29 Nisan , 2024, 02:08:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

doğumdan sonra korunma hakkında.

Başlatan __nil__, 04 Haziran , 2012, 17:19:42

« önceki - sonraki »

__nil__

arkadaşlar biliosunuz biz 2 yıl çocuk sahibi olmaya uğraştık ikimizdede  sorun olduğu için.ama sonra bi anda doğal yolla hamile kaldım kızım dünyaya geldi.şimdi doğumdan sonra ben 40ım çıkınca hemen adet oldum.dr dikkat et hamile kalmayasın dedi.şimdi korunma olarak hap kullanılmıo emzirirken.ben spiral istiyorum eşim taktırmıo.geriye kondom kalıo onuda eşim takmıo bi kerede taktı canım yandı bide doğumdan sonra zor olduğundan çıkardık.eski yöntemi kullancam dio eşim son dk kullanmıo bu ay yani korunmasız geçti.çok sinir edio beni korunmayalım zaten olmuo filan dio.ama 1 kere doğal hamile kaldım ya gene olursa sezeryan oldum ben dr 2 yıl kalma dedi eşim anlamıo napıcam bilmiyorum adette olmadım zaten offff kafam karıştı yaaa :sad1: :sad1:

Bluegirl

Nilcim 3 aylık iğneler var kuzenim bunlardan vurulmuştu emzirirken bu sekilde korundu
Ama etkisi bünyeye göre değişiyor ama kuzenim gayet memnundu
Bazılarının kanaması çoğalıyor bazılarına kılo yapıyormuş
Sen istersen aile hekimine yada dr una bı danis  :icon_thumright:

nehirmiray

spiral adet olmadan takmıyor doktorlar...o döneme kadar kocalara iş düşüyor...zaten hap da içemiyoruz...o yüzden aslında herşey kocaların elinde...anlayışlı olanlar anlar...ama bazen kendi keyiflerini düşünüyolar...bence fazla stres yapma canım...kocanı ikna etmeye bak ;) :ehi: ;)

__nil__

Alıntı yapılan: nehirmiray - 04 Haziran , 2012, 23:13:03
spiral adet olmadan takmıyor doktorlar...o döneme kadar kocalara iş düşüyor...zaten hap da içemiyoruz...o yüzden aslında herşey kocaların elinde...anlayışlı olanlar anlar...ama bazen kendi keyiflerini düşünüyolar...bence fazla stres yapma canım...kocanı ikna etmeye bak ;) :ehi: ;)

cnm adet oldum ben ondan taktırmAK İSTİORUM AMA işte eşim istemio inş fikri değişir

__nil__

Alıntı yapılan: Bluegirl - 04 Haziran , 2012, 18:18:19
Nilcim 3 aylık iğneler var kuzenim bunlardan vurulmuştu emzirirken bu sekilde korundu
Ama etkisi bünyeye göre değişiyor ama kuzenim gayet memnundu
Bazılarının kanaması çoğalıyor bazılarına kılo yapıyormuş
Sen istersen aile hekimine yada dr una bı danis  :icon_thumright:

cnm o iğneler korkutuo beni ya kanama vs.yapıo die bide ztn bende sorun var dahada artmasın bide

serife26

korunmanız şart sizin ya o ya sen,bir karar verin,hem neden spiral istemiyor enteresanmış o da,bişe olmaz,olmadı bilmem ne olaylarından kimler hamile kaldı hemen hepimiz biliyoruz,en iyisi kondom kullansın o,acıma kısmını da anlamadım ztn ben,normalde canının yanması daha muhtemel görünüyor,işin özü,ya sen ya o mutlaka korunsun(ama bence sen git taktır spirali,yazarken fiim değişti)senin koca sıkılır habire kondom kullanmaktanda,habire sen de ayh adet olcam mı,hamilemiyim derdine düşersin,psikolojini altüst eder o da.

<<AyBüKe>>

3 aylık iğneleri hiç tavsiye etmem.

Ben 40'ım çıktıktam sonra vuruldum sürekli kanamam oldu hiç temizlenemedim .

Gerçi belki bünyeye göre değişebilir ama ben memnun kalmadım canım.

denizkabuğu

kocanın haberi olmadan git taktır güzelim nereden anlıycak erkekler pek anlamıyor kendi zevklerini düşünüyor sen kendi sağlığını düşünmek zorundasın ya hamile kalırsan sağlık ocağınla görüş ücret falan yok bende bebeğimi artık yalnızca geceleri emziriyorum 6 aylık oldu eşim condom kullanıyor ama bi kaç defa korunmasız oldu diken üstündeyim bende hastalansam hemen taktırıcam pskolojik olarak midem bile bulanmaya başladı ayın 12 sini bekliyorum:honk:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

susanna

nilcim arkadaslara katiliyorum git taktir esinin anlicagini sanmiyorum
esinde kendi kendine korumaya calissin cifte koruma olur iste  :icon_thumright:

Balböceği

sutu etkilemeyen mutlaka hap vardir  :-\

ayrica spiral taktirmak kolay tr'de, taktirinca iyi olacak mi olmayacak mi bu bilinmiyor..

burda taktirmak isteyen kadindan parca aliyorlar iyi olursa takiliyor spiral, yoksa sagligini bozacaksa taktirmiyorlar..

kondom daha cazip geliyor onuda erkekler istemiyor  :dontknow:

oglum dogdundan iki ay kondom kullandik dahada yok..  :suclu:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

biz geri cekme yöntemiylen korunuyoz insallah bi kaza daha olmaz  :suclu: hap kullanmak istemiyorum sonrasinda problem oluyo o yüzden  :dontknow: bi daha hamile kalmak istedigim icin de spiral taktirmam  :igrenc:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Balböceği

gecen bi haberde okumustum geri cekilme yontemiyle kadinlar cok cabuk hamile kalabiliyormus  :suclu:

bizde oyle korunuyoruz  :k06: :k06:

bnsroni

BU GERİ ÇEKME YÖNTEMİNE ÇOK GÜVENMEYİN DERİM..
1 buçuk yıl bu şekilde korundum ve sonun da kucağıma aldım bebeği..Doğumdan sonrada emzirdiğim için hamile kalmazsın dediler yine aynı yöntemi uyguladım ve doğumdan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım. aman diyorummmm!

Balböceği

sahi mi kaç çocuğun var? Şimdi hamile misin peki?  

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: bnsroni - 11 Haziran , 2012, 19:06:47
BU GERİ ÇEKME YÖNTEMİNE ÇOK GÜVENMEYİN DERİM..
1 buçuk yıl bu şekilde korundum ve sonun da kucağıma aldım bebeği..Doğumdan sonrada emzirdiğim için hamile kalmazsın dediler yine aynı yöntemi uyguladım ve doğumdan 3 ay sonra tekrar hamile kaldım. aman diyorummmm!

bensu tekrar hamilemisin  :-ooo