.Sizlerde benim gibi kötü olmayın diye.

Yasemincim bence sende nöbette kendini çok yorma canım.Hatta Betül gibi rapor alabilirsen rapor al.Doğru diyorsun bu arada gönüller bir olsun.

Elifim canım paylaştığın hadisler çok güzel.Anneliğin ne kadar kutsal olduğunu anlıyoruz birkez daha.

yasemin10

Günaydınnnnnnnnnnnn  :occasion5:  :occasion5:

Betülcüm doktora gidecektin paşamız nasılmış? Umarım bir sorun yoktur.

Evet Esracım doğumdan sonraki en önemli meselelerden biri de bakıcı sorunu. Allahtan benim kısmetse kaynanam bakacak. Zaten 1 yaşına gelene kadar da ücretsiz almayı düşünüyorum. Allah herkesin yavrusunu korusun.  :amin:  :amin:

Esracım nöbetten düşebilmem için en az 24 haftalık olmamız gerekiyor. Bizim müdür biraz kıl tipli.  :caca: onunla uğraşmak istemiyorum. Zaten nöbetten düşmeme de şurda 3-4 hafta kaldı. Dayanırız artık kızımla  :k06:

Elifcim paylaştığın güzel hadisler için teşekkür ederiz. Umarım sen de ilk günlere göre daha iyisindir.

esracım

Yasemincim kayınvaliden bakacaksa çok iyi canım.En iyisi yinede bildik birinin bakması.Önceden pek böyle düşünmüyordum ama şimdilerde inşallah benimkinide kv bakar diye içimden geçiriyorum.Tanımdaık birilerine emanet etmek çok zor olacak bebeğimi.Bende 1 yıl ücretsiz izin alacağım.O zaman bebeğim 18 aylık olmuş olur.İçim rahat şekilde gidebilirim işe.
Neyse 24. haftana girmene bi şeycik kalmadı canım.Birazcık daha sabır ;)

aayyyşşşeennn

herkese merhabalar

bizde hafta sonu üçlü testimizin sonucunu aldık çok şükür minik prensesimiz iyiymiş. :nazar: :nazar: :nazar:

forumu pek fazla takip edemiyorum çok yoğunum ders sayım çok fazla malesef :y25: :y25: :y25:

bu arada biz ilk cicişlerimizi aldık şöyle neler var neler yok diye de baktık ama park yatak konusunda kararsız kaldık... parrk yatak alan ya da bu konuda bilgisi olanlar tecrübelerini bizimle paylaşırlarsa çok seviniriz

Arkadaşlar minnaklaın alışverişlerine başladınız mı???  :k06: :k06: :k06:

ben hala miniğimin hareketlerini hissedemiyorum ve sabırsızlanıyorum, ara sıra bişiyler oluyo gibi ama emin değilim :'( :'( :'( :'( :'( :'(

esracım

Ayşen hayırlı olsun aldığınız ilk ciciler.İnşallah güle güle kullanır.Kaç haftalık oldunuz.Ben 17+5 te hissetmiştim ilk hareketini.Şimdi 20+ yız...Onunla konuşunca bana ufaktan ufağa ses veriyor.Hiç merak etme yakında sende duyarsın.

Bende önceden beşik alma taraftarıydım ama şimdi pierre cardin in park yatağını düşünüyorum canım.Tavsiye ederim bir bak istersen.İlerde genç odası alırım diyorum.3-5 yıl sonra.Kendi evimize geçince.

ZéynéP.SimAy

cnm testiniizn sonuunun iyi olamsına sevindim  :opucuk:
bizde bebeğimize tavsiyeler üzerne park yatak aldık ve galiba iyi etmişisiz yerleştirme falanda diğerlerini göre daha kolay artı taşınadabiliyo  :icon_thumright:

beteray

Alıntı yapılan: yasemin10 - 13 Ekim , 2012, 08:32:37
Günaydınnnnnnnnnnnn  :occasion5:  :occasion5:

Betülcüm doktora gidecektin paşamız nasılmış? Umarım bir sorun yoktur.

Evet Esracım doğumdan sonraki en önemli meselelerden biri de bakıcı sorunu. Allahtan benim kısmetse kaynanam bakacak. Zaten 1 yaşına gelene kadar da ücretsiz almayı düşünüyorum. Allah herkesin yavrusunu korusun.  :amin:  :amin:

Esracım nöbetten düşebilmem için en az 24 haftalık olmamız gerekiyor. Bizim müdür biraz kıl tipli.  :caca: onunla uğraşmak istemiyorum. Zaten nöbetten düşmeme de şurda 3-4 hafta kaldı. Dayanırız artık kızımla  :k06:

Elifcim paylaştığın güzel hadisler için teşekkür ederiz. Umarım sen de ilk günlere göre daha iyisindir.

canım çok şükür sorun yok gbi.3 lü test yapıldı bakalım noolcak çok korkulardayım doğuma kadar antibiyotik devam edebiilirmiş nerden başladım of yaaa çok zorrrr.inşallah sağlıklı olur miniğimiz herşey onun için.

ZAHİR

kızlar bu park yataklar güzelde peki kıyafetleri için ne yapıyosunuz yani ayrı ayrı olmuyomu geçri bende kiracıyım ve de kararsızım oda alıp almamak konusunda ama herşeyi bi renk olsunda istemiyorumm sizler nasıl yapacaksınız  :k06: :k06:
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

esracım

Canım benim genç odası dolabım vardı bekarlıktan.Yeni çalışmaya başladığım zaman almıştım.Şimdi onu bebeğim için kullanacağım.Bende kiracıyım kendi evime geçince ona çok güzel bir oda alır yada yaptırırm diyorum.O beşikte bizim için göç olacak diye karar verdim.Tabi herkes farklı düşünebilir.

ZAHİR

ne güzel mlsf bnm öyle bi dolabım yok extra bi dolap aldım kıyafetlerimz sığmıyo die o bize dahi yetmiyoo  allahtan dahaa çoookk var düşünmeye bol bol fırsatımız var :))
♥♥♥ŞÜKÜRLER OLSUN RABBÎME MELEGÎM KOLLARIMDA♥♥♥

esracım

Canım bizim kıyafetlerde sığmıyor bizde hep ona asıyor yerleştiriyorduk ama şimdi mecburen sığacağız..Hayatımızı şimdiden değiştiriyorlar  :k06: :k06: :k06: